نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: بهترین روش جهت پیاده سازی Log در نرم افزار

کاربر دائمی آواتار sm
    محل زندگی
    ایساتیس

بهترین روش جهت پیاده سازی Log در نرم افزار

باسلام
    میخوام توی برنامه به ازای هر کاربری که login میکنه هر عملی رو که بر روی رکوردها انجام میده (delete-add-edit) رو نگهداری کنم
    چگونه باید این کار رو انجام بدم
    data base اون رو چطوری باید طراحی کنم؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran - Tehran
    درصورتیکه درسطح برنامه قراره این کار انجام بشه میتونی کلاسی برای اضافه کردن log به محل ذخیره سازی داشته باشی و باز درصورتیکه برنامت از یک DAL مرکزی پشتیبانی کنه ، در این لایه میتونی با استفاده از کلاس ذکر شده به ثبت تراکنش های انجام شده بپردازی.

اگر هم قراره این کار در سطح بانک انجام بشه (درصورتیکه از MSSQL و یا سایر بانک هایی که از Trigger ها پشتیبانی میکنند استفاده میکنی) میتونی با استفاده از Trigger ها این اطلاعات رو جمع آوری کنی.

کاربر دائمی آواتار sm
    محل زندگی
    ایساتیس
    من که قصد دارم با MSSQL اون رو پیاده سازی کنم ولی میشه در مورد اون دو مورد بالا بیشتر توضیح بدین و بگین که کدوم روش بهتره و چرا؟
    در مورد استفاده از Trigger هم اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین
    اگه یه نمونه عملی ساده بذارین که دیگه هیچی!!!
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran - Tehran
    هرکدوم از این روش ها خصوصیاتی دارند که باید با توجه به نیازهای برنامه یکیشون رو انتخاب کرد.
    به هرحال فکر میکنم تریگر ها در این زمینه جوابگوی نیازهای شما باشند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد Trigger ها و نحوه کارکردن با اونها میتونی به Books Online و یا بخش SQLServer مراجعه کنی.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    نقل قول نوشته شده توسط Farhad.B.S
    درصورتیکه درسطح برنامه قراره این کار انجام بشه میتونی کلاسی برای اضافه کردن log به محل ذخیره سازی داشته باشی و باز درصورتیکه برنامت از یک DAL مرکزی پشتیبانی کنه ، در این لایه میتونی با استفاده از کلاس ذکر شده به ثبت تراکنش های انجام شده بپردازی.
    در اینصورت تمام کارها رو میتونی Log کنید اما خوب معایبی رو هم داره (مثلا حجم زیاد داده ها برای هر تراکنش)

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •