نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: اطلاعات در نت کردن دو کارت شبکه

اطلاعات در نت کردن دو کارت شبکه

با سلام به دوستان
    من دو عدد کارت شبکه روی یک دستگاه دارم که هرکدام به شبکه خاصی متصل است.می خواهم کاری کنم که با این دو کارت نتوانند همدیگر را ببینند یا به عبارتی با یک کارت نتوان به اطلاعات شبکه کارت دوم دسترسی داشته باشد . شاید با نت کردن کارت هتی شبکه
    لطفا به من اطلاعات بدهید
    با تشکر

قاعدتا این دو کارت با هم ارتباطی ندارند مگر اینکه در windows XP و یا Windows 2003 هر دوی Lan Adapter رو با هم Bridge کرده باشید.

و یا اینکه در windows 2000 server و یا Windows 2003 server از Routing استفاده کرده باشید.

البته این مورد هم باید توجه داشته باشید که از نظر فیزیکی هم بایستی این دو شبکه از هم متمایز باشند در Switch های همانند cisco catalyst 3550XL شما میتونید با استفاده از VLAN این تفکیکات رو انجام دهید و در صورت استفاده از سویچ های معمولی حتما بایستی با استفاده از رنج IP های مجزا شبکه ها زا از هم تفکیک کنید . در ضمن سوییچ های از نوع layer 2 و layer 3 از قابلیت Vlan برخوردار هستند برای کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر را مورد بررسی قرار دهید :

http://www.cisco.com/web/about/ac123...evolution.html

پ ن : ولی این رو توجه داشته باشید بدون استفاده از Routing هر کارت فقط با شبکه ای که به آن متصل است در تعامل است

موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله Identifier : یک شنبه 14 اسفند 1384 در 09:39 صبح

کاربر دائمی آواتار amir.net
    محل زندگی
    ايران
    من اینکار رو انجام دادم به دوروش :
    1- ازدو کارت استفاده نمودم با دو رنج مختلف آی پی
    2- از یک کارت و دو مقدار مختلف آی پی

که با هیچ کدام از این روشها نتوانستم به سایتهایی که هرکدام در یکی از ان شبکه ها بود دسترسی داشته باشم .بنابر این فکر میکنم تنظیمات پیش فرض ایکس پی مشکل شما را حل میکند.
    اما مشکل من اینه که میخواهم دوشبکه که رنج آی پی های مختلفی دارند را به همدیگر متصل کنم به طوری که از روی یک کامپیوتر بتوان سایتهای روی هرکدام از ان شبکه ها را دید.
    آیا اینکار با استفاده از دوکارت شبکه بر روی یک کامپیوتر شدنی است؟

اما مشکل من اینه که میخواهم دوشبکه که رنج آی پی های مختلفی دارند را به همدیگر متصل کنم به طوری که از روی یک کامپیوتر بتوان سایتهای روی هرکدام از ان شبکه ها را دید.
    آیا اینکار با استفاده از دوکارت شبکه بر روی یک کامپیوتر شدنی است؟
    بله، Router Daemon های مختلفی این کار را انجام میدهند، با استفاده از RRAS نیز قابل پیاده سازی است.

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار amir.net
    محل زندگی
    ايران
    اگر نحوه انجام این کار رو با استفاده از RRAS توضیح بدید ممنون میشم
    یک دفعه سعی کردم ولی نتونستم !

با تشکر از h_zolghadri عزیز.

دوست عزیز جستجو !

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید