نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: CSS Friendly، ابزاری برای آینده ای نزدیک!

Thumbs up CSS Friendly، ابزاری برای آینده ای نزدیک!

این تاپیک، تاپیکی بر ضد استفاده از Theme ها و Skin ها در ASP.NET 2.0 است!
    تا به حال بشر موفق به اختراع تکنیکی برتر از استفاده از CSS ها نشده و به نظر نمیرسه که همچنان بتونه جایگزینی برای اون پیدا کنه و هر چقدر که بیشتر پیش میریم، نقش CSS در استانداردسازی صفحات وب و کاهش حجم خروجی صفحات نمود بیشتری پیدا می کنه.
    پس از ارائه ی دومین نسخه از تکنولوژی ASP.NET و پیدا شدن مفهوم جدیدی با نام SKIN، بسیاری از دوستانی که حداقل بنده می شناسم، از این مفهوم جدید با فراق باز استقبال کردند و اون رو به عنوان یک اصل کم دردسر(!) در برنامه های خود به کار بردند! غافل از اینکه در پشت این چهره ی مظلوم و ساده ی SKIN ها، کابوسی وحشتناک وجود داره!
    برای دیدن این کابوس وحشتناک، پس از استفاده از SKIN ها، خروجی صفحه ی رندر شده رو ملاحظه کنید.
    آنچه که خواهید دید، اضافه شدن خاصیت STYLE همراه با مقادیر تعریف شده در فایل SKIN برای کنترل مربوطه است!
    بله! افزایش حجم صفحات به خاطر استفاده از SKIN ها همان کابوس وحشتناک هست!
    حدس من این هست که ابزار CSS Friendly که مایکروسافت چند وقت پیش عرضه کرد (و در بخش اخبار معرفی کردم)، برای از بین بردن این افتضاح بزرگ است!
    این ابزار جدید که فعلا به صورت Beta عرضه شده، برای تعدادی از کنترل های پر کاربرد ASP.NET تعریف شده.
    این کنترل ها شامل: "GridView"، "Login"، "ChangePassword"، "PasswordRecovery"، "CreateUserWizard"، "LoginStatus"، "TreeView"، "DataList"، DetailsView"، "FormView"، "Menu"، هستند.
    پس از نصب این ابزار، از منوی File|New Web Site، در قسمت My Templates، گزینه ی "Tutorial on CSS Friendly ASP.NET" را برای دیدن دموی آموزشی این ابزار به صورت گام به گام انتخاب کنید.
    این ابزار از لینک زیر قابل داونلود هست:
    http://www.asp.net/cssadapters

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار mehdi58
    محل زندگی
    Utopia
    آیا در vs 2003 هم میشه از اون استفاده کرد .

از همان ابتدای آغاز کار با ASP.NET من هیچ اعتقادی به کنترل های ASP.NET نداشتم (به جز در موارد خیلی خاص) و هیچ وقت از این تصمیم پشیمان نشدم.

سلام.
    ممنون از توضیحتون چون من Skin استفاده میکردم بدون اینکه دقت کنم که داره چه دردسری درست میکنه.
    در کل راهی که که به ذهنم رسید رو میگم.خوشحال میشم اگر نظرتون رو بدونم در این مورد.
    من برای اینکه مزایای Skin رو استفاده کنم ولی برام دردسر ساز نشه داخل SkinID از کلاس استفاده کردم.اینطوری چک کردم حجم صفحاتم هم زیاد فرقی نکرد.

شما با این کار "دوباره کاری" می کنی!
    روشی که میگی، برای برخی کنترل های خاص همانند GridView خوبه.
    کلا کنترل هایی که خواص معادل CSS ندارن و این خواص اسم های نامتعارف دارن.
    همانند: RowStyleBackColor
    آخرین ویرایش به وسیله Behrouz_Rad : یک شنبه 02 مهر 1385 در 23:05 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •