نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: Default Gateway

Question Default Gateway

در مورد Default Gateway اطلاعاتی را می خواستم

Question Default Gateway

با ارز سلام خدمت همه ی دوستان
    من در قسمت tcp/Ip میخواستم در مورد Default Gateway اطلاعاتی کسب کنم
    مخصوصا از آقای Geladiator

آقای گلادیاتور که ما هم مشتاقانه منتظر حضورشون هستیم و امیدواریم هر چه زود تر شاهد فعالیت دوباره این استاد ارجمند باشیم

Default GateWay یا همون دروازه پیشفرض

در شبکه ها برای هدایت بسته های ارسالی توسط TCP/IP از Default Gateway استفاده میشود

به طور مثال اگر در شبکه ای سیستمی به اینترنت متصل است و اینترنت را به اشتراک گذاشته کاربرانی که میخواهند از اینترنت استفاده کننید بایستی Default Gateway خود را IP آن سیستمی قرار دهند که به اینترنت متصل است تا بتوانند از اینترنت استفاده کنند.

دریک شبکه می تونید GateWay های متعددی داشته باشید و یکی از آنها به صورت پیشفرض انتخاب کنید.
    در مسیریابی حرفه ای از موارد زیر استفاده میشود :
    OSPF
    RIP
    که RIP از پیچیدگی بیشتری نسبت به OSPF برخوردار هست
    آقای گلادیاتور که نیودند امیدوارم مورد های اشاره شده مورد قبول واقع بشه

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار DataMaster
    محل زندگی
    مشهد الرضا
    من دارم از مودم ADSL با پورت Ethernet استفاده مینکم پس طبیعتا باید GetWay سیستم همون Ip مربوط به مودم باشه
    یکی از سیستمها همین طوره و GetWay اون همون IP تعریف شده روی مودم هست اما بقیه سیستمها این طوری نیستند و از یه GetWay دیگه استفاده میکنند
    دلیل چیه؟
    لطفا اگه میشه در مورد DNS هم یه توضیحی بدید که به چه دردی میخوره

نقل قول نوشته شده توسط DataMaster
    من دارم از مودم ADSL با پورت Ethernet استفاده مینکم پس طبیعتا باید GetWay سیستم همون Ip مربوط به مودم باشه
    یکی از سیستمها همین طوره و GetWay اون همون IP تعریف شده روی مودم هست اما بقیه سیستمها این طوری نیستند و از یه GetWay دیگه استفاده میکنند
    دلیل چیه؟
    شما برای اتصال از طریق ADSL از استاندارد PPPOE و یا همون Point to Point Protcol over Ethernet استفاده میکنید.

سیستمی که با استفاده از connection ADSL به BRAS متصل میشود نیازی به GateWay ندارد و ویندوز خود Gateway را مشخص میکند .(البته بستگی به نحوه تنظیمات BRAS دارد)

کاربران دیگر بایستی آدرس IP کارت شبکه کامپیوتری که به ADSL متصل است برای GateWay بدهند به عبارتی کامپیوتری که از طریق کانکشن ADSL به اینترنت متصل است Gateway محصوب میشود
    اینجا سخت افزار ADSL فقط حکم یک رابط دازد و به دلیل اینکه از Authentication استفاده میشود نمیتونیم مستقیما Gateway کامپیوتر های دیگه رو IP دستگاه ADSL بدیم و حتما بایستی یک کامپیوتر با استفاده از Connection به شبکه ADSL متصل شده و سپس اینترنت را برای دیگر کاربران شبکه به اشتراک بگذارد.

لطفا اگه میشه در مورد DNS هم یه توضیحی بدید که به چه دردی میخوره
    از اونجایی که در شبکه شناسایی و ارتباط برقرار کردن دستگاه ها با استفاده از IP صورت می گیرد.
    زمانی که شما به طور مثال میخواهید سایت Yahoo.com را باز کنید اگر توجه کرده باشید در status bar اینترنت یک لحظه آدرس IP یاهو را مشاهده خواهید کرد.
    بله با توجه به گفته قبلی برای اینکه بتوانیم با سایت یاهو ارتباط برقرار کنیم نیاز به دانستن آدرس IP این سایت داریم این کار وظیفه DNS Server میباشد.
    192.9.9.3 آدرس DNS سرور شرکت سان میباشد که شما میتنوید در شبکه های خود از اون استفاده کنید

پ ن :
    در حالتی که در BRAS حالت Bridge را تعریف کنند شما مستقیما بایستی آدرس IP سرور شبکه مرکز را برای Gateway قرار دهید البته این حالت در ایران وجود ندارد. و بیشتر در شبکه های سازمانی استفاده می شود که کاربران آنها کنترل شده اند.

موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله Identifier : دوشنبه 08 اسفند 1384 در 09:38 صبح

تاپیک های مشابه

1. gateway reporter
    نوشته شده توسط houtanal در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 02 دی 1383, 08:31 صبح
  2. سرویس دهی Squid از طریق Gateway
    نوشته شده توسط Gladiator در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 06 آذر 1383, 21:55 عصر
  3. تغیر دادن IP Address یا Gateway