نمایش نتایج 1 تا 19 از 19

نام تاپیک: به دست آوردن شماره رکورد تازه insert شده

به دست آوردن شماره رکورد تازه insert شده

سلام . آیا امکاناین وجود داره که من هنگامی که دستور insert خودم رو داخل برنامه واسه ورود اطلاعات به بانک اجرا می کنم همون لحظه یا توسط همون دستور insert شماره رکورد یا ID اون رکورد رو پیدا کنم و به دست بیارم و دیگه بلافاصله یه دستور select max(id) ننویسم؟؟؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Lightbulb

نقل قول نوشته شده توسط hamed_bostan
    سلام . آیا امکاناین وجود داره که من هنگامی که دستور insert خودم رو داخل برنامه واسه ورود اطلاعات به بانک اجرا می کنم همون لحظه یا توسط همون دستور insert شماره رکورد یا ID اون رکورد رو پیدا کنم و به دست بیارم و دیگه بلافاصله یه دستور select max(id) ننویسم؟؟؟
    سلام

همچین امکانی وجود نداره.

درضمن دستور INSERT INTO همیشه رکورد اضافه شده را به انتهای جدول اضافه نمیکنه. اگه جدول جای خالی نداشته باشه، اون موقع به انتهای جدول اضافه میکنه.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

دستور INSERT INTO همیشه رکورد اضافه شده را به انتهای جدول اضافه نمیکنه. اگه جدول جای خالی نداشته باشه، اون موقع به انتهای جدول اضافه میکنه
    جمله بندی فوق غلطه!
    رکوردها همیشه به انتهای جدول اضافه خواهند شد...

+

روش شما برای به دست آوردن آخرین رکورد قرار داده شده در بانک، غلط است. چون در همان لحظه ی ورود، ممکن است کاربر دیگری رکورد جدید را وارد کند.
    از دستور زیر استفاده کنید: IDENTITY@@ برای هر رکورد، یک شماره ی جدید اختصاص می دهد.

SELECT @PostID = @@IDENTITY

از پاسختون منونم اما خوب من چیکار کنم که وقتی رکوردی رو وارد بانک کردم شماره رکوردش رو به دست بیارم؟ ضمنا من جواب دومی behrouz_red درست سر در نیاوردم .

ببینید اساتید من بدارید صورت مصئله رو بگم شاید اصلا راه بهتری واسه مشکل من باشه .

فرض کنید من 3 تا table دارم news,images,news_images داخل news اخبار من و داخل images عکسهای من دخیره می شه و سپس کد هر خبر با کد عکس یا عکسهای مربوطه داخل news_images می شینه . ابتدا خبر inset میشه بعد عکسها upload میشه و اخر از همه باید کد عکسupload شده با مد خبر وارد شده بشینه توی news_image . به من بگین چه گلی به سرم بگیرم بهتره؟؟؟ اصلا راه بهتری اگه سراغ دارید بهم بگین که بد جور گیر افتادم. از کمکتون ممنونم

کاربر دائمی آواتار اَرژنگ
    محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    از پاسختون منونم اما خوب من چیکار کنم که وقتی رکوردی رو وارد بانک کردم شماره رکوردش رو به دست بیارم؟ ضمنا من جواب دومی behrouz_red درست سر در نیاوردم .
    از چه بانک اطلاعاتی استفاده میکنید؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Lightbulb

سلام

عزیز جان داری اشتباه میکنی.

دستور INSERT INTO همیشه رکورد اضافه شده را به انتهای جدول اضافه نمیکنه. اگه جدول جای خالی نداشته باشه، اون موقع به انتهای جدول اضافه میکنه
    اگه روی صحت حرف من شک داره میتونی از آقای ثباتی بپرسی.

محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    بستگی به بانک اطلاعاتیش دارد. بِضی از بانکها به آخره فایل اضافه میکنند، بعضیهاشون هر جایی که بخوان اضافه میکنند، اوّل یا آخر جدول بیمعنیه.

اوّل و یا آخر جدول را چطوری تعریف میکنید؟
    آخرین ویرایش به وسیله اَرژنگ : جمعه 16 دی 1384 در 09:22 صبح

من از بانک sql serveer2000 استفاده می کنم . صورت سوالم رو هم گذاشتم . تور رو خدا کمککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک کککککککککککککککککککک

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Lightbulb

داخل images عکسهای من دخیره می شه و سپس کد هر خبر با کد عکس یا عکسهای مربوطه داخل news_images می شینه.
    تفاوت جدول Image با News_Images چیه؟ خیلی نامفهوم توضیح دادی.

ببینید
    یک خبر می تونه n تا عکس داشته باشه و بالعکس یه عکس می تونه توی چند تا خبر بیاد . واسه جلوگیری از افزونگی یه جدول واسط news_images گرفتم خوب اگه حتی جدول news_image رو هم حذف کنیم یه news داریم که می تونه n تا عکس داشته باشه درسته؟
    خوب من باید کد خبر insert شده رو داشته باشم که بتونم id اون رو داخل جذول images جلوی عکس هاش بدارم . ok?? اگه لازمه بیشتر توضیح بدم؟

محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    من از بانک sql serveer2000 استفاده می کنم . صورت سوالم رو هم گذاشتم . تور رو خدا کمککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک کککککککککککککککککککک

INSERT INTO jobs (job_desc,min_lvl,max_lvl)
    VALUES ('Accountant',12,125)
    SELECT @@IDENTITY AS 'Identity'

مثال از:

http://msdn.microsoft.com/library/de...obals_50u1.asp

ببینید
    یک خبر می تونه n تا عکس داشته باشه و بالعکس یه عکس می تونه توی چند تا خبر بیاد . واسه جلوگیری از افزونگی یه جدول واسط news_images گرفتم خوب اگه حتی جدول news_image رو هم حذف کنیم یه news داریم که می تونه n تا عکس داشته باشه درسته؟
    خوب من باید کد خبر insert شده رو داشته باشم که بتونم id اون رو داخل جذول images جلوی عکس هاش بدارم . ok?? اگه لازمه بیشتر توضیح بدم؟

از هم فکری همه دوستان ممنونم . فکر کنم اخرین post ارژنگ جان مشکل منو حل کنه اما خوب اگه بابت ساختاری که گفتم راه حل بهتری سراغ دارید با تمام وجود مشتاق شنیدنم .
    باز هم ممنون

محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    میشه اِن تا تصویر را در یک فلدر که اسمش آی‌دی جدیده ذخیره کنید.
    آخرین ویرایش به وسیله اَرژنگ : جمعه 16 دی 1384 در 09:40 صبح

چرا ارژنگ چان ممنونم . جواب گرفتم اما در مورد عملکردم گفتم اگه کسی راه بهتری واسه این سیستم سراغ داره بهم بده واگذنه چرا جوابم ر من گرفتم. باز هم ممنون

محل زندگی
    arjang8000@gmail.com
    چرا ارژنگ چان ممنونم . جواب گرفتم اما در مورد عملکردم گفتم اگه کسی راه بهتری واسه این سیستم سراغ داره بهم بده واگذنه چرا جوابم ر من گرفتم. باز هم ممنون
    استاد پست قبلیم را عوض کردم، شاید بکارتان بیاد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Wink

سلام

نقل قول نوشته شده توسط اَرژنگ

INSERT INTO jobs (job_desc,min_lvl,max_lvl)
    VALUES ('Accountant',12,125)
    SELECT @@IDENTITY AS 'Identity'

مثال از:

http://msdn.microsoft.com/library/de...obals_50u1.asp
    از کدی که دادی ممنون. استفاده کردیم.

از همگی ممنونم که وقت گداشتید. با حق

تاپیک های مشابه

1. دکمه next , insert و ...
    نوشته شده توسط ITST-1 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 04 آذر 1386, 16:12 عصر
  2. مشکل دستور Insert into در VB.net
    نوشته شده توسط alineghabi در بخش VB.NET
    پاسخ: 8
    آخرین پست: یک شنبه 01 بهمن 1385, 11:25 صبح
  3. کمک فوری : خطا در هنگام ورود اطلاعات به بانک با دستور insert
    نوشته شده توسط mohsen_borzooei در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 06 آبان 1385, 09:03 صبح
  4. insert کردن در پایگاه داده با php
    نوشته شده توسط arash ahmadi در بخش PHP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 24 شهریور 1385, 00:42 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •