نمایش نتایج 1 تا 19 از 19

نام تاپیک: اشترک اینترنت در شبکه ای که مدیریت سرور اینترنت را نداریم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است

Lightbulb اشترک اینترنت در شبکه ای که مدیریت سرور اینترنت را نداریم

با سلام
    رایانه ی من عضو یک شبکه ی دانشگاهی است که اینترنت را با lan از سروری می گیرد که ip آن 192.168.0.1 می باشد.
    من بر روی کامپیوتری که اینترنت دارم دارای دو کارت شبکه می باشم.
    کامپیوتر دیگری به همراه یک عدد کابل اتصال دو کامپیوتر نیز در اختیار دارم
    می خواهم اینترنت را به کامپیوتر دوم نیز بدهم.
    ضمنا من این کار را موقعی که اتصالم با مودم بوده انجام داده ام. اما احتمالا به دلیل ip سرور اینترنت مشکل دارم و قادر به اشتراک گذاری اینترنت نیستم.
    آیا دوستان عزیز راهی سراغ دارند؟

من فکر نمی‌کنم مشکل خاصی داشته باشید. مثل همیشه (بار ها تا حالا بحث شده) شما باید روی کارت شبکه دوم یه IP مجازی بدین و یه IP در همون رنج هم به کامپیوتر دوم منتهی Gateway کامپیوتر دوم رو بدین IP کارت شبکه دوم. البته کابلی که دو تا کامپیوتر رو به هم وصل میکنه هم باید کابل کراس باشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    چرا مشکل داره
    من هنگامی که می خوام اینترنت را share کنم پیغام اینکه ip به شماره ی 192.168.0.1 توسط کامپیوتر دیگری رزرف شده است می دهد و عملیات اشتراک گذاری هم انجام نمی شود.

نقل قول نوشته شده توسط dkhatibi
    با سلام
    رایانه ی من عضو یک شبکه ی دانشگاهی است که اینترنت را با lan از سروری می گیرد که ip آن 192.168.0.1 می باشد.
    این طور که من می‌فهمم شما خودتون IP:192.168.0.1 رو اشغال کردید و در حقیقت این IP اینترنت شما است. برای دادن IP به کارت شبکه دوم و کامپیوتر دوم از یه رنج IP دیگه استفاده کنید.

شاید هم منظور شما این باشه که IP: 192.168.0.1 مال سرور است. اگر این طور است کارت شبکه اینترنت شما یه IP در همان رنج دارد. مثلا 192.168.0.24 خوب شما باید IP کارت شبکه دوم رو چنین set کنید. IP: 200.200.200.1 (به عنوان مثال گفتم) و subnet: 255.255.255.0 و IP کامپیوتر دوم رو IP: 200.200.200.2 و subnet: 255.255.255.0 و Gateway: 200.200.200.1 و DNS: 200.200.200.1 یا DNS شبکه‌ (یعنی 192.168.0.1) خودتون یا یه DNS دیگه.
    ضمنا کارت شبکه اول خودتون (کارت شبکه‌ای که اینترنت دارد) رو باید Share کنید یعنی تیک Allow incomming Connection رو بزنید.)

ضمنا آقای dkhatibi از اینکه تاپیک شما به دلیل تکراری بودن حذف می‌شود ناراحت نشوید چون واقعا خیلی تکراری است و این مباحث بارها مطرح شده و شما اگر یه جستجوی ساده انجام بدین به درستی این مطلب پی خواهید برد. در هر صورت امیدوارم مشکلتلن حل شده باشد.
    آخرین ویرایش به وسیله mhjb : دوشنبه 25 اردیبهشت 1385 در 07:05 صبح

من هنگامی که می خوام اینترنت را share کنم پیغام اینکه ip به شماره ی 192.168.0.1 توسط کامپیوتر دیگری رزرف شده است می دهد و عملیات اشتراک گذاری هم انجام نمی شود.
    دوست عزیز زمانی که بخواهید از IP بکارگرفته شده توسط کامپیوتر دیگری در شبکه استفاده کنید با این مشکل روبرو می شوید. و دلیل آن هم دقیقا

است که خوتان ذکر کرده اید. و لذا شما قادر نیستید دوباره بر روی 192.168.0.1 اینترنت را به اشتراک بگذارید.

همانطوری که بارها در تاپیک های قبلی در مورد آن بحث شده شما بایستی رنج IP که می خواهید بر روی آن عملیات اشتراک گذاری را انجام دهید متفاوت با رنج IP اینترنتی قرار دهید؛ به طور مثال IP مربوط به کارت شبکه دوم که میخواهد اینترنت را به اشتراک بگذارد برابر با

IP Address:200.0.0.1
    SubnetMask: 255.255.255.0

قرار دهید. اما به طور معمول این کار امکانپذیر نسیت؛ زیرا ویندوز به صورت پیشفرض برو روی 192.168.0.1 اینترنت را به اشتراک می گذارد و برای جلوگیری از این امر, ابتدا اتصالات کابل های شبکه را قطع کنید؛ بعد عملیات Sharing را انجام دهید و سپس Ip مربوط به کارت شبکه دوم را به صورتی که در بالا ذکر شد تغییر دهید در نهایت دوباره اتصالات کابلهای شبکه را برقرار کنید.

بری اینکه کامپیوتر ثالث بتواند به اینترنت دسترسی داشته باشد. با فرض اینکه تنظیمات را به صورت بالا انجام داده اید؛ تنظیمات مربوط به کلاینت به صورت زیر است :

IP Address: 200.0.0.6
    Subnet Mask : 255.255.255.0
    Default Gateway : 200.0.0.1

Preferd dns 192.9.9.3
    Alternative dns 4.2.2.6

در صورت عدم برقرار ارتباط،و با فرض انجام تنظیمات بر پایه توضیحات فوق دستورات زیر را اجرا و نتایج آن را بازگو کنید.

ping 200.0.0.1

در صورتی که دستور فوق timeout دهد ارتباط شما با سرور برقرار نیست. اتصالات کابلی و تنظیمات را دوباره بررسی کنید.

ping 192.9.9.3

به دلیل احتمال وجود فایروال و بسته بودن پورت ICMP نمیتوان به این مورد چندان اطمینان داشت اما در صورتی که به اینترنت متصل شده باشید بایستی Reply سرور را مشاهده کنید.

ping www.yahoo.com

در صورتی که مورد قبلی reply داده و در این مورد اسم سایت به IP ترجمه نمی شود؛ اشکلا شما در تنظیمات DNS است.

tracert -d 192.9.9.3

دستور فوق مسیر های گذر را به شما نشان میدهد و می توان مشخص کرد که از چه مرحله ای اطلاعات شما route نمی شود.

موفق و پیروز باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Identifier : دوشنبه 25 اردیبهشت 1385 در 07:13 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    با تشکر فراوان به نظر می رسد مشکل من حل شده باشد
    با آنکه سرعت بر روی دستگاه دوم خیلی پایین تر است اما اتصال برقرار است.
    از این که توضیحات تکراری ارایه فرمودید متشکرم.
    اگر پیشنهادی برای افزایش سرعت دارید من سرا پا گوشم
    آخرین ویرایش به وسیله dkhatibi : سه شنبه 26 اردیبهشت 1385 در 08:44 صبح

با آنکه سرعت بر روی دشتگاه دوم خیلی پایین تر است اما اتصال برقرار است.
    مسلما با افت سرعت روبرو خواهید بود؛ اما در صورتی که کامپیوتر اول Ideal است سرعت شما بایستی مناسب باشد.

عوامل زیر باعث کاهش سرعت می شوند:

1- مشکل در اتصالات کابلی
    2- آلوده بودن سیستم ها به ویروس (نصب نبودن سرویس پک ها و نسخه های اصلاحیه سیستم عامل هم باعث این امر می شود.)
    3- ضعف کارت شبکه
    4- تاخیر در زمان پاسخگویی DNS server (استفادهخ از نزدیک ترین DNS server توصیه می شود.)
    5- ...

برای کنترل آلوده بودن سیستم میتوانید به Send و Recive کارت شبکه دقت کنید.

موفق باشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    منظور از نزدیک ترین Dns چیست؟
    ضمنا جریان Ip های 192.9.9.3 و 4.2.2.6 چیست؟

منظور از نزدیک ترین Dns چیست؟
    در اینترنت سرور ها و کلاینت ها با استفاده از IP با یکدیگر در تعامل هستند DNS سرور ها اسم را به IP ترجمه می کنند. زمانی که شما می خواهید از سایت یاهو بازدید کنید ابتدا بایستی www.yahoo.com به آدرس IP آن ترجمه شود. و این کار توسط DNS سرور انجام میگیرد.

چنانچه زمان دسترسی شما به DNS سرور زیاد باشد در نتیجه اعملیات ترجمه اسم به IP هم دیرتر انجام می پذیرد. معمولات مخابرات یکسری IP مربوط به DNS Server در اختیار مشترکین قرار میدهد که بدلیل استفاده از مکانیزم های افزایش سرعت و استفاده از پهنای باند بالا و بدلیل نزدیک بودن به شما (از تعداد گذر ها) این عملیات سریع تر انجام می پذیرد.

DNS سرور های عمومی هستند که اولی مربوط به شرکت sun و دومی هم مربوط به vnsc-lc-dsl.genuity.net است.

موفق باشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    با تشکر
    ایا ممکن است این Dns ها غیر فعال گردند؟

با تشکر
    ایا ممکن است این Dns ها غیر فعال گردند؟
    تا کنون خیر.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    آیا DNS های بهتری نیز وجود دارند؟

آیا DNS های بهتری نیز وجود دارند؟
    در مورد ارزیابی DNS Server ها در ارسال های قبلی به آن اشاره شد.

موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط h_zolghadri
    4- تاخیر در زمان پاسخگویی DNS server (استفادهخ از نزدیک ترین DNS server توصیه می شود.)
    موفق باشید.
    ببخشید.من تمام توضیحات رو خوندم ولی این مطلب رو خوب نمیفهمم.
    منظور شما اینه که من باید ISP رو عوض کنم؟طوری که از نظر موقعیت فیزیکی به من
    نزدیکتر باشه؟
    ممنون.

معمولات مخابرات یکسری IP مربوط به DNS Server در اختیار مشترکین قرار میدهد که بدلیل استفاده از مکانیزم های افزایش سرعت و استفاده از پهنای باند بالا و بدلیل نزدیک بودن به شما (از تعداد گذر ها) این عملیات سریع تر انجام می پذیرد.

موفق باشید.
    ببخشید اینو من نمیفهمم،کسی هم به من جوابی نمیدهد.

ببخشید اینو من نمیفهمم،کسی هم به من جوابی نمیدهد.
    در تنظیمات کارت شبکه کیلاینت ها از این DNS ها استفاده کن :
    4.2.2.6
    192.9.9.3

موفق باشی

در تنظیمات کارت شبکه کیلاینت ها از این DNS ها استفاده کن :
    4.2.2.6
    192.9.9.3

موفق باشی
    ممنون.
    شما گفتی که اینها DNS های عمومی هستند که الی مربوط به Sun و دومی مربوط به ...
    هستش.
    نقش مخابرات در این وسط چیه؟
    ممنون.

نقش مخابرات در این وسط چیه؟
    ببین DNS Server وظیفه اش اینه که نام سایت رو تبدیل به IP کنه. حالا این DNS سرور ها میتونه داخل کشور باشه و متعلق به مخابرات و یا هر جای دیگه ای باشه و یا اینکه خارج از کشور.

موفق باشید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •