نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: کند شدن Server در Download های همزمان

Question کند شدن Server در Download های همزمان

دوستان گرامی

سلام. یک موضوعی ذهنم رو شدیدن مشغول کرده و از شما راهنمایی می خوام. من برای راه اندازی یک سیستم، نیاز به گرفتن یک Dedicated Server دارم. در این سیستم، کاربرها می تونند فایل Download یا Upload کنند. از آنجا که ممکنه خیلی کاربرها همزمان به سایت وصل و در حال Download یا Upload باشند، این احتمال وجود داره که در آینده ای نزدیک، Server کند بشه و اگر فرضاً تاحالا شخصی با سرعت 20 KB/s فایل Download می کرد، حالا سرعتش به 10 KB/s برسه. سوال من اینه که :

1- برای رفع این مشکل چه راه حل هایی وجود داره و مزایا و معایب هر کدوم چیه؟
    2- چگونه می توانم بفمم توانایی Server ای که من می گیرم، در تبادل اطلاعات در ثانیه چقدره؟ فکر می کنم اگر به من می گویند 1000 GB/month یعنی باید تعداد ثانیه ها رو در یک ماه حساب کنم و بر اساس آن به حجم اطلاعات قابل تبادل در یک ثانیه برسم. آیا این فرض درسته؟ 1 بار برای 200 GB/month محاسبه کردم و حدود 80 KB/sec شد. پس اگر 10 کاربر همزمان به Server وصل باشند، و هر کدوم با 8 KB/sec فایل Download کنند، تکلیف کاربر 11 و 12 ام چی می شه؟!!! یعنی اونا نمی تونند Download کنند؟!!

لطفاً منو راهنمایی کنید و خواهشاً به زبان ساده بنویسید. چون من در Network سر رشته ندارم و احتمالاً برای رفع این مشکلات باید یک نفر رو استخدام کنم.

ممنون

سلام. یک موضوعی ذهنم رو شدیدن مشغول کرده و از شما راهنمایی می خوام. من برای راه اندازی یک سیستم، نیاز به گرفتن یک Dedicated Server دارم. در این سیستم، کاربرها می تونند فایل Download یا Upload کنند. از آنجا که ممکنه خیلی کاربرها همزمان به سایت وصل و در حال Download یا Upload باشند، این احتمال وجود داره که در آینده ای نزدیک، Server کند بشه و اگر فرضاً تاحالا شخصی با سرعت 20 KB/s فایل Download می کرد، حالا سرعتش به 10 KB/s برسه
    یکی از راه حل هایی که برای این جور مشکلات وجود داره این هست که شما برای سشن هایی که به سرور متصل میشن به صورت smart پهنای باند اختصاص بدید به طور مثال دصورتی که یک کاربر متصل است کل پهنای باند را بتواند استقاده کند ولی زمانی که کاربران 2 تا یا بیشتر شدند پهنای باند به صورت مساوی بین آنها تقسیم شود در linux و Unix پکیج CBQ این کار را برای شما انجام می دهند

فکر می کنم اگر به من می گویند 1000 GB/month یعنی باید تعداد ثانیه ها رو در یک ماه حساب کنم
    1000 gb/month به این معناست که شما ماهیانه 1000 گیگابات میتونید انتقال اطلاعات داشته باشید

پیروز باشید

کاربر دائمی آواتار amir.net
    محل زندگی
    ايران
    توی ویندوز 2003 چطور میشه از کند شدن سرور جلوگیری کرد؟
    در موردتقسیم پهنای باند به صورت هوشمند به صورت کاربردی توضیح بدین

ممنون

توی ویندوز 2003 چطور میشه از کند شدن سرور جلوگیری کرد؟
    کند شدن سرور میتونه علت های متعدد و زیادی داشته باشه ، که شایع ترین آن عدم انتخاب تجهیزات مناسب نسبت به بار سرور است. اما در مواردی نیز عدم به روز رسانی و نصب نسخه های اصلاحیه باعث آسیب دیدن ویندوز و در نهایت کندی آن خواهد شد.

در موردتقسیم پهنای باند به صورت هوشمند به صورت کاربردی توضیح بدین
    استفاده از Dummy Net در FreeBSD و یا CBQ در لینوکس. توضیحاتی در همین خصوص قبلا ارائه شده است از ابزار های جستجو استفاده کنید.

موفق باشید.

تاپیک های مشابه

1. هنگام Download از سایت مراقب باشید
    نوشته شده توسط Inprise در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 15
    آخرین پست: یک شنبه 20 آبان 1386, 18:59 عصر
  2. یه مثال آماده و کامل برای مطالعه (download)
    نوشته شده توسط MicroGalaxy در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6
    آخرین پست: پنج شنبه 28 اردیبهشت 1385, 03:51 صبح
  3. فیلتر کردن download در Domain Server
    نوشته شده توسط vatal در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 12
    آخرین پست: شنبه 12 شهریور 1384, 19:47 عصر
  4. جلو گیری از Download
    نوشته شده توسط cpuman20 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 10 مهر 1382, 15:47 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار