نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: ورود به دنیای کامپیوتر

ورود به دنیای کامپیوتر

سلام
    از دوستان عزیزی که پیراهنها بیشتر از من پاره کرده اند می خواهم بپرسم آیا وارد دنیای کامپیوتر بشوم یا نه (من امسال دارم کنکور امتحان میدم . ) :?:
    مرا راهنمایی کنید و از آینده ی این رشته در دانشگاههای ایران وبازار کار سخن بگویید
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    اولا بابا به پیر به پیغمبر اینجا بخش مهندسی نر افزار به معنی رشته مهندسی نرم افزار نیست !
    دوما ورود به دنیای کامپیوتر!!!! خیلی احتیاج به رفتن به دانشگاه نداره . نظام دانشگاه یه جوریه که ذاتا نمیتونه با تکنولژی روز همخونی داشته باشه(مخصوصا تو ایران به خاطر بوروکراسی حاکم و جریان کند گردش اطلاعات و...) کشورهای دیگه هم اینطوری نیست یهنی موسسات IT ,ICT مسئول آموزش و تربیت نیروهای فراخور بازار کار هستند. این موسسات از اونجا که وابسته به خود کمپانی های تولید کننده هستند صلاحیت بیشتری دارند. ولی مباحث دانشگاهی میتونه به شما دید بده . یا اگه دنبال مفاهیم تئوری و بنیادی هستی دانشگاه محل مناسبیه در دانشگاه طریفه استفاده از یه کامپایلر رو بهت یاد نمی دند (نه اینکه ندن بلکه هدف نیست ) ولی می آموزی که چه طور یه کامپایلر بنویسی . در دانشگاه سیستم عامل خاصی رو آموزش نمی دن ولی یاد میگیری که اگه یه روز بخوای یه سیستم عامل بنویسی چه طور این کار رو انجام بدی همینطور شبکه و دیتا بیس و زبانهای برنامه سازی و......هدف تربیت نیروی تولید کننده هست در حالی که در شرایط فعلی ما توانایی تولید محصولات تراز اول ( مثلا سیستم عامل ملی :mrgreen: ) رو نداریم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •