صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 59

نام تاپیک: چطور یه برنامه فاکس 26 داس تحت ویندوز ایکس پی اجرا کنم؟

کاربر تازه وارد

چطور یه برنامه فاکس 26 داس تحت ویندوز ایکس پی اجرا کنم؟

سلام
    من با یک برنامه تحت داس فاکس پرو قفلدار قدیمی کار میکنم که 5 ساله شرکتش منحل شده است.الان نمیتونم تحت ویندوز ازش استفاده کنم. ایا برنامه ای هست که یا این برنامه رو تیدیل به تحت ویندوز کنه؟ یا راه حل دیگه ای هست؟

یه جستجوی کوچولو در همین بخش فاکس پرو جواب شما رو میده
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

باید یک فایل pif مناسب برایش بسازید. و چاپگر را direct کنید

کاربر تازه وارد
    نقل قول نوشته شده توسط kia1349 مشاهده تاپیک
    سلام
    1-باور کنید جستجو زیادی کردم ولی چون نمی دونم چه جور مطالبی کمک میکند این تاپک رو زدم
    2-آقا ممنون از راهنمایی ولی PIF رو ... احتیاج به راهمایی بیشتر دارم.
    ممنون
    آقا خیلی مخلصیم

PIF فایلهایی هستند که مشخصات یک برنامه تحت داس را در ویندوز نگهداری میکنند مانند شورت کات در ویندوز. یک bat فایل بسازید (فایلهایی که پسوند bat دارند در ویندوز و داس قابل اجرا هستند انها متنی بوده و دستورات خط فرمانی یا یک برنامه را اجرا می کنند) اینکار را می توانید با notepad انجام دهید.

mode con lines=25 cols=80
    c:\dos\edit.exe

به جای c:\dos\edit.exe مسیر و نام فایل خود را قرار دهید. (اگر فارسی ساز دارد قبل از اجرای برنامه آنرا تایپ کنید.) این فایل را به هر نامی و دارای پسوند bat در جایی که برنامه شماست ذخیره کنید.

حالا یک شورت کات از این فایل bat بسازید. (این شورت کات همان pif است.) و راست کیلک روی این شورت کات و properties/option گزینه Full screen را انتخاب کنید. (گزینه layout برای همان منظور ما یعنی 80*25 هم که در فایل bat در خط mode con lines=25 cols=80 است یکی است.)
    حالا برنامه شما اجرا می شود.

کاربر تازه وارد
    سلام
    آقا رضا از اینکه اینقدر با حوصله جواب میدی ممنون.
    در مورد PIF موضوع خیلی جالب بود.ممنون راستش من تا حالا حتی اسمه program information file رو نشنیده بودم.
    راستش من برای اجرای برنامه اول Command prompt رو باز می کنم و برنامه رو از اونجا اجرا می کنم.ولی چون این محیط مثل یه داس واقعی آدرس پرینتر نداره و از API ویندوز میشه سرویس پرینتر رو گرفت و در ضمن گفته بودم برنامه قفل داره( یادم رفت بگم یه ققل سخت افزاری که به پورت پرینتر- همون درگاه موازی- وصل میشه و گزینه های برنامه با وجود قفل فعال میشه).به واقع برنامه بشکلی که گفتم اجرا میشه ولی چون قفل رو DETECT نمی کنه – چون تحت داس دسترسی فاکس پرو با وقفه های داس مستقیم به خود پرینتر و البته قفل هست- حالا من موندوم و یه یرنامه که تحت ایکس پی درست اجرا نمی شه.از چند تا شبیه ساز هم استفاده کرئم تا داس رو تویه ایکس پی بالا بیاره که همشون همون مشکل ارتباط با LPT1 رو دارن.
    بکمک یه فایل دستوری بچ و تنظیم حصوصیات فایل یعنی همون PIF برنامه اجرا شد ولی قفل و ئذواقع پوذت پارالل رو پیدا نمیکنه.
    کماکان به راهنمایی ها شما احتیاج دارم.اگر جواب این مشکل فبلا گفته شده مسیرش رو بدید یا بفرمایید با چی سرچ کنم تا پیداش کنم. ممنون میشم کمک کنید.
    مخلصیم
    یا علی مدد

من تا حالا از همچین محصولاتی استفاده نکرده ام. اما ببین با این درست میشه؟

Control Panel- Printer and Faxes
    کلیک راست و properties و بعد زبانه Advenced توی اون print directly to printer
    شاید درست بشه. اگر نشد دیگه نمی دونم.

تا اونجایی که میدونم تنظیمات پورت در داس با ویندوز فرق میکنه

کاربر تازه وارد
    نقل قول نوشته شده توسط rezaTavak مشاهده تاپیک

Control Panel- Printer and Faxes
    کلیک راست و properties و بعد زبانه Advenced توی اون print directly to printer
    شاید درست بشه.
    متاسفانه درست نشد.
    کنترل در داس NT کمی فرق داره ولی مطمئن هستم تعداد زیادی دچار این مشکل هستند.
    از راهنمایی شما ممنونم.
    QUOTE]نقل قول:
    نوشته شده توسط kia1349
    .[/QUOTE]

آقا کیا kia1349 مطمئن هستم شما که جواب رو در همین فروم دیدید می تونید خیلی کمک کنید
    کماکان منتظر کمک تان هستم.
    مخلصیم

کاربر تازه وارد
    سلام
    با توجه به تحقیقات بسیار خوبی که انجام دادم!!!!(شوخی) فهمیدم جدی نمی شه با وجود قفل برنامه رو درست اجرا کرد.(گذشته از شوخی چیزای جالبی رو متوجه شدم که به محض خلاصی از دردسر این برنامه برای همه روسایت میزارم تو همین تاپیک.)تنها راه حل، خلاصی از دست قفل محترم هستش.لطفا بفرمایید از کجا باید بفهمم قفلش چطوری کار میکنه.؟؟!!
    برنامه از یه فابل EXE فارسی ساز و یه EXE دیگه که در واقع برنامه اصلی و چند تا DBF و فایل های فاکس پرو تشکیل شده.برنامه اصلی که اجرا میشه اول محیط فارسی میشه(فارسی ساز از داخل برنامه اجرا میشه) بعدش قفل رو کنترل میکنه.قفل یه نری-مادگی 25 پین پوذت پذیتره که از یه طرف به پورت پرینتر(پارالل روی مادربرد) وصل میشه و از طرف دیگه یه پرینتر (مادگی)میتونه بهش وصل شه که پرینتر سوزنی رو پشتیبانی میکنه.نمی دونم چطوری چک کنم که چی به پرینتر می فرسته؟شاید با دونستن اینکه چی می فرسته بشه قفل شو شکست.
    لطفا راهنمایی کنید چی کار کنم.
    ارادتمندم

وقتی پای قفل میاد وسط اینطوری میشه دیگه.منم مثل خود شما هستم .معجزه ازم بر نمیاد.بعضی از شرکتها هم که متاسفانه از قفلهایی استفاده میکنند که شاید توی هیچ استانداردی نشه محلی براشون تعریف کرد
    شاید اگر با همون شرکت تولید کننده نرم افزار یا قفل تماس بگیرید بتونن مشکلتون رو حل کنند
    البته اگر برنامه با فاکس نوشته شده باشه و قابل ریفاکس شدن باشه براحتی میشه مشکل رو حل کرد
    تا حالا این روش رو امتحان کرده اید یا خیر؟
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

کاربر تازه وارد
    سلام
    ظاهرا اگه با ری فاکس کار کنم راحت تر میتونم شرط قفل سخت افزاری رو TRUE کنم.ولی تویه فایل هایی که ریفاکس داخل فایل اجرایی برنامه هست دنباله چی بگردم.یه جایی فارسی ساز صدا زده شده...نمی دونم پورت پرینتر رو برا قفل چطوری صدا می زنن تا دنبالش باشم
    اگه نظری دارید ممنون می شم راهنمایی کنید.
    ارادتمندیم

کاربر تازه وارد
    سلام
    کیا جان وقتی این صفحه رو باز کردم جواب شما نبود.بله ری فاکس فکر خوبیه.
    عرض کردم 5 سال پیش شرکت تولی کننده این نرم افزار تعطیل شده و تا اونجایی که می دونم برنامه نویس این برنام الان ایران نیس.(برنامه ماله ساله 1372 یعنی 14 ساله پیش).اتفاقا قفل و باز کردم.یه کلاک(مولتی ویبراتور) با تایم بیس ورودی از TX پورت پارالل هستش.
    مشکل اینکه واقعا با تغییر در ویندوز نمیشه از برنامه استفاده کرد.
    مشکل اصلی من اینه که توی فاکس تحت داس پورت رو میشه مستقیم خوند.یعنی اطلاعات فرمت نشده(مثل فایل تکست یا یه رشته حرف عددی نباشه)فرستاد یا گرفت.
    در غیر اینصورت شاید یکی از فایل های اجرایی پورت رو می خونه و یه مقدار به برنامه اصلی برمیگردونه؟!!
    اقا اگه بازم راهنمایی کنید ممنون میشم.
    ارادتمندیم

کاربر تازه وارد
    سلام
    اینم روتین قفل:
    PROCEDURE kilid
    SET ESCAPE OFF
    query = '0987'
    serialjava = 'C563AEA2'
    featurejav = '0000001000110100'
    digitjavab = 'IYZPJZIJAKBEBVFXDEUD'
    result = '00 '
    CALL SAYEH WITH result
    answer = SUBSTR(result, 1, 1)
    DO CASE
    RETURN
    حالا به یه ریفاکس مطمئن احتیاج دارم و یه w32dasm ممنون میشم بگید کرک شدشو برام بفرستین یا لیینک بدین.
    pfp درست کار نکرد.ریفاکس 7 هم یه .mpr رو جا میندازه
    ارادتمندیم
    اقا تنها تو اینکار تنهام نذارید بی انصافیه :(

سلام

خب این کد را زودتر میگذاشتی.

احتمالا قفل شما روی برنامه نیست فارسی ساز شما سایه است که از قفل سایه استفاده میکنه.
    سایه یه برنامه تحت داس برای فارسی کردن بود.

آیا برنامه را تحت داس اجرا میکنید سایه فعال است؟ یعنی از CTRL+SHIFT برای فارسی و لاتین استفاده میکنید؟ (با خاموش بودن numlock) و کلیدهای CTRL+0 روی قسمت ماشین حسابی سایه فعال می شود.

البته من برنامه های تحت داس با سایه را روی XP اجرا کرده ام.

کاربر تازه وارد
    سلام
    آقا رضا.بله برنامه تحت داس اجرا میشه.ولی چون قفل داره تحت ویندوز ایکس پی با اینکه قفل وصله، فعال نمیشه، میگه قفل رو پیدا نکرده.
    چطوری اجراش کنم؟تحت ایکس پی پرو
    ارادتمندیم

کاربر تازه وارد
    سلام
    چطوری یه برنامه فاکس تحت داس نسخه 26 رو بعد از کامپایل کردن به EXE تبدیل می کنند؟!!
    سورس رو تصحیح کردم وبا فاکس 26 اجرا کردم.مشکل رفع شد.
    حالا موندم چطوری دوباره EXE اش کنم؟!!!
    (زیاد بهم نخندید ،کم عیبی نداره! :) )

ارادتمندیم

کیت EXE سازی اگر اشتباه نکرده باشم در دودیسکت هست که باید ابتدا در مسیر فاکس نصبش کنی تا گزینه های exe در فاکس فعال بشه.

کاربر تازه وارد
    نقل قول نوشته شده توسط rezaTavak مشاهده تاپیک
    سلام

خب این کد را زودتر میگذاشتی.

احتمالا قفل شما روی برنامه نیست فارسی ساز شما سایه است که از قفل سایه استفاده میکنه.
    سایه یه برنامه تحت داس برای فارسی کردن بود.

آیا برنامه را تحت داس اجرا میکنید سایه فعال است؟ یعنی از CTRL+SHIFT برای فارسی و لاتین استفاده میکنید؟ (با خاموش بودن numlock) و کلیدهای CTRL+0 روی قسمت ماشین حسابی سایه فعال می شود.

البته من برنامه های تحت داس با سایه را روی XP اجرا کرده ام.
    سلام،اگه میشه توضیح بدید چطور یه برنامه با قفل فارسی ساز سایه تحت ایکس پی می تونه کار کنه؟این برنامه که توضیح دادم قفل رو نمی شناخت.

کیت EXE سازی اگر اشتباه نکرده باشم در دودیسکت هست که باید ابتدا در مسیر فاکس نصبش کنی تا گزینه های exe در فاکس فعال بشه.
    این برنامه رو از کجا می تونم تهیه کنم.کسی داره؟برام بفرسته؟ایمیل کنه؟

ارادتمند همه شما

distribution kit 2.6 همه نرم افزار فروشان دارنش. البته فکر کنم بتونید از اینترنت
    دانلود کنید

کاربر تازه وارد
    سلام
    تو اینترنت تنونستم پیداش کنم.
    فروشگاه های بانک نرم افزار ی هم لااقل اونایی که من پرسیدم نداشتن.یکیشون پیشنهاد کرد یه فاکس کار قدیمی پیدا کنم که هنوز کیت EXE ساز رو نگه داشته باشه.
    ممنون می شم کسی اگه داره یه جوری در اختیار من هم بذاره.
    ارادتمند

من متاسفانه کیت و ندارم ولی رو کامپیوترم نصبه
    اگه مشکلی ار نظر ارسال سورس ندارین برام بفرستینش تا exe شو براتون بدم

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    من دارم حجمش 4 مگابایته . حالا چطوری بدم خدا می دونه . ایمیل بزار.

محل زندگی
    رشت
    ایمیل نشد مجبور شدم در سایت اداره آپلود کنم . فعلا می زارم همونجا بعد که مشکلتون حل شد حذفش می کنم این هم آدرسش :
    http://www.afr.ac.ir/soft/FoxDistributionKit.zip

کاربر تازه وارد
    سلام
    مهران جان .کاش می شد 100 بار دکمه تشکر رو بزنم.ممنون محبتت.بعد از نصب چطوری باید EXE درست کنم.تا اونجایی که یادمه چیزی به منو ها اضافه نمیشد.
    راهنمایی کنید لطفا.ممنون می شم.
    ارادتمند همه دوستان به خصوص آقا مهران گل

محل زندگی
    رشت
    در داس وقتی فاکس را باز می کردید اگر این کتابخانه نبود گزینه exe هم در بیلد پروژه نبود یعنی غیر فعال بود و فقط app درست می شد . الان این آیتم هم فعال می شه .

کاربر تازه وارد
    سلام
    برنامه وقتی RUN مشکلی نداره ولی بعد از exe شدن و اجرا، خطای Feature not available می زنه. که دو گزینه CANCEL و Ignore داره. با Ignore کردن برنامه اجرا میشه بدون اینکه روتین فارسی رو صدا بزنه که یه فایل com رو که در واقع فارسی سازه انجام می ده. و همینطور در انتها و موقع خروج همون پیغام میاد و میشه ignore کرد ولی روتین پاک کردن فارسی ساز اجرا نمیشه. این خطای " Feature not available " یعنی چی ؟ و چطوری رفع می شه.
    باور کنید این آخرین مشکله و دیگه مزاحم نمیشم.!!!
    ارادتمند

سلام

اولا مزاحم نیستید اینجا محیطی دوستانه است.

باید با دیباگ کردن بفهمید مثلا ممکنه یک فایل prg نباشه. یا ...

موفق باشید.

محل زندگی
    رشت
    اینجور مواقع روش شخصیه من به این صورته که اگه از کار خودم اطمینان داشته باشم اما باز هم مشکل داشته باشه بالای خطهایی که برنامه اصلی رو تشکیل می ده یه wait wind می زارم مثلا wait wind 111 - دوخط پایین تر wait wind 222 همینطور تا بعد وقتی اجرا شد بفهمم روی کدوم بلوک دستوراتم باید زوم کنم.
    بعدش باید در نظر داشته باشید که فایل com یا exe را داخل پروژه Includ نکنید.

کاربر تازه وارد
    سلام
    چطور برنامه فاکس پرو تحت داس با فارسی ساز سایه رو تحت ویندوز ایکس پی میشه اجرا کرد؟
    هنوز که هنوزه نتونستم همون برنامه تحت داس فاکس 26 رو با فارسی ساز سایه تحت ایکس پی اجرا کنم گرچه قفلش مزاحم نیس ولی فارسی نیس دیگه!!!!!!!!!!!!
    آقا کمکی راهنمایی...
    ارادتمند

شما اگر از Exe فایل اصلی برنامه یک Short Cut در ویندوز بسازید و بعد در تنظیمات این ShortCut
    در قسمت Screen باید سطر و ستون را از 80و40 به 80و25 تبدیل نمایید. و بعد تغییرات را ذخیره نمایید. توجه داشته باشید که فایل های فارسی ساز سایه را در کنار برنامه تان داشته باشید.
    در ضمن من در رابطه با برنامه نویسی با فاکس در داس با فارسی ساز سایه خیلی تجربه دارم چون یک پروژه بزرگ برای ستاد مبارزه با قاچاق کالا گمرک ایران انجام داده ام با همین سایه وفاکس اگر کمکی دیگری خواستید در خدمت شما هستم.

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    اینجور مواقع روش شخصیه من به این صورته که اگه از کار خودم اطمینان داشته باشم اما باز هم مشکل داشته باشه بالای خطهایی که برنامه اصلی رو تشکیل می ده یه wait wind می زارم مثلا wait wind 111 - دوخط پایین تر wait wind 222 همینطور تا بعد وقتی اجرا شد بفهمم روی کدوم بلوک دستوراتم باید زوم کنم.
    بعدش باید در نظر داشته باشید که فایل com یا exe را داخل پروژه Includ نکنید.
    برادر مهران این که شما دستی برنامه تان را Debug میکنید خیلی خوب است .
    اما من استفاده از Set debug را به شما توصیه میکنم البته برای این کار کافی است در خطی که احتیاج به Trace شدن دارد یک Toggle Of Break Point قرار دهید بعد در هنگام اجرای برنامه خواهید دید که اجرا برنامه در آن خط متوقف خواهد شد و شما می توانید برنامه تان را Debug نمایید البته ببخشید این موضوع مربوط به این تاپیک نبود! اما گفتم شاید بدرد بخورد

کاربر تازه وارد
    نقل قول نوشته شده توسط farhad_shiri_ex مشاهده تاپیک
    شما اگر از Exe فایل اصلی برنامه یک Short Cut در ویندوز بسازید و بعد در تنظیمات این ShortCut
    در قسمت Screen باید سطر و ستون را از 80و40 به 80و25 تبدیل نمایید. و بعد تغییرات را ذخیره نمایید. توجه داشته باشید که فایل های فارسی ساز سایه را در کنار برنامه تان داشته باشید.
    در ضمن من در رابطه با برنامه نویسی با فاکس در داس با فارسی ساز سایه خیلی تجربه دارم چون یک پروژه بزرگ برای ستاد مبارزه با قاچاق کالا گمرک ایران انجام داده ام با همین سایه وفاکس اگر کمکی دیگری خواستید در خدمت شما هستم.
    سلام
    عرض کنم برای ست کردن 25و80 یه batch فایل کوچک نوشتم و اولش فارسی ساز رو صدا میزنم چون وقتی خود برنامه اونو از خط فرمان اجرا میکنه محیط فارسی نمیشد.منم دستی فارسی سازو اجرا می کنم.الان اطلاعات قدیمی فارسی شده ولی اگه بخوام چیزه تازه ای وارد کنم لاتین میزنه.اما اسکی کد رو که میدم(با گرفتن ALT و تایپ کد اسکی) فارسی برمیگردونه یعنی فارسی ساز تو رم رزیدنت هستش ولی نمیدونم چرا کی برد فارسی نیس؟
    ممنون میشم راهنمایی ام کنید
    ارادتمند

احتمالا کانفلیدی در کنترل صفحه کلید ویندوز و داس پیش آمده .آلت و شیفت را بزنید ببینید چی میشه آیا باز هم انگلیسی تایپ میکنه ؟

Wink

نقل قول نوشته شده توسط sastwhc مشاهده تاپیک
    سلام
    عرض کنم برای ست کردن 25و80 یه batch فایل کوچک نوشتم و اولش فارسی ساز رو صدا میزنم چون وقتی خود برنامه اونو از خط فرمان اجرا میکنه محیط فارسی نمیشد.منم دستی فارسی سازو اجرا می کنم.الان اطلاعات قدیمی فارسی شده ولی اگه بخوام چیزه تازه ای وارد کنم لاتین میزنه.اما اسکی کد رو که میدم(با گرفتن ALT و تایپ کد اسکی) فارسی برمیگردونه یعنی فارسی ساز تو رم رزیدنت هستش ولی نمیدونم چرا کی برد فارسی نیس؟
    ممنون میشم راهنمایی ام کنید
    ارادتمند
    دوست عزیز شما باید برنامه فارسی نویس سایه را هم اجرا کنید سورس کد کامل این قسمت را به همراه فارسی نویس سایه در چندروز دیگر خواهم گذاشت!

کاربر تازه وارد
    نقل قول نوشته شده توسط IC_prog مشاهده تاپیک
    احتمالا کانفلیدی در کنترل صفحه کلید ویندوز و داس پیش آمده .آلت و شیفت را بزنید ببینید چی میشه آیا باز هم انگلیسی تایپ میکنه ؟
    سلام
    موافقم confilict بین ویندوز و کنترلر کی برد داس مجازی ایکس پی ولی چطوری رفع میشه؟

منتظر کمک فکری و راهنمایی همه دوستان هستم
    ارادتمند

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/
    گهگاهی تعداد فایل های باز و بافر هم کم میاد که می تونید در فایل config.win مثل config.sys سابق داس وارد کنید.
    زمانی هم که پرینتر فارسی نباشه می تونید فایل های فونت همکاران سیستم رو مستقیما به پرینتر بفرستید.

موفق باشید.

کاربر تازه وارد
    سلام
    خوشبختانه یا از بخت بد تعداد فایل بافر اولین چیزی بود که تغییرش دادم. حالا مقدارش 90 فایل.فکر می کنم تو همین فروم تاکید شده بود.
    نمی دونم همه به اندازه من با برنامه های قدیمی تحت داس تو ویندوز ایکس پی مشکل دارن.یا مشکل من نوبره!!!!!!!!!!
    :(
    اراتمند و منتظر راهنمایی شما
    خداییش دیگه چیزی بنظرم نمیرسه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran mashad
    سلام
    بهتره اصل برنامه را با استفاده از refox به زبان اصلی prg تبدیل کنید معمولا تمام برنامه های قدیم تحت dos با ریفاکس باز می شوند

کاربر تازه وارد
    سلام
    کارهایی که تا حالا کردم:
    pif
    refox
    edit
    recompile
    الان برنامه تو داس مجازی ایکس پی بدون قفل بالا میاد ولی فارسی ساز در حالیکه اجراست فارسی نمیکنه ولی با آلت -اسکی کد فارسی برمیگردونه
    کسی نظری نداره
    فارسی ساز سایه
    ارادتمند

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •