نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: دو Server مشابه در یک شبکه

کاربر دائمی آواتار shayan_delphi
    محل زندگی
    اصفهان

دو Server مشابه در یک شبکه

سلام
    چطور در یک شبکه از دو Server استفاده کنم بطوریکه ویژگیهای هر دو برای شبکه یکسان باشه و اگر یکی از کار افتاد دیگری بطور خودکار نقش سرور را برای شبکه پیدا کند؟یعنی پشتیبان برای Server اصلی باشد.
    آخرین ویرایش به وسیله shayan_delphi : سه شنبه 12 اردیبهشت 1385 در 19:52 عصر

چطور در یک شبکه از دو Server استفاده کنم بطوریکه ویژگیهای هر دو برای شبکه یکسان باشه و اگر یکی از کار افتاد دیگری بطور خودکار نقش سرور را برای شبکه پیدا کند؟یعنی پشتیبان برای Server اصلی باشد.
    Clustring ......

موفق باشید.

چیزی که دنبالشی اصطلاحا Fail Over نام داره.یکی از ساده ترین روش هات استفاده از DNS برایی Fail Over کردن سرور هاته.
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

چیزی که دنبالشی اصطلاحا Fail Over نام داره.یکی از ساده ترین روش هات استفاده از DNS برایی Fail Over کردن سرور هاته.
    جناب Houtanal گفته شما صحیح است , اما امکاناتی که Cluster Service در اختیار Administrator قرار میدهد , میتوان با استفاده از اون مانور های زیادی داد و در مواردی که fail over در سطحی نیست که با استفاد ه از DNS بر آن فائق آمد ,Cluster Service راه کارهای خوبی را ارائه میدهد.

در مواردی که سیستم به خاطر load بالا Fail میشود با استفاده از امکانات NLB در Cluster Service می توان از این مورد جلوگیری کرد و این ویژگی در windows 2003 server به وضوح حائز اهمیت است .

و همجنین استفاده از cluster service در مواردی همچون ERP,Database,OLTP,Mail Systems به وضوح به چشم می خورد.

خاصیت NLB در Windows 2003 Server برای بالا بردن راندمان و زمان دسترسی در سرورهای web و Proxy بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

Red Hat Cluster Suite نیر هم در دو سطح Application/Service Failover و NLB , عملیات Clustering و یا به عبارتی high availability را در سیستم عامل لینونکس انجام می دهد.

یاد آور شویم که تکنولوزی Clustring در دو سطح Software و HardWare نیز وجود دارد که در هر سطح راهکارهای متفاوتی می توان ارائه داد.

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Identifier : چهارشنبه 13 اردیبهشت 1385 در 18:55 عصر

محل زندگی
    اصفهان
    ممنون از راهنمایی شما
    من در مورد Clustring و Fail Over اطلاعاتی ندارم ولی اگر بیشتر راهنمایی کنید بتونم مطلب را پیگیری کنم.
    در ضمن این موارد چه امکاناتی در اختیار Admin قرار می ده؟من اگر یک سرویس بنویسم و روی سرور پشتیبان قرار بدم تا در صورت از کار افتادن سرور اصلی پیغامی دریافت کنه و به عنوان سرور اصلی فعال بشه،چطوره؟اصلا راه خوبیه؟امکان پذیره؟

ده؟من اگر یک سرویس بنویسم و روی سرور پشتیبان قرار بدم تا در صورت از کار افتادن سرور اصلی پیغامی دریافت کنه و به عنوان سرور اصلی فعال بشه،چطوره؟اصلا راه خوبیه؟امکان پذیره؟
    همچنان NLB را توصیه میکنم.

موفق باشید.

محل زندگی
    اصفهان
    NLB?
    Clustring?
    خوب یه کمی توضیح بدید!فقط دوتا کلمه؟؟
    ممنون

کاربر دائمی آواتار Lus
    محل زندگی
    شهسوار
    fekr mikonam "NLB" lazemhey piade sazi Clustring bashe

NLB?
    Clustring?
    خوب یه کمی توضیح بدید!فقط دوتا کلمه؟؟
    ببینید مبحث Clustring چیزی نیست که بشه با استفاده از اون بدون داشتن اطلاعات کامل از نوع شبکه شما و سرورهاتون طرح ارائه داد.
    NLB در بحث Clustring نیز مطرح میشه که Network Load Balancing هست و میتونید بار سرور ها رو مشخص کنید و تعیین کنید که در خواست ها به چه نحوی بین سیستم ها تقسیم بشه و یا اینکه طبق یک زمانبندی این کار انجام بشه.
    و در مبحث Clustring چنانچه سرور A و B خدمات وب ارائه بدهند سرور C , سروری مجازی است که A, B را در بر میگیرد.
    و درخواست ها به طور مستقیم به A و B نمیرود، و کاربران با سرور مجازی c در تماسند و این سرور در خواست ها را طبق تنظیمات به A و یا B ارسال میکند. و چنانچه سرور A از کار افتد درخواست مربوطه به سرور B ارسال می شود.
    البته توضیحات بالا تنها نمایی کوچک از مبحث Vlustring بود و در شرایط مختلف راهکارها و ساختار های متفاوت دارد.

موفق باشید.

تاپیک های مشابه

1. تفاوت Response.Redirect با Server.Transfer و Server.Execute
    نوشته شده توسط odiseh در بخش Classic ASP
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 18 بهمن 1388, 20:13 عصر
  2. Link Server & Import Data In SQL Server 2000
    نوشته شده توسط A.Farzin در بخش SQL Server
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 01 دی 1386, 13:53 عصر
  3. طای HTTP/1.1 500 Server Error Server: Microsoft-IIS/5.1 Date...
    نوشته شده توسط nak303 در بخش PHP
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 25 بهمن 1384, 10:02 صبح
  4. پیغام خطا پس از نصبSQL Server 2000 روی Windows Server 2003
    نوشته شده توسط ravanfar در بخش SQL Server
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 03 دی 1383, 23:41 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید