نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: مشکل هنگام خواندن از بانک اطلاعات Access

Question مشکل هنگام خواندن از بانک اطلاعات Access

سلام به همه
    مشکل من این هست که موقع خوندن از بانک اطلاعات توی یک فایل asp.net همان حروفی رو که بصورت کاراکتر در بانک اطلاعات save کرده دوباره نمایش میده و قاعداتا" به نظر خودم با unicode-uft8 نمیتونه کار کنه . من نمیدونم چیکار باید بکنم و چه طورا اطلاعات بانک اطلاعات access‌ رو نشون بدم.
    اگر یه نفر یه Idea‌ بده که این مشکلم حل بشه خیلی ممنون میشمو آخه دیگه واقعا" نا امید شدم.
    من قبلا" با asp کلاسیک برنامه مینوشتم و چنین مشکلی نداشتم. حالا نمیدونم توی asp.net باید چیگار کرد.

مرسی

ببینید توی بانک درست ذخیره میشه یا نه؟
    codepage صفحاتتون رو هم چک کنید که utf8 باشه

توی بانک اطلاعات که همه چیز بصورت حروف ناخوانا save میشه. و فکر کنم که این درست باشهو چون قبلا" که با asp کلاسیک کار میکردم هم همه اطلاعات همینطوری توی جدول هام ذخیره میشد و برای نمایش دادنشوم مشکلی نداشتم و در مورد codepage صفحات هم مطمئن هستم که همه UTF8 هستند!!!!!!

خوب اگه حروف ناخوانا هست پس شما utf8 کار نمی کنید.احتمالا اسکی کد کار می کنید با 1256 encoding امتحان کنید ببینید درست میشه؟

مرسی حتما"‌امتحان میکنم ولی الان برام جالب شد که چرا با وجود اینکه من از unicode-utf8 استفاده میکنم اطلاعاتم بصورت (همانطوری که شما گفتید) اسکی ذخیره میشن؟؟؟؟؟؟

:( متاسفانه این روش هم موثر واقع نشد. شاید اصولا از پایه باید روی ورودی های بانک اطلاعاتیم کار کنمو ولی مطمئن هستم که UTF8 استفاده میکنم . شما هم مطمئن هسید که اگر utf8 استفاده بشه ، اطلاعات باید بصورت خوانا در بانک اطلاعات ذخیره بشن؟؟؟ آخه من این جا قبل از شروع به استفاده از زبان فارسی هز چند نفر که پرسیدم گفتن که درستش این هست که اطلاعات بصورت ناخوانا ذخیره بشه :( یعنی 2 سال هست که من دارم اشتباه برنامه نویسی میکنم!!!!!! اگر میشه منو بیشتر راهنمایی کنید.
    مرسی.

تاپیک های مشابه

1. معرفی کتب آموزشی MS Access
    نوشته شده توسط koli در بخش Access
    پاسخ: 20
    آخرین پست: شنبه 31 فروردین 1392, 19:58 عصر
  2. کدنویسی در access
    نوشته شده توسط noosha_t در بخش Access
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 04 اسفند 1386, 17:27 عصر
  3. inbound access list & out bound access list
    نوشته شده توسط soroosh_i58 در بخش شبکه و Networking‌