نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: چند سوال مقدماتی

چند سوال مقدماتی

با سلام من در C#‎ تازه کار هستم و چند سوال برای من پیش آمده که اگر پاسخ دهید خوشحال خواهم شد
    ضرورت وجود متد های vitual
    کلاس های آبسترکت
    و توضیحی در مورد کامه کلیدی از (انگلیسی تایپ نکرد!)
    چون من در مثال هایی که دیدم به سادگی می شد با حذف موارد فوق بدون اشکال برنامه را اجرا کرد
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران - تهران
    به مقالات من مراجعه کنید ( در همین بخش )

کلمه ی کلیدی ویرچوال :
    مقدمه ای بر سی شارپ : قسمت- 16
    پلی مرفیسم (Polymorphism)

کلاس های ابسترکت:
    مقدمه ای بر سی شارپ : قسمت- 17
    کلاس های abstract

مقالا ت شما را خواندم اما من می خواهم بدانم که لزوم وجود موارد فوق چیست اگر لطف کنید و با مثال پ :flower: اسخ من را بدهید متشکر می شوم
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران - تهران
    موارد علمی آنها که بیان شد .... ولی :
    لزوم موارد فوق طراحی شیء گرا است که ما عمدتا در برنامه هایمان آنرا رعایت نمی کنیم.
    لزوم آن توسعه ی کد توسط خود در آینده و یا گروهی از برنامه نویسان در آینده است.

ضرورت وجود متد های vitual
    کلاس های آبسترکت
    و توضیحی در مورد کامه کلیدی از (انگلیسی تایپ نکرد!)
    چون من در مثال هایی که دیدم به سادگی می شد با حذف موارد فوق بدون اشکال برنامه را اجرا کرد
    خیر . بستر دات نت پر است از کلاسهای ابسترکت و اینترفیس و متدهای مجازی و ... و ... .

برای تحقق یکی از مهمترین آرمانهای شیء گرائی در عرصهء نرم افزار ، کدهای برنامه باید مطلقا" و تا حد ممکن "قابل استفاده مجدد" باشند . ( ReUsable ) . فرض کن تو قراره دو تا کلاس مختلف برای محصور سازی دو مدل فرش مختلف ، یکی محصول کویر یزد و دیگری ستاره شرق تولید کنی . نوشتن دو کلاس مختلف از ابتدا بی احترامی به آبجکت آرینتیشن است . بهتر است حقیقت فرش بدون نحوه رفتارهایش ( مثلا عکس العملش در مقابل حرارت بالا ) چارچوب بندی شود و بعد هر فردی مطابق میل خود از حقیقت و چارچوب و بدنهء فرش برای تعریف رفتارهای فرش مورد نظر خود استفاده کند یا حتی قابلیتهای خاصی را به آن اضافه کند . برای اینکه به مفهوم تام و تمام حقیقت شیء گرائی رو درک کنید بهتره یکی از FrameWork های شیء گرا رو دریافت و مطالعه کنید تا به خوبی و در عمل با ابسترکشن آشنا بشید . دو مورد مناسب و سورس باز از FrameWork های شیء گرا یکی VCL محصول بورلند و دیگری QT محصول ترول تک است که هر دو برای پلت فرمهای مختلف پیاده سازی شده اند .

موفق باشی

ممنون :flower:

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •