صفحه 2 از 5 اولاول 1234 ... آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 172

نام تاپیک: آموزش شبکه

بله منظورم توی
    dhcp server
    هست بله یه اسکوپ لازمه ولی بیشتر از یک اسکوپ به چه دردی میخوره و چکار میتونه بکنه

مثلا : شما میتونی اسکوپ دومی رو تعریف کنی و توی اون رنج آی پی جدیدی رو تعریف کنی ٬ هر وقت لازم شد خیلی سریع اسکوپها رو با هم عوض کنی . از این گیرهای 6 پیچ زیاد پیش میاد که لازم میشه این کارها رو انجام بدی . شاید در نگاه اول از نظر شما ضرورتی نداشته باشه .

با سلام.........
    آیا وقتی شبکه از نوع peer to peer هست باز هم به سرور DHCP و سرور DNS نیاز داریم یا اینکه کارهاشونو بصورت دستی انجام می دهیم؟چون باتوجه به توضیحات شما این تنظیمات بیشتر برای شبکه های Client/Server هست.درسته؟
    باتشکر
    بای

با سلام ؛

شبکه Peer To Peer و Client/Server چیه ؟ :mrgreen:

DHCP , DNS چیه ؟ :mrgreen:

:|

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــ

:kiss:

در مورد موارد بالا بعدا توضیح میدیم که به چه شکل راه اندازی میشوند و شما هم جوابتون رو خواهید دید .

انشالله سعی میکنیم از این به بعد جدی تر بحث رو ادامه بدیم . :heart: :flower:

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    با اجازه اضافی مطالب غیرضروری و تعارفات و ... قیچی شد.

لطفا به بحث جالب تان ادامه دهید.

کاربر دائمی آواتار مهندس
    محل زندگی
    Dedicated Server
    سلام

من کل این تاپیک رو خوندم و اگه میشه در مورد Gateway یه خورده توضیح بدید :D
    به عنوان مثال در همین سایتهای اینترنتی هم بعضی وقتها که وارد لینکی بشیم پیغامی مبتنی بر
    همین میاد و وارد نمیشه و برای دفعه دوم وارد میشه :D

متشکر :thnx:

نقل قول نوشته شده توسط DelphiAssistant
    با اجازه اضافی مطالب غیرضروری و تعارفات و ... قیچی شد.

لطفا به بحث جالب تان ادامه دهید.
    اجازه ما هم دست شماست .

بهتره یه بار همه مطالب رو دوره کنیم .

شروع میکنیم :

خوب ٬ متاسفانه مطالب گذشته بسیار سطح پایین بود . ( مدتی هست که زیاد به این بخش سر نمیزنم )

در ادامه مطالب رو به شکل ذیل ادامه میدیم .

1) نصب DHCP
    2) نصب DNS
    3) نصب Active Directory
    4) ورود به دامنه از روی استیشن
    5) نصب Optional -------------------------------------------< ISA Server
    6) نصب Optional --------------------------------------------< Cache Server
    7) تنظیم کردن یک روتر سیسکو >------------------------------------------- Optional

اگر چیز دیگه ای هم دوست دارید بگین .

8) تنظیم WCCP در روتر سیسکو

این مورد هم بد نیست توی لیستمون باشه .

در مورد DHCP پیرو مطالب قبل اگر سوالی هست بفرمایید تا توضیح بدیم .

در مورد DNS Server باید کلی صحبت کنیم .

DNS Server چیست ؟

DNS - Domain Name Service جهت تبدیل نام یک کامپیوتر به آدرس آی پی آن کامپیوتر در یک شبکه یا چند شبکه و یا اینترنت استفاده میشه .

این یک تعریف کلی از DNS بود .

چرا از DNS Server استفاده میکنیم ؟

استفاده از DNS Server به شما این امکان رو میده که به راحتی آدرسهای مختلف رو به خاطر بسپارید ٬ بعنوان مثال آدرس وب سرور یاهو بصورت معمول در حقیقت همان IP Address سروری ( سرورهایی ) هستش که عملیات هاستینگ رو به عهده دارند و این آدرس مشکل به خاطر شما سپرده میشه . برای رفع این مشکل DNS Server بدون دخالت شما اون IP Address رو به Domain Name تبدیل میکنه .

Yahoo! WebServer's IP Address = 66.94.230.51
    DNS Server این IP Address رو به یک نام تبدیل میکنه و اون نام هم برای این مثال اینه : www.yahoo.com

به این شکل شما هر وقت آدرس www.yahoo.com رو درخواست میکنی DNS Server بصورت واسطه بدون اطلاع شما این نام درخواستی شما رو به IP Address اون سرور تبدیل میکنه و شما رو به مقصد میرسونه .

ادامه دارد ...

با سلام و خسته نباشید خدمت آقای گلادیاتور عزیز
    بنده می خواستم اطلاعاتی درخصوص، تقسیم پهنای باند ورودی به سرور یک کافی نت و یا یک شبکه کوچک میان کلاینت ها، کسب کنم. مثلاً در یک شبکه پهنای باند اینترنت ورودی به سرور شبکه 64 کیلو بایت می باشد و 4 کامپیوتر دیگر به سرور متصلند. حال می خواهیم هرکدام از کلاینتها ، پهنای باند 16 کیلوبایت را دریافت دارند. لطفاً راهنمائی کنید.....
    با تشکر.

سلام ؛

این مورد رو میتونی به 2 روش نرم افزاری و سخت افزاری انجام بدی .

لطف کنید روش نرم افزاری ان را بیشتر توضیح دهید و اگر برنامه ای خاص وجود دارد معرفی کنید.
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار مهندس
    محل زندگی
    Dedicated Server
    نقل قول نوشته شده توسط gheisari
    لطف کنید روش نرم افزاری ان را بیشتر توضیح دهید و اگر برنامه ای خاص وجود دارد معرفی کنید.
    با تشکر
    سلام

فکر کنم با برنامه WinGate بشه این کار رو کرد

redirect کردن domain

اقای گلادیاتور با تشکر از ز حمات شما

می خواستم ب‍پرسم چطوری DNS Server را تنظیم کنیم که اگر مثلا کاربر google.com یا
    www.google.com را تایپ کرد هر دو به آدرس www.google.com برود .

کاربر دائمی آواتار Rambod
    محل زندگی
    تهران
    گلادیاتور جان! واقعا دستت درد نکنه. با این حال که مریض هستم و اصلا حالم خوب نیست (یک دستم به دماغمه!!!!!! البته منظورم دستماله! و با دست دیگه تایپ میکنم!!!) گفتم که ازت تشکر کنم.
    یه پیشنهاد هم دارم. به نظر من وقتی مطالبت کامل شد، اونارو به شکل pdf دربیار. اینجوری خیلی بهتره.
    بازم میگم دستت درد نکنه.
    راستی من یه تاپیک باز کرم به نام ***. حالا میشه همینجا توضیح بدی *** چیه و به چه دردی میخوره؟ :موفق:

راستی من یه تاپیک باز کرم به نام ***. حالا میشه همینجا توضیح بدی *** چیه و به چه دردی میخوره؟
    الان اومدم دیدم ملت جوابهایی رو برات نوشتن که بدک هم نیست ٬ امیدوارم کافی باشه .

در مورد PDF هم حتما .

در مورد کنترل پهنای باند ٬ بصورت سخت افزاری بعضی سویچ ها انجام میدن و نرم افزاری هم قبلا اینپرایز یه نمونه معرفی کرده . سرچ کنی می یابی .

موفق باشید .

آقای گلادیاتور دمت گرم خیلی باهالی
    لطفا اگه امکانش هست در مورد رنج آپی بیشتر مثال بزنید

سلام
    لطفا بگویید: " ترافیک شبکه بصورت brust (انفجاری ) است " یعنی چی؟
    متشکرم

ویرایش شد

سلام .میشه به جای اسن همه توضیح که من اصلا سر در نیاوردم یه کتاب ساده برای آشنایی معرفی کنید . ::نوشتن::

نقل قول نوشته شده توسط mahdieh_khatibi

هر کس کلامی به من اموخت من را بنده خود کرده است . مولا علی (ع)
    جناب گلادیاتور لطفا به گوینده این کلام که نامشون در انتهای جمله اومده توجه بفرمایید.
    اگر هم واقعا جواب سئوال رو میدونید ، دست از مردم آزاری بر دارید. :sunglass:

کاربر دائمی آواتار dot_net_lover2
    محل زندگی
    شیراز
    با سلام و تشکر فراوان از آقای گلادیاتور
    من کل تاپیک را یکجا خوندم و خواستم درخواست کنم که اگر میشه زودتر وارد بحثهای DNS و DHCP و Active بشین آخه با تجربه خیلی خیلی کمی که دارم به نظرم خیلی بحث جالب و شیرینی است .

بازهم ممنون :flower:

با سلام
    خیلی از مطالب شما استفاده کردم :reading: :D و چند سؤال دارم
    1 - چگونه می توان در یک کامپیوتر بدون ارتباط با کامپیوترهای دیگر و فقط بایک کارت شبکه چندین Local Area Connection ایجاد کرد و آنها را به هم ارتباط داد و پینگ کرد( به صورت مجازی شبکه ای را ایجاد کنم ) ؟؟؟
    2 - bridge کردن یعنی چه و چگونه انجام می شود ؟؟

لطفا جواب را با زبان ساده و سریع برایم بفرستید . :oops:
    بسیار متشکرم :) :) :) :sunglass:

با سلام
    خیلی از مطالب شما استفاده کردم :reading: :D و چند سؤال دارم
    1 - چگونه می توان در یک کامپیوتر بدون ارتباط با کامپیوترهای دیگر و فقط بایک کارت شبکه چندین Local Area Connection ایجاد کرد و آنها را به هم ارتباط داد و پینگ کرد( به صورت مجازی شبکه ای را ایجاد کنم ) ؟؟؟

لطفا جواب را با زبان ساده و سریع برایم بفرستید . :oops:
    بسیار متشکرم :) :) :) :sunglass:

سلام
    ممکن است لطف کنید راجع به شبکه های محلی وایرلس یا بیسیم توضیح بدهید آیا آنها مثل شبکه کابلی هاب هم دارند و سیستم عامل سرور و کلاینت ها چه نرم افزاری می تواند باشد محدودیت ها و مزیت های شبکه وایر لس نسبت به کابلی چیست ؟؟

با تشکر : maryam.a

محدودیت ها و مزیت های شبکه وایر لس نسبت به کابلی چیست ؟؟
    مزیتش اینه که دیگه کلی کابل تو دستو پات نیست :mrgreen:

من شخصا شبکه های کابلی رو بیشتر دوست دارم .

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــ

اگر فرصتی پیش بیاد کل مطالب مفید رو بصورت PDF ارائه میکنم .

باز هم سلام
    فکر نمیکردم کسی نتونه به من جواب بده :mad:
    شاید سؤال را ندیدید . :sorry:
    یکبار دیگه سوال را مطرح می کنم . امیدوارم جواب بشنوم :sunglass:

عزیز برادر ٬‌ این سوال رو قبلا پرسیده بودن و جواب هم گرفته بودن .

نیاز به کارت شبکه هم نداری ٬ میتونی از Microsoft LoopBack Adapter استفاده کنی . برای اینکار برو به Add New Hardware و شروع به نصب یک سخت افزار جدید کن ٬ در مراحل نصب نوع سخت افزار رو Network Adapters تعیین کن و از لیست موجود در Database ویندوز Microsoft LoopBack Adapter رو انتخاب کن .

‌Bridge به معنی اتصال دادن و یا پل رو به این شکل میتونی انجام بدی : ابتدا باید حداقل 2 کارت شبکه داشته باشی ( همون Microsoft LoopBack Adapter هم میتونه باشه ) بعد هر جفتشون رو انتخاب میکنی و بروشون رایت کلیک میکنی و گزینه Add to Bridge رو از Popup Menu باز شده انتخاب میکنی . به همین سادگی .

برای خارج شدن از Bridge هم همون کار بالا رو انجام میدی و گزینه Remove from Bridge رو انتخاب میکنی .

موفق باشی .

کاربر تازه وارد آواتار Blaster
    محل زندگی
    Subway
    Gladiator جان مطالبت خیلی اموزنده بود :موفق:
    سعی می کنم از این همه اطلاعات به بهترین شکل ممکن استفاده کنم. :mrgreen:
    راستی یادم رفت ، چه جوری میشه Server 2003 رو با XP شبکه کرد البته به صورت Peer to Peer .

گلادیاتور عزیز گل کاشتی :flower: :flower: :D :D :D
    حقا که گلادیاتوری :wise1:
    چند سوال دیگه هم دارم
    1- چطوری و با چه دستوراتی می توان بین چند local connection اطلاعاتی را رد و بدل کرد . در واقع می خواهم به صورت عملی ببینم چطوری اطلاعات منتقل می شوند و آیا شبکه درست کار می کند یا خیر ؟
    البته از (ping ) نمی خواهم استفاده بکنم . ضمنا نمی دانم در این مورد از bridge استفاده کنم یا خیر ؟
    2 - ip هایی که به هر local connection دادم باید متغیر باشند یا subnet های . من فکر می کنم (شاید اشتباه ) که ip در شبکه باید ثابت باشد و subnet ها متغیر :confy2:
    البته شاید این مطالب قبلا گفته شده باشه :embr: :embr:
    از راهنمایی هایتان بسیار متشکرم :sunglass:

سلام ؛

شما بهتره از یک ابزار مانیتورینگ استفاده کنی .

اگر برنامه نویسی با زبان دلفی رو بلدی میتونم راهنماییت کنم که خودت یدونه ابزار مناسب ایجاد کنی .

موفق باشی .

که ip در شبکه باید ثابت باشد و subnet ها متغیر
    خیر اینطور نیست . قبلا هم توضیح دادم Subnet Mask ( ساب مکس :mrgreen: ) رو جهت دسته بندی و ایجاد زیر شبکه ها استفاده میکنیم .

گلادیاتور عزیز
    با سلام
    من دلفی بلدم البته بهتر است با زبان ساده تر بیان کنی چون هنوز تو بعضی از مسائل دلفی مانده ام و احتیاج به کمک دارم .

ولی پاسخ سؤالی که در مورد شبکه کرده بودم را زحمت بکشید :oops: :kaf: :kaf:

با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط dr_eniak
    گلادیاتور عزیز
    با سلام
    من دلفی بلدم البته بهتر است با زبان ساده تر بیان کنی چون هنوز تو بعضی از مسائل دلفی مانده ام و احتیاج به کمک دارم .

ولی پاسخ سؤالی که در مورد شبکه کرده بودم را زحمت بکشید :oops: :kaf: :kaf:

با تشکر
    سلام ؛

کدوم سوال رو ؟

Smile

با تشکر از همه

Red face

با سلام
    صبر کنید !!! من همون dr_eniak هستم ولی یک جورایی انگار id من کار نمی کرد . معذرت میخوام
    خوب . چند سؤال دیگه
    می خواهم یک شبکه ستاره ای را مدیریت کنم . البته استیشن هایم کم است ولی تا 16 عدد قابل ارتقاء است .
    آی پی ها را به این صورت داده ام : 10.10.10.1 و ساب نت .1. 255.255.224
    1 - آیا صحیح است ؟
    2 - یک برنامه مفید مدیریت شبکه مثل نت ورک ساپورت می خواهم . البته نمی دونم windows server 2003 در مورد شبکه ( مجوز ها و qoutoa ) چقدر مفید است.
    3- لطفا اگر در مورد امنیت و دادن مجوزها به کامپیوتر ها اطلاعاتی دارید بنده را راهنمایی فرمایید .
    4 - آیا می توان با این شبکه ( ستاره ای ) طوری استفاده کرد که هر کامپیوتر بتواند با استفاده از میکروفن و دوربین طرف مقابل رامشاهده کند .
    5 - لطفا ترتیب سیم هایی که به سوکت وصل می کنیم ( در مورد هاب DLINK و کارت شبکه های ON Board Via ) را در اختیار بنده بگذارید . (((((مهم )))))
    با تشکر . لطفا جواب را سریع بفرمایید : .
    آخرین ویرایش به وسیله eniak.master : یک شنبه 19 تیر 1384 در 15:02 عصر

صفحه 2 از 5 اولاول 1234 ... آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •