نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: یک مطلب مبهم برای من

کاربر تازه وارد

یک مطلب مبهم برای من

سلام
    من برای پروژه آخر ترمم یه برنامه حسابداری با JDBC نوشتم و از mysql هم استفاده کردم. این برنامه نسبتا بزرگ و شامل تعداد فرمهای زیادی هم هست. حالا از این حرفها که بگذریم توی این فکر بودم که این برنامه چه کاربردی برای من داره. به این نتیجه رسیدم که اصلا نمیشه روی فروش این برنامه یا از این دست برنامه ها در جاوا حساب باز کرد به چند دلیل:
    1- باید mysql بر روی سیستم کاربر نصب و تنظیم بشه.
    2-داده های اولیه بصورت دستی بر روی سیستم کاربر کپی بشه.
    3- محیط کاربر باید قابلیت اجرای جاوا رو دارا باشه.
    اگر کسی از دوستان بتونه منو از این گمراهی در بیاره ممنون میشم. کلا میخوام بدونم چه سودی عاید من میشه اگر از JDBC به جای فرضا VB یا هر دات نت دیگه ای استفاده کنم. البته مزیتهای آن در اپلتها کاملا مشهوده ولی در کار با J2SE این مساله یه کم گنگ به نظرم میاد.
    آخرین ویرایش به وسیله Argonod : دوشنبه 08 خرداد 1385 در 23:12 عصر

باید mysql بر روی سیستم کاربر نصب و تنظیم بشه
    اگر در لینوکس باشه که نیاز نیست اما اگر در ویندوز باشه شما می توانید پوشه فایل های mysql را در کامپیوتر کپی کنید و با کمک برنامه start کنید.
    تازه می توانید از جاوا به acsses متصل شوید الزامی جهت اتصال به mysql نیست .

داده های اولیه بصورت دستی بر روی سیستم کاربر کپی بشه.
    من متوجه نشدم منظور شما از داده های اولیه چیه ؟

اون هم می شود به کامپیوتر مورد نظر کپی کرد و همچنین در اکثر توزیع های لینوکس جاوا به طور پیش فرض وجود دارد .
    VIP=Very Important Person

اگر شما یک همچین کاری کرده باشید در مقایسه با بیسیک قیمتی حداقل ده برابر دارد! پس این را گفتم که دلگرم شوید. بد نیست یکسری به سایتهای کاریابی بزنید و قیمت جاوا و دیگر زبانها را مقایسه کنید.

نصب مای اسکویل کاری نداره. شما فلدر اون را که روی یک کامپیوتر نصب بر می دارید و در مقصد کپی می کنید و فایل mysqld را اجرا میکنید. توی لینوکس هم معمولا نصب هست و اگر نباشه یک لینوکس کار بلده چطوری نصب کنه توی اون هم با دستور /etc/init.d/mysqld start اجرا میشه

داده های اولیه هم در فایلهای txt بگذارید (یا دیگر فایلهای بانکهای اطلاعاتی ) و آنها را به mySQL تزریق کنید. یک برنامه خیلی کوتاه این کار را می کند (برنامه نصب)

یا توی فایل dbf یا xls ذخیره کنید و با JDBC مخصوص اونها این فایلهای را بخوانید. اما دقت کنید این بانکها برای کارهای بزرگ مناسب نیستند. حتی می توانید از HSQLDB استفاده کنید.

البته که باید شما ماشین مجازی جاوا را نصب کنید. توی سی دی نصبی که می سازید حتی المقدور JRE برای ویندوز و لینوکس باشه. این در دات نت هم مصداق دارد که اگر دات نت ویرایش پایین بود باید به نگارش بالاتر برود و...

کاربر تازه وارد
    جوابمو کامل گرفتم و خیلی ممنون از دوستان.
    ولی کدوم پوشه ها از mysql مورد نیاز هستند؟ آیا کل پوشه ها باید کپی شوند؟
    اگر ممکنه یک برنامه نصب به من معرفی کنید. ممنون میشم.

یک مشکل بزرگی که فکر کنم پیدا میکنم اینه که من به صورت دستی static پوشه های خاصی رو جهت backup انتخاب کردم که باید کپی شوند. حالا اگر کاربر مسیر نصب برنامه را عوض کند چطور میتونم به صورت dynamic به اون پوشه ها دسترسی داشته باشم؟

مسلما همه شاخه ها بدرد نمی خوره مثلا Doc راهنما است.
    bin-share-script-data-libs شاخه های اصلی هستند.
    البته به تجربه خیلی های دیگه توی اینها را هم می تونید هرس کنید.

توجه Data اطلاعات بانکهای شما است اگر برنامه نصب شما شاخه بانکتون را توی این شاخه کپی کنه تمام اطلاعات کپی می شوند.

برای Backup خود مای اسکوئل دستور داره.

کاربر دائمی آواتار pooyanm
    محل زندگی
    Esfahan - Iran
    شما یک کار می تونی انجام بدی تا حداقل دردسر شروع دستی MySQL را نداشته باشی و حجم کار را هم کاهش بدی اگر از Apache Derby که یک DB نوشته شده با خود جاوا هست و توسط Sun هم بسیار توصیه شده و نام Java DB را به اون داده و حجم فایل فشرده آن هم بسیار ناچیز در حد 2.0MB هست استفاده کنی با دستورات خود جاوا اون را راه اندازی می کنی و در همون JVM کار DB هم پردازش می شه و نیازی به MySQL, SQL Server و... که یک پردازش کاملا جدا محسوب می شن نیست چون با شروع برنامه شما بانک اطلاعاتی فعال می شه و با خروج از برنامه هم از کار می ایسته.مسیر ذخیره سازی اطلاعات بانک هم توسط خود برنامه تون تعیین می شه. فقط شما فایل derby.jar دو مگابایتی را با classpath در manifest فایل jar برنامه تون معرفی می کنی و تنظیمات دیگری نیاز نیست.مزیت دیگر این روش اینه که شما بانک اطلاعاتی تون بدون پیکربندی با همه سیستم عامل ها سازگاره.
    این لینک ها را حتما مرور کن:
    http://java.sun.com/developer/techni...Desktop/javadb
    http://developers.sun.com/prodtech/javadb/downloads
    http://db.apache.org/derby
    http://incubator.apache.org/derby

فکر می کنم دیگه مشکل Data Base در این زمینه کاملا منتفی بشه.

کاربر تازه وارد
    خیلی جالب بود ممنون.

اگر برنامه ات به دسترسی شبکه ای نیاز نداره میتونی از نگارش Embedded بانک اطلاعاتی MySQL استفاده کنی که بدون تغییر کد ، برنامه رو برای انتشار ساده آماده میکنه ، مستندات مربوطه رو مطالعه کن

اگر به انتشار یک برنامه مبتنی بر جاوا تمایل نداری ، میتونی از Native Compiler های موجود برای تولید یک برنامه Native از کد جاوات استفاده کنی ، و به این ترتیب دیگه به محیط اجرای جاوا نیاز نداری ؛ این یک توصیه نیست ، فقط یک انتخابه .
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

محل زندگی
    Esfahan - Iran
    نقل قول نوشته شده توسط Inprise
    ااگر به انتشار یک برنامه مبتنی بر جاوا تمایل نداری ، میتونی از Native Compiler های موجود برای تولید یک برنامه Native از کد جاوات استفاده کنی ، و به این ترتیب دیگه به محیط اجرای جاوا نیاز نداری ؛ این یک توصیه نیست ، فقط یک انتخابه .
    آقای Inprise اگر ممکنه چند تا از این Native Compiler ها نام ببرید.
    الان این دو تا را پیدا کردم اگر چیز مناسب تری هم هست بگین تا داونلود کنم:
    http://schmidt.devlib.org/java/native-compilers.html
    http://www.excelsior-usa.com/jetdleval.html
    آخرین ویرایش به وسیله pooyanm : سه شنبه 16 خرداد 1385 در 21:33 عصر

من از JET استفاده کردم و ازش راضی بودم ، این به معنی نبودن باگ نیست ، ولی تصور میکنم از موارد مشابه بهتره ؛
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

محل زندگی
    Esfahan - Iran
    بسیار لطف کردید

man chera hich chi nemifahmam az harfatoon???

محل زندگی
    Esfahan - Iran
    نقل قول نوشته شده توسط alfred2094
    man chera hich chi nemifahmam az harfatoon???
    کجا رو ؟؟؟؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •