صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 50

نام تاپیک: بگویید دات نت چیست؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است

Lightbulb بگویید دات نت چیست؟

برای تازه کارها و اونا که می خوان اطلاعاتی در مورد دات نت داشته باشند ، این موضوع را ایجاد کردم تا هر کی از دات نت هر چی می دونه بگذاره و اگه برای کسی سوالی پیش اومد بنویسه تا در مورد اون بحث بشه!

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    دات نت یک فرم ورک است. یک فریم ورک ترکیبی از ابزارها برای واقعیت بخشیدن به یک منظور خاص است.

دات نت فریم ورک در ابتدا بعنوان یک راه ساده تر برای توسعه COM، Win32 API و امثال آن طراحی شده بود، اما بعدا تکامل یافت و علاوه بر تامین امکانات برای برنامه نویسی آسان تر تکنولوژی های مبتنی بر ویندوز، امکاناتی را نیز برای برنامه نویسی آسان تحت وب ارائه داد. بر خلاف تصور کسانی که با دات نت نا آشنا هستند دات نت چیزی مانند Win32 API نیست، بلکه مبتنی بر آن است.

اگر سوالی دارید بنویسید.

منم با اجازه اساتید چند تا نکنه بگم:
    1- دات نت یک زبان برنامه نویسی نیست.
    2- دات نت یک فریم ورک است که برای طراحی و توسعه نرم افزار پدید آمده است.
    3- نرم افزار هایی که می توان با دات نت نوشت محدودیتی ندارد.
    4- دات نت چند زبانه است یعنی می توان در یک برنامه که مثلا" با vb.Net (یکی از ربان هایی که دات نت پشتیبانی می کند) نوشته شده است می توان از یک کد نوشته شده به زبان مثلا" C#‎ یا هر زبان دیگری که دات نت پشتیبانی می کند استفاده نمود.
    5- برنامه های نوشته شده در تکنولوژی دات نت قابلیت حمل دارند یعنی به سیستم عامل و یا ماشین وابسته نیستند.
    6- دات نت برنامه نویسی کاربردی را واقعا" ساده نموده است.
    7- خیلی موارد دیگر که این ها مهمترین بودند.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    net FrameWork چه چیزهایی را نصب می نه که در برنامه های تحت دات نت از اونها استفاده می شه؟

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    یک سری DLL و Service

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    من تا حالا تحت دات نت برنامه ننوشتم اما در مثالهای دلفی 2006 یک برنامه ی چت که در نسخه های قبلی نیز وجود اشت دیدم.در این برنامه از هیچ شیئ ویژوالی استفاده نشده بود؛آیا اصولا این ربطی به دات نت داره یا ...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایرانشهر
    متن زیر رو یادم نمی یاد از کدوم سایت گرفتم.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار Delphi Skyline
    محل زندگی
    شیراز
    بر خلاف تصور کسانی که با دات نت نا آشنا هستند دات نت چیزی مانند Win32 API نیست، بلکه مبتنی بر آن است.
    کاملا درسته . چون ماشین ترجمه گر دات نت با وین 32 نوشته شده و کد ها رو در نهایت به همان وین 32 می بره . سرعت کمش هم (که بعضی افراد می گن) به خاطر وجود همین لایه است .

کاربر دائمی آواتار Mahyaa
    محل زندگی
    UAE
    امکاناتی را نیز برای برنامه نویسی آسان تحت وب ارائه داد
    آیا مزیت اصلی دات نت بر وین 32 همین آسان بودن برنامه نویسی تحت وب است ؟
    اصولا برنامه های نوشته شده در دات نت غیر از وابسته نبودن به ماشین چه مشخصه ویژه ای دارند ؟

کاربر دائمی آواتار Delphi Skyline
    محل زندگی
    شیراز
    اصولا برنامه های نوشته شده در دات نت غیر از وابسته نبودن به ماشین چه مشخصه ویژه ای دارند ؟
    اصلا باید این را گفت که چیزی به نام مستقل بودن از محیط به اون معنا وجود ندارد .
    حتی جاوا مستقل از محیط نیست . ممستقل از محیط بودن منظور این است که ماشین را برای چند سیستم عامل نوشته اند و کد ها در آخر در لینوکس به یه چیزی و در ویندوز به وین 32 تبدیل می شوند .

مثلا فرض کنید من بیام یه سیستم عامل بنویسم . آیا در این صورت برنامه های جاوا روی اون اجرا می شن ؟؟؟

در کل می توان گفت همه چیز در ویندوز به وین 32 انتها پیدا می کنه . دات نت لایه هایی برای برنامه نویسی رو قرار می ده .که در بعضی جاها مفید و بعضی جاها مضر است .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    iran-qom
    دات نت فریم ورک ضمن داشتن محاسن خود عیوب بزرگی هم دارد
    از جمله :
    برای اجرای یک برنامه مثلا 100 کیلو بایتی نیاز به نصب دات نت فریم ورک 20 مگابایتی دارید.
    سورس کلاسهای دات نت موجود نیست ( بطور مثال mfc در ویژوال سی سورس کدها را داشت)
    سرعت اجرا بدلیل آمدن CLR در لایه واسط کم شده
    و نهایتا سوال اینکه چند برنامه نویس سراغ دارید که در یک پروژه از چند زبان استفاده کرده باشد؟!

با نظر آقای پیشوایی موافقم. برنامه نویسهای حرفه ای به هیچ وجه از دات نت به عنوان محیط برنامه نویسی خودشون استفاده نمیکنند.
    سرعت لود شدن برنامه هنگام اجرا مورد کم اهمیتی نیست که بدلیل Intermediate Language بودن برنامه های تولید شده با این تکنولو‍ژی سرعت لود شدنش خیلی کمه، حالا اگه حجم برنامه تولید شده بیشتر باشه که بدتر.
    کلاسها و NameSpace های دات نت فقط کد نویسی رو راحت تر کرده و در کل هیچ مزیتی نداره.
    (خودمونیم آخه دلفی خودمون چه مشکلی داره آخه؟ یا بنده خدا ویژوال سی 6)

بعضی از دوستان اصلا به عنوان تاپیک دقت نمیکنند عنوان تاپیک کاملا مشخصه که یکی از دوستان پرسیده دات نت چیست؟ نپرسیده که خوبه یا بده؟ در ضمن فکر کنم اون دوستمون که این سوال رو پرسیده توی چند پست اول به جوابش رسیده .متاسفانه بحثها به صورت سلیقه ایی به انحراف کشیده میشه.

با سلام می خواستم بپرسم که
    1.اصولا منظورتون از فریم ورک چیه ....(توضیح متخصصانه میخوام نه درک شخصی ...)
    2.آیا راهی هست که بشه فقط توابع کتابخانه ای رو که تویه برنامه احتیاج هست به فایل exe فرستاد ...؟؟

سلام
    من همه مطالب بالا رو خواندم و میدونم هم که وقتی یک برنامه NET. کامپایل میشه اول به زبان MSIL ترجمه میشه و بعد از اون با JIT به زبان ماشین، ولی دوست دارم که بدونم کامپایلر NET چطوری هست که میتونه تمام زبانها را کامپایل کنه؟ یعنی ویژگیهای یک کامپایلر VB‌و یا C#‎ و یا ++C را دارد؟ این غیر ممکن خواهد بود.
    آیا میتونید منو راهنمایی کنید که در مورد کامپایلر NET. یک منبع خوب پید کنم؟
    مرسی

نقل قول نوشته شده توسط setarh-arjoman مشاهده تاپیک
    سلام
    من همه مطالب بالا رو خواندم و میدونم هم که وقتی یک برنامه NET. کامپایل میشه اول به زبان MSIL ترجمه میشه و بعد از اون با JIT به زبان ماشین، ولی دوست دارم که بدونم کامپایلر NET چطوری هست که میتونه تمام زبانها را کامپایل کنه؟ یعنی ویژگیهای یک کامپایلر VB‌و یا C#‎ و یا ++C را دارد؟ این غیر ممکن خواهد بود.
    آیا میتونید منو راهنمایی کنید که در مورد کامپایلر NET. یک منبع خوب پید کنم؟
    مرسی
    .NET یک کامپایلر نداره بلکه مجموعه ای از کامپایلرهاست، در واقع برای هر یک از زبانهای برنامه سازی مانند C#‎,VB و غیره کامپایلری جداگانه داره که هر کدام از این کامپایلرها وظیفه تبدیل کدهای نوشته شده را به MSIL را بر عهده دارند.

یعنی منظورتون این هست که (کامپایلر) یا تبدیل کننده NET. تمام ویژگیهای کامپایلرهایی مثل VB و #C‌ و ++C و غیره را داره؟
    اجازه بدین سوالم رو طوره دیگه ای مطرح کنم.
    چه ویژگیی net. برای کامپایل کردن یک کد VB اضافه تر نسبت به یک کامپایلر VB دارد؟

دقیقا متوجه منظورتون نشدم.
    همونطور که گفتم کامپایلر NET. مجموعه ای از کامپایلرها است که بر اساس زبانی که شما برنامه خودتون رو نوشته اید کدها رو با اون کامپایلر (مثلا وقتی با #C برنامه نوشته اید با کامپایلر زبان #C) کدهای نوشته شده به MSIL تبدیل می شوند.

مرسی . متوجه شدم. فقط اگر یک منبع خوبی در این رابطه دیدید و به من معرفی کنید ممنون میشم.

کاربر دائمی آواتار newgoldenman
    محل زندگی
    همشهري حضرت معصومه (س)
    دوستان عزیز، من از VC#‎.NET استفاده میکنم. متاسفانه این مشکل رو دارم:
    برای اجرای یک برنامه مثلا 100 کیلو بایتی نیاز به نصب دات نت فریم ورک 20 مگابایتی دارید.

میشه توی Visual Studio تنظیماتی چیزی رو دستکاری کرد تاNET. رو Cancel کردD:

منظورم اینه که با همون نرم افزار برنامه هامو بنویسم ولی نیازی به NET Framework. نداشته باشه؟
    ممنون میشم اگه جوابمو سریعتر بفرمایید، آخه خیلی نیاز دارم به جواب این سوال.
    باز هم ممنون

میشه توی Visual Studio تنظیماتی چیزی رو دستکاری کرد تاNET. رو Cancel کردD:

منظورم اینه که با همون نرم افزار برنامه هامو بنویسم ولی نیازی به NET Framework. نداشته باشه؟
    ممنون میشم اگه جوابمو سریعتر بفرمایید، آخه خیلی نیاز دارم به جواب این سوال.
    باز هم ممنون
    در این مورد به مراتب توی سایت صحبت شده و انواع روشها هم بررسی شدن، جستجو کنید

نقل قول نوشته شده توسط setarh-arjoman مشاهده تاپیک
    مرسی . متوجه شدم. فقط اگر یک منبع خوبی در این رابطه دیدید و به من معرفی کنید ممنون میشم.
    بهتر هست کتابهایی که به طور اختصاصی در مورد NET Framework. توضیح داده مطالعه کنید. البته کتاب آقای هاشمیان هم در کتابشون توضیحات نسبتا کاملی در مورد بعضی از چهارچوبهای Framework داده اند.

می تونید از کتاب Jeffrey Richter به نام Applied .NET Framework استفاده کنید. کتاب Customizing Common Language Runtime هم از MS Press می تونه خیلی توی معماری .NET و درک بهتر اون بهتون کمک کنه.
    موفق باشید.

با سی شارپ شما حتما به فریمورک نیاز دارید عملا هیچ راهی دیگری نیست

البته با ویژوال سی ++ میتوانید پروژه های ویندوز 32 بیتی بنویسید

با سی شارپ شما حتما به فریمورک نیاز دارید عملا هیچ راهی دیگری نیست
    به مراتب در مورد حذف فریم ورک و نحوه انجام اون توی سایت صحبت شده، و این کار کاملا هم امکان پذیره

محل زندگی
    همشهري حضرت معصومه (س)
    نقل قول نوشته شده توسط omid_Ahmadi مشاهده تاپیک
    در این مورد به مراتب توی سایت صحبت شده و انواع روشها هم بررسی شدن، جستجو کنید
    دوست عزیز میشه بگین توی کدوم تاپیک؟ من خیلی گشتم پیدا نکردم! آخه تازه وارد هم هستم به این سایت

پیشاپیش تشکر میکنم خیلی از لطفتون

به اینجا یک نگاهی بندازید.

نقل قول نوشته شده توسط omid_Ahmadi مشاهده تاپیک
    به مراتب در مورد حذف فریم ورک و نحوه انجام اون توی سایت صحبت شده، و این کار کاملا هم امکان پذیره
    و به مراتب هم نتیجه گیری شده که یا امکان پذیر نیست یا اگر هم هست به صورت کاملا محدود و با دردسر های زیادی همراه .

این نتیجه گیری خود شما بوده است :

من فکر کردم با توضیحاتی که دادم دیگه مشخص شده که اصلا باید فریم ورک رو حذف کنیم یا نه. اما باز هم برای نتیجه گیری میگم.
    بهترین راه برای این کار اینه که به کاربر بگیم باید فریم ورک رو روی سیستم خودش نصب شده داشته باشه تا بتونه به سادگی از تمام برنامه های نوشته شده در .NET استفاده کنه.
    استفاده از ابزارهایی که فریم ورک رو حذف می کنن مثل همین نرم افزاری که معرفی شد و یا انجام این کار به صورت دستی بهتره تا حد ممکن انجام نشه، چون تنها سودی که داره اینه که حجم برنامه رو کاهش میده، اما بدی هایی هم داره که به زودی در مورد اونها هم توضیح میدم.

محل زندگی
    همشهري حضرت معصومه (س)
    دوستان عزیز خیلی خیلی ازتون ممنونم. و خیلی هم خوشحالم که زود به جوابم رسیدم:
    ar.shirazi نوشته است:
    بهترین راه برای این کار اینه که به کاربر بگیم باید فریم ورک رو روی سیستم خودش نصب شده داشته باشه تا بتونه به سادگی از تمام برنامه های نوشته شده در .NET استفاده کنه.

کاربر دائمی آواتار CodeMasterX
    محل زندگی
    Iran, Shiraz
    ببینم عزیزان من یه چیزی برام نامفهومه:

تمام کسانی که میخوان فریم ورک رو حذف کنن مثل اینکه به یه سری چیزها توجه نمیکنن.
    ببینید عزیزان اگه قرار باشه کاربری از یه نرم افزار که با دات نت تهیه شده استفاده کنه باید سیستم مناسبی هم برای راه اندازی اش تهیه کنه،دیگه اون عصر فلاپی دیسک های 200 کیلو بایتی هم گذشت.حالا برای شما چیش مشکل سازه که برای نصب برنامه های دات نت نیاز به 20 مگابایت فریم ورک هست ؟ خوب مگه چی میشه ؟
    سیستم فضای کافی داره،سخت افار مناسب هم مهیا هست و 100% هم برای اجرای هرچه بهتر و درست برنامه شما بهش نیاز هست.حالا چرا میخواین حذفش کنین ؟
    یعنی مثلا شما اگه بخواین سی دی یکی از نرم افزار هاتون رو به فروش برسونید یا به کاربری بدین،خیلی براتون فرق میکنه و مهمه که فریم ورک 20 مگاباتی هم کنارش باشه یا نه ؟
    در مورد اینکه چجوری میشه فریم ورک رو حذف کرد و فقط از کتابخانه های لازم استفاده کرد هم بحث شده و نتیجه تجربی خود بنده خیر هست. این کار یا شدنی نیست و یا خیلی مشکل و باگ ایجاد میکنه.

ببینید ، به هر حال فریمورک یک محدودیت است . هرچقدر هم دات نت فریمورک کم حجم باشد و ...

برای کارهای مثل سی دی های آموزشی و ... که autorun و ... میخواهند مناسب نیست.

اصولا حذف فریمورک کاری است غیر اصولی .

دوستان برام سواله که :
    کلمه ado.net مخفف چه کلمه ای است ؟

کاربر دائمی آواتار manager
    محل زندگی
    Z
    نقل قول نوشته شده توسط reza1357 مشاهده تاپیک
    دوستان برام سواله که :
    کلمه ado.net مخفف چه کلمه ای است ؟
    ActiveX Data Object.Net

net. چی ؟

با سپاس

کاربر دائمی آواتار manager
    محل زندگی
    Z
    نقل قول نوشته شده توسط reza1357 مشاهده تاپیک
    net. چی ؟

با سپاس
    Microsoft .NET is an umbrella term that applies to a wide collection of products and technologies from Microsoft. Most have in common a dependence on the Microsoft .NET Framework, a component of the Windows operating system.

for more information click here.

کاربر جدید آواتار MCSD.Net2007
    محل زندگی
    تهران
    زبانهای برنامه نویسی در دات نت برای اینکه به Code Machine تبدیل شوند تا توسط CPU مورد استفاده قرار بگیرند ابتدا به Low Level Language تبدیل شده که به آن IL (Intermediat Languge) میگویند.سپس نوسط محیطی تحت عنوان Net Frame Work که بمانند یک سیستم عامل کوچک وظیفه مدیریت پروژه و کدها را بر عهده دارد به Code Machine که در اصطلاح تخصصی به آن Native میگویند تبدیل شده تا در حافظه RAM قرار گرفته و توسط CPU مورد استفاده قرار گیرند . لازم به توضیح است که این مکانیزم تبدیل Net Language به Machine Code ابتدا در زبان برنامه نویسی Java مورد استفاده قرار میگرفت با این تفاوت که به جای Net Frame Work از یک سیستم عامل کوچک به نام Virtual Machine استفاده می شده است.
    با عذر خواهی از اظهار نظر این حقیر در وجود اساتید بزرگوار.

سپس نوسط محیطی تحت عنوان Net Frame Work که بمانند یک سیستم عامل کوچک وظیفه مدیریت پروژه و کدها را بر عهده دارد به Code Machine که در اصطلاح تخصصی به آن Native میگویند تبدیل شده تا در حافظه RAM قرار گرفته و توسط CPU مورد استفاده قرار گیرند
    در تکمیل (و نیز تکرار) گفته ها در این زمینه، باید بگم این کار توسط CLR که قسمتی از .NET Framework رو تشکیل می ده انجام میشه. قسمتهای دیگه در این امر دخیل نیستن. اگر بخواهیم قضیه رو موشکافانه بررسی کنیم، وظیفه مذکور از وظایف JIT یا Just In-Time Compiler هست که در مورد نحوه عملکرد اون به تفصیل در سایت من و یا دیگر دوستان صحبت کردیم.

موفق باشید

کاربر جدید آواتار farrokhi
    محل زندگی
    مشهد
    سلام من یک سوال دارم.آیا راهی نیست که لازم نباشهNET Framework 2.0 رابرروی سیستمی که می خواهیم برنامه را برروی آن اجرا کنیم نصب کنیم.وهمچنین اگر راهی نیست چطور یک بسته بسازم که بتونه بر روی سیستمی دیگه هم NET Framework 2.0 و هم برنامه من رو نصب کنه؟ بی نهایت ممنون

کاربر دائمی آواتار Xcalivorse
    محل زندگی
    Kernel32.dll

نقل قول: بگویید دات نت چیست؟

در جواب اولی باید بگم نه و در جواب دومی : اگر برای برنامه هاتون توسط خود VS.Net ستاپ درست کنید این کار انجام میشه.

نقل قول: بگویید دات نت چیست؟

نقل قول نوشته شده توسط Xcalivorse مشاهده تاپیک
    اگر برای برنامه هاتون توسط خود VS.Net ستاپ درست کنید این کار انجام میشه.
    لطفا اين قسمت رو بيشتر توضيح بديد كه چگونه مي توان setup درست كرد؟؟
    آيا با اين كار مي توان برنامه ي نوشته شده در net. رو از net. مستقل كرد؟؟؟و اجراي برنامه ي نوشته شده در NET. را بي نياز از آن كرد؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. تغییر ارتفاع lineبا تغییر ارتفاع Textbox در گزارش
    نوشته شده توسط payam59 در بخش Access
    پاسخ: 22
    آخرین پست: یک شنبه 03 شهریور 1387, 15:41 عصر
  2. تغییر اندازه ارتفاع QRShape با تغییر ارتفاع DetailBand
    نوشته شده توسط mojtaba_z در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 07 تیر 1386, 07:49 صبح
  3. تغییر Toolbar با تغییر Thems ویندوز XP
    نوشته شده توسط na3er-faraji در بخش VB.NET