نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: مشکل درگرفتن IP درشبکه LAN

مشکل درگرفتن IP درشبکه LAN

در شبکه lan دوتا domain controller دارم که روی یکی windows 2000 advance server و روی دیگری windows 2003 server نصب است وروی کلاینتها windows xpنصب کرده ام.
    درضمن روی هردو سرور DHCP نصب کرده ام.
    اکنون کلاینتها گاهی اوقات از windows 2000 advance server و گاهی اوقات از windows 2003 server آی پی می گیرند
    چطور می توانم برای کلاینتها تعیین کنم از کدام سرور IP بگیرند .
    لطفا مراراهنمایی کنید!!!

نقل قول نوشته شده توسط mmp1360
    در شبکه lan دوتا domain controller دارم که روی یکی windows 2000 advance server و روی دیگری windows 2003 server نصب است وروی کلاینتها windows xpنصب کرده ام.
    درضمن روی هردو سرور DHCP نصب کرده ام.
    اکنون کلاینتها گاهی اوقات از windows 2000 advance server و گاهی اوقات از windows 2003 server آی پی می گیرند
    چطور می توانم برای کلاینتها تعیین کنم از کدام سرور IP بگیرند .
    لطفا مراراهنمایی کنید!!!
    کلاینتها از آن سروری IP را اخذ خواهند کرد که ، عضو آن Domain Controller هستند!!!

معمولا توی یه شبکه دو تا سرور DHCP نصب نمی‌کنند.
    اگر DNS رو دستی بدی از همون سرور IP می‌گیرند.

استفاده از ...DHCP relay agent

DHCP Relay Agent
    The DHCP Relay Agent component is a Bootstrap Protocol (BOOTP) relay agent that relays Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) messages between DHCP clients and DHCP servers on different IP networks. The DHCP Relay Agent is compliant with RFC 1542, "Clarifications and Extensions for the Bootstrap Protocol." For each IP network segment that contains DHCP clients, either a DHCP server or a computer acting as a DHCP Relay Agent is required.
    For information about installing and configuring the DHCP Relay Agent component, see Configure the DHCP Relay Agent.

موفق باشید .

با سلام. جناب mmp1360‌ احتراما می خواستم بدانم که mmp به چه معناییست البته اگر اشکالی ندارد؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •