نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: الگوریتم های تبدیل گفتار به متن

الگوریتم های تبدیل گفتار به متن

می خواهم درباره این الگوریتم ها تحقیق کنم ،ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این باره دارید به من بدید ، من هم قول میدم نتایج تحقیقاتم رو بزارم اینجا همه استفاده کنن

اصولاً در Speech Recognition و یا Voice Recogntion که همان پروسه تبدیل گفتار به متن است از چند نوع تکنولوژی متفاوت که از قرار زیر می باشد استفاده می گردد:

• Hidden Markov model (HMM)-based speech recognition
    • Neural network-based speech recognition
    • Dynamic time warping (DTW)-based speech recognition
    روش اول و یا همان HMM یک روش آماری است ک خروجی آن نشانه ها و یا کمیت های متوالی است. که در این تکنولوژی با استفاده از مدل مارکو (Markov) سیگنال به تعداد زیادی State تقسیم می شود.

تکنولوژی شبکه های عصبی از مدل HMM ضعیف تر عمل میکنند لذا در مواردی که گستردی و پراکندگی لغات زیاد است تکنولوژی HMM توصیه میشود ؛ به علت سادگی این سیستم در امکانات تشخصیص گفتار موبایل بیشتر از تکنولژی شیکه های عصبی استفاده می شود.

Dynamic time warping نیز یکی از قدیمی ترین متد های تشخیص گفتار است که HMM جایگرین آن گردیده است.

ممنونم ...............

نقل قول: الگوریتم های تبدیل گفتار به متن

چطور میشه calture recognizition را به فارسی تغییر داد . فکر کنم فارسی را پشتیبانی نمیکنه . کسی میتونه کمک کنه؟

فارسی رو پشتیبانی نمیکنه ولی میشه فارسی هم درستش کرد بیایم همون ارتباط ها رو به بانک که اطلاعات برای خوندن زبان فارسی و صدا ها زبان فارسی وصل کنیم میشی بیایم مقدار که برای خودن هستش رو برای نوشتن قرار بدیم من این کار رو نکردم ولی میخوام انجام بدم برای برنامه حسابداریم که میخوام بنویسم که به زبان فارسی اطلاعات رو بخونه و دستورات رو اجرا و بنویسی. سعی میکنم یاد بگریم یاد گرفتم برای شما هم قرار میدم که اطلاعات رو بخونه و هم بنویسی فارسی نه انگلیسی.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    iran

میشه یه توضیحی در مورد calture recognizition بفرمایید؟

با تشکر.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •