نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: کریستال ریپورت بیاااااااااااااااااا

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران - تهران - تهران پارس

کریستال ریپورت بیاااااااااااااااااا

آقا یه سوال مهم
    من چطوری میتونم گروه بندی بر اساس یک فیلد رو تو کریستال ریپورت اونم در زمان ران تایم برنامه عوض کنم
    ممنون :wink:

کاربر تازه وارد
    سلام

1- باید بری یک پارامتر تعریف کنی مثلا Group
    2- تو قسمت تعریف Group گزینه ‍Customize Group Name Field و سپس Use a Formula as group Name را انتخا ب کن و بعدش می تونی بر اساس مقدار پارامتر گروه را عوض کنی مثلا
    if {?group}="code" then {customer.code} else {customer.name}
    یعنی اگر مقدار پارامتر Group مساوی code بود انوقت Group بر اساس فیلد code جدول customer می شه و اگه نبود بر اسا فیلد name

موفق باشی
    امید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ممنون اینو میدونستم من میخوام کاربر در زمان اجرا یه گروه بندی درست کنه بعد گزارش رو بر مبنای همون فیلدی که برای گروه بندی انتخاب کرده گروه بندی کنه
    ببینید این قسمت
    1- باید بری یک پارامتر تعریف کنی مثلا Group
    2- تو قسمت تعریف Group گزینه ‍Customize Group Name Field و سپس Use a Formula as group Name را انتخا ب کن و بعدش می تونی بر اساس مقدار پارامتر گروه را عوض کنی
    من میخوام تمام این کار هارو در زمان اجرا انجام بدم این کار به نظر شما ممکنه :?:
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فکر میکردم ممکن نباشه :(

کاربر تازه وارد
    سلام

راستشو بخوای من دیگه بیش از این بلد نیستم حالا دنبالش می گردم اگه چیزی پیدا کردم بهتون می گم.

امید

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران
    من برای اینکار از گزارشهای جداگانه استفاد کردم. چون معمولا group headerهای مختلف هم مورد نیاز است

سلام
    دوست عزیز این کار شما امکانپذیره

میشه در زمان اجرا یه پنجره نشون داد و کاربر هر فیلدی رو انتخاب کرد همه چیز بر اساس اون فیلد لیست بشه

دو راه داره

یکی اینه که از دیتا ست استفاده کنی قبل از نشون دادن یه فرم حاوی فیلدهای نشون بدی و با یه دستور ساده اسکیوال همه چیز رو ردیف کنی یکی دیگه همه استفاده از ویزارد خود کریستال رپورت هست که اونم یه پنجره آماده برای اینکار داره که میشه همه چیزو انتخاب و گزارش دلخواه رو درست کرد شما حتی میتونید ستونها رو هم در زمان اجرا کم یا زیاد کنید

با تشکر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •