نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: مناسب ترین زبان برای بازی نویسی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران - تهران - تهران پارس

مناسب ترین زبان برای بازی نویسی

مناسب ترین زبان و همچنین رایج ترین زبان برای تهیه ی بازیهای کامپیوتری چه زبانهایی هستن :?:

مناسب ترین زبان
    در محیط ویندوز : ویژوال سی - سی بیلدر - دلفی ، یکی از این سه گزینه . فرقی هم با هم نمیکند در این مورد . تجربه نشان میدهد مدت زمان تولید "هر نوع" نرم افزار ، خصوصا وقتی پای چنین کاربردهائی به میان می آید ، دلفی برترین است

رایج ترین زبان برای تهیه ی بازیهای کامپیوتری
    ویژوال سی
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران - تهران - تهران پارس
    ممنون :wink:

زبان گیم نویسی

game studio یک نرم افزار برای انکار هست که بیشتر متدهای گیم نویسی سه بعدی در اون وجود داره و همچنین کد نویسی در اون ظاهرا به زبان سی هست
    از متدهای آماده ای که می گم مثلا سرباز سه بعدی رو کشیدن و راه رفتنشو و شما باید سایر مسائل رو به اون اظافه کنید برای ساختن آدمای سه بعدی از poser می تونید استفاده کنید و برای ساختن محیطهای سه بعدی از 3dstudio max و لی با چیزی مثل دلفیم من گیم مین یاب ویندوز رو نوشتم

به نظر من الان شرکت هایی که تو زمینه game programing کار می کنم اکثراً از VC استفاده می کنند و ابزارهای خاص خودشونو دارن یعنی اونا رو از قبل می نویسن و من کمتر دیدم از ابزارهایی مثل game studio استفاده کنند .
    اگه سرچ کنید اکثر game engine ها هم به زبان سی هست .

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم
    به نظر من شما اگه با سی شارپ کار کنید بهتره، چون
    از Directx 9.0 به بعد که مایکروسافت اونو Managed DirectX یا MDX نامید، پشتیبانی از دات نت هم سرلوحه ی بازی نویسان قرار گرفت.
    همانطور که دوستان گفتن و طبق تجربیات اندک بنده در این زمینه، زبان اول Game Programming ویژوال سی هست و سی شارپ زبانی هست که بسیار به سی ++ نزدیک است، در صورت لزوم میتونید از سی شارپ به سی ++ کوچ کنید.
    برای ساخت بازی های PC و XBOX هم مایکروسافت Engine جدیدی رو ارائه داده به نام XNA که از زبان سی شارپ پشتیبانی میکنه (ویبی رو نمیدونم)
    برای اطلاعات بیشتر میتونید به لینک زیر رجوع کنید :
    http://www.learnxna.com/

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    اینجا رو هم ببین:

http://www.microsoft.com/express/gamedevelopment

به نظر می‌یاد GDK هم ساده است و هم سریع و هم بدون نیاز به دات نت.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •