نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: نصب Patch Panel چه مزیتی داره ؟

نصب Patch Panel چه مزیتی داره ؟

من دارم یک شبکه برای شرکتمون نصب می کنم .
    همه تجهیزاتش رو خریدم ولی نفهمیدم این Patch Panel به چه درد میخوره ...

آخه 24 هزار تومان یول بالاش دادم ... :(

Patch Panel هم سبب تر و تمیز تر شدن کار میشه (که این عامل در شبکه های بزرگ با مقدار زیادی سیم خیلی از سردر گمی مدیران کم میکنه)
    و هم سبب میشه که انعطاف پذیری شبکه (بخصوص در مورد جابجا کردن کامپیوتر ها) افزایش پیدا کنه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

علی آقا :
    من اطلاعات زیادی از شبکه ندارم :oops:
    اول ببین تصور من از موقعیت Patch Panel توی شبکه درسته یا نه ؟

بله درسته !

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

نمی دونم چرا شکل شماتیکی که گذاشته بودم نیستش :o

خوب حالا فرض کنیم بیایم و این Patch Panel رو از سر راه برش داریم و سیمها را مستقیم بزنیم توی هاب :
    اولا سر سیمهایی که از سیستمها میاد سوکت داره پس برای جابجایی اونها نباید مشکلی داشته باشیم . سوکتهای هاب هم مثل Patch Panel جلوش میخورده پس از لحاظ جای دست هم فرقی نمیکنه ؟

حالا اینکه شما گفته بودید منظم تر میکنه و از سردرگمی مدیران کم میکنه منظورتون رو نفهمیدم چطوری ؟

آخه همه سیمها میره توی Rack و از توی اون مستقیما میخوره جلوی هاب . راستش من فکر میکنم شلوغی رو هم کمتر میکنه ! تا اینکه ما از توی Rack اول سیمها رو ببریم به Patch Panel و بعد از اون دوباره سیم بکشیم و ببریم به هاب !

نظر شما چیه ؟
    البته ببخشید که من یه کم مبتدی صحبت می کنم راستش میخوام دقیق همه چیز دستم بیاد :wink:

تو شبکه های کوچیک چندان فرقی نمی کنه اما تو شبکه های بزرگتر و پیچیده تر کارها رو آسونتر میکنه :wink:

کاربر تازه وارد آواتار elahe80
    محل زندگی
    ==> قلب یار <==

نقل قول: نصب Patch Panel چه مزیتی داره ؟

.

پچ پنل (patch panel) همونطور که اسمش نشون میده یک پنل هست که برای پچ کردن (یعنی وصل کردن) استفاده میشه. البته کاربردش منحصر به شبکه های دیتا نیست ولی منظور شما احتمالا" همون هست! و در عمل هم چیزی بجز سوکت و سیم نیست.

وظیفه اصلیش این هست که بین نقاط انتهایی کابلهای شبکه و تجهیزات شبکه ای (هاب، روتر، ...) قرار میگیره و بجای اینکه کابلهای شبکه مستقیما" به این تجهیزات وصل بشن از طریق اون وصل میشن. بعبارت دیگه وجودش بهیچوجه الزامی نیست ولی بکار بردنش در شبکه هایی که در طی زمان گسترش و تغییرات دارن کار رو راحت میکنه.

.

کاربر دائمی آواتار omid68
    محل زندگی
    Google

نقل قول: نصب Patch Panel چه مزیتی داره ؟

با سلام به همهی دوستان
    من یک بار خواستم نظرم رو در مورد پچ پنل در چند تا پست قبلی بدم ولی وقت نشد
    پچ پنل به خاطر این به کار می ره که
    اولاً :استاندارد در شبکه رعایت بشه
    دوماً کابل ها مرتب باشن
    سوماً شما در یک شبکه از همه ی نود ها که استفاده نمی کنین (مثلا یک اتاق رو در نظر بگیرین که 4 تا نود داره و یک کاربر پس نیاز نیست هر 4 تا نود وصل باشه .چون تعداد سوییچ هامون زیاد میشه )پس کابل هایی که استفاده نمی شن رو نمی شه همین طوری انداخت توی رک
    چهارماً ..فعلاً چیزی یادم نمی اد

تاپیک های مشابه

1. نصب سریع Patch ویندوز
    نوشته شده توسط Best Programmer در بخش امنیت در شبکه
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 01 اسفند 1382, 14:45 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •