نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: رمز گذاشتن بر روی فایل های ضمیمه یک رکورد

کاربر دائمی آواتار saghari
    محل زندگی
    Tehran

Question رمز گذاشتن بر روی فایل های ضمیمه یک رکورد

با سلام
    من در حال نوشتن یک سیستم هستم در این سیستم رکوردهای یکی از table های من دارای تعدادی فایل بصورت ضمیمه هستند که قالبا PDF یا فایل صوتی میباشد. برنامه باید بصورتی نوشته شود که وقتی کاربری فایل ضمیمه ای را انتخاب میکند این فایل بر روی سیستم او کپی شود. حال من میخواهم وقتی کاربر فایل را Download کرد اولا بتوانم زمانی را برای فایل مشخص کنم که بعد از آن فایل برای کاربر قابل استفاده نباشد. دوما فایل گرفته شده تنها بر روی کامپیوتری که آنرا گرفته قابل استفاده باشد. لطفا من را راهنمایی کنید. خیلی خیلی مهم است.
    آخرین ویرایش به وسیله saghari : یک شنبه 18 دی 1384 در 02:55 صبح

محل زندگی
    Tehran
    پاسخ این سوال برام خیلی مهم . لطفا اگه کسی نظری داره منو راهنمایی کن

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran - Tehran
    اینگونه سیاست ها باید در بخش کدنویسی شما اعمال بشه... درواقع باید از دسترسی مستقیم کاربر به فایل جلوگیری بشه و امکان مشاهده آفلاین اون وجود نداشته باشه.

-- برای فایل های PDF میتونید یه سری دسترسی ها رو هنگام ایجاد فایل مشخص کنید ولی این سطح دسترسی ها انعطاف لازم رو برای کاری که قصد انجامش رو دارین ندارند.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است
    با سلام
    به نظر من برنامه نویسی یک مسیر هزار راه است که یکیشون بلند , یکشون کوتاه یکشون خطرناک و ... است. ولی در نهایت به یه جا ختم میشه. جایی که برنامه رو نوشتی.
    این سوالی که شما مطرح کردید میتونه راه حل هلی مختلفی داشته باشه. شیوه ها زیر به نظر من رسید:

در مورد اول
    به نظر من شما باید برنامه ای رو روی حاقظه مقیم کنید که چک کند زمان مورد نظر به اتمام رسیده است یا خیر . در صورتی که به اتمام رسید برود و فایل مورد نظر را پاک کند. مانند برنامه های Trial که در بازار موجود هستند و عموما" بعد از 15 تا30 روز از کار می افتند.

در مورد دوم:
    شما میتوانید شماره سریال یکی از اجزای سخت افزاری رو بخونید و اونو برای برنامه تعریف کنید. به عبارتی به برنامه بگید که: " اگر شماره سریال هارد برابر عدد X نبود اجازه دسترسی به فایل رو نده" .
    بازهم این قفلی است که روی نرم افزار میگذارند. مشابه این قفل توسط مدیر کل سایت جناب آقای کرامتی در دسترس قرار گرفت. اما به صورت نمایشی.

محل زندگی
    Tehran
    از راهنمایی شما خیل ممنونم . من در مورد برخی از رکوردها از روش گفته شده استفاده کردم. مثلا تمام فایلهای image را به باینری تبدیل کردم و یک key به آنها فرستادم. اما مشکل من با فایلهایی است که در خارج از برنامه من هم قابل بازشدن و خواندن هستند مثل PDF و امثالهم . چون وقتی کاربر آنرا دانلود میکند میتواند با نرم افزارهای دیگری غیر از نرم افزار خودم آنها را بخواند. راه حل پیشنهادی شما در صورتی مناسب است که بتوان به نوعی خوانده شدن این فایلها رانیز فقط به نرم افزار خود محدود کنم که من راحش را بلد نیستم.

این کار امکان‌پذیر نیست!
    تلاش‌های زیادی شده که مثلاً یک فیلم یا یک متن بعد از مدتی خود به خود از بین برود. (مثل کارتون کارآگاه گجت!)
    خیلی از دعواهای حوزه‌ی IT هم به همین خاطره، مثل موسسه RIAA برای حمایت از حقوق آلبومهای موسیقی.
    اما کسی به موفقیت نرسیده..
    البته چندوقت یک بار توی اخبار می‌خونیم که کسی یا شرکتی ادعا کرده که این کارو می‌کنه.
    اما عملاً ما که چیزی توی بازار ندیدیم...

شما بهتر است فکر دیگری کنید.
    اگر PDFها را به کسانی می‌فروشید، خب آنها حق استفاده مادام‌العمر را دارند.
    اگر آنها را برای معرفی و آشنایی می‌دهید، بهتر است خلاصه‌ای از متن، مقدمه و یا فهرست را جایگزین PDFهای اصلی کنید و در صورت تمایل کاربر، فایل اصلی را به او بفروشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی

Exclamation

[quote=صابر]این کار امکان‌پذیر نیست!
    QUOTE]

به نظر من این حرف درست نیست چون خیلی به عبارتی میشه گفت خواستن توانستن است. مثل اینکه هیچ وقت انسان حتی نمی تونست فکر اینو بکنه که پرواز کنه اما بعد از مدتی پا به روی ماه نیز گذاشت!
    شاید در حال حاضر امکان پذیر نباشه اما به نظر من میشه!

نقل قول نوشته شده توسط صابر
    اما عملاً ما که چیزی توی بازار ندیدیم...
    متاسفانه ما تو کشور کمتر سی دی Original داریم یا به عبارتی نداریم که شما بتونید این شگرد ها رو ببینید اعمال شده است یا نه

محل زندگی
    Tehran
    در هر صورت ممنون و امیدوارم کسی بتونه برای این مشکل راه حلی پیشنهاد بذه

Smile

[QUOTE=M.kavyani]
    نقل قول نوشته شده توسط صابر
    این کار امکان‌پذیر نیست!
    QUOTE]

به نظر من این حرف درست نیست چون خیلی به عبارتی میشه گفت خواستن توانستن است. مثل اینکه هیچ وقت انسان حتی نمی تونست فکر اینو بکنه که پرواز کنه اما بعد از مدتی پا به روی ماه نیز گذاشت!
    شاید در حال حاضر امکان پذیر نباشه اما به نظر من میشه!

متاسفانه ما تو کشور کمتر سی دی Original داریم یا به عبارتی نداریم که شما بتونید این شگرد ها رو ببینید اعمال شده است یا نه
    بحث پرواز و کره ماه ربطی به این قضیه نداره!
    ما در مورد «حال حاضر» حرف می‌زنیم.
    قعلاً چنین امکانی نیست.
    پیشنهاد می‌کنم به «بازار» (که منظور شما سی‌دی فروشی است و منظور من چیز دیگری بود) نروید و سراغ این نرم‌افزار را نگیرید.
    چون یا یک نرم‌افزار بی ربط را به شما قالب می‌کنند و یا می‌خندند! ؛)

کاربر دائمی آواتار habedijoo
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    من یه پیشنهاد دارم .
    بین شما می توانید فایلهایتان را با یک پسوند دلخواه که تا به حال وجود نداشته ذخیره کنید . مثلا شما وقتی پسوند یک فیلم را به axd تغییر میدهید هیچ نرم افزاری نمی تواند فیلم را باز کند . الا اینکه ابتدا پسوندش را به شکل اول درآورید ( مثلا dat ) و بعد آنرا باز کنید .
    من خودم برای غیر قابل رویت شدن فایلهام این کار رو میکنم .
    شما ابتدا فایلهایی مورد نظرتان را با یک پسوند عجیب و قریب و ساختگی خودتان ذخیره کنید . و برای اینکه فایلها برای نرم افزار خودتان قابل تشخیص باشد پسوندتان را متناسب با نوع فایل انتخاب کنید . ( مثلا برای PDF پسوند PASD ) با این کار این فایل ها توسط هیچ نرم افزاری باز نمی شود . و برای باز کردنشان هم ابتدا از روی پسوند آن تشخیص بده چه نوعی است . بعد خودت پسوند آنرا به پسوند صحیحش عوض کن ، نمایش بده و در پایان دوباره پسوندش را تغییره بده .

امیدوارم به دردت بخوره .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    [quote=صابر]
    نقل قول نوشته شده توسط M.kavyani
    بحث پرواز و کره ماه ربطی به این قضیه نداره!
    ما در مورد «حال حاضر» حرف می‌زنیم.
    قعلاً چنین امکانی نیست.
    پیشنهاد می‌کنم به «بازار» (که منظور شما سی‌دی فروشی است و منظور من چیز دیگری بود) نروید و سراغ این نرم‌افزار را نگیرید.
    چون یا یک نرم‌افزار بی ربط را به شما قالب می‌کنند و یا می‌خندند! ؛)

چشم
    ولی این بازار که گفتی یعنی چه؟
    در ضمن مواظبم که قالب نکنن
    باید خدمت شما عرض کنم که خودم هم گفتم که الان شاید چنین چیزی امکان پذیر نباشد اما میشه! پس دیگر نیازی به این نیست که شما حرف منو به خودم دیکته کنید
    در ضمن من منظورم از قفل چیزی که شما فکر میکنید نبود چیزی مشابه آن که بدرد این دوست عزیز بخوره.
    این رو هم در نظر بگیرید که من در ابتدا گفتم این عمل میتونه هزار راه داشته باشه و یک راه بسیار زیبا رو دوست عزیزمون habedijoo گفتند که برای من هم بسیار آموزنده بود و از ایشون کمال تشکر را دارم و برایشان آرزوی موفقیت میکنم

محل زندگی
    Tehran
    با تشکر از شما
    من فعلا مشکلم رو اینجوری حل کردم. برای حل مشکل من ابتدا فایل مورد دلخواهم رو کد میکنم (به همان روش بالا) بعد اونرو بصورت یک فایل سیستمی موقت به سمت کاربر میفرستم. و وقتی کاربر میخواد اون رو اجرا کنه ابتدا توی رم اونو دیکد میکنم و بعد به برنامه میسپارمش. ضمنا برای حل مشکل مدت زمانی که کاربر مجاز به استفاده از فایل است و کامپیوتری که مجاز است از فایل استفاده کند با کد ارسالی اطلاعاتی رو ارسال میکنم. حال فقط یک مشکل دارم. وقتی فایل رو به برنامه کاربر مثلا اکروبات میسپارم کاربر میتونه اون رو saveas کنه. یعنی العان اگه بدونم برنامه اکروبات رو چطوری باز کنم که گزینه های save اون فعال نباشه مشکلم کاملا حل میشه.

کاربر دائمی آواتار habedijoo
    محل زندگی
    تهران
    دوست عزیز لازم نیست Adobe Acrobat رو باز کنید . کمپوننت مربوط به فایلهای PDF رو پیدا کن و داخل برنامت فایل PDF رو خودت باز کن . یعنی شما میتونید بدون نیاز به Adobe Acrobat فایل PDF تون رو باز کنید .

به نظر من هم کاری که آقای هدایت میگه معقول تره.
    اما توی acrobat reader هم شاید دیده باشین که گاهی اوقات اجازه save شدن فایل داده نمیشه:

Adobe PDF security guide (PDF: 1.3M)
    Learn how security features in Adobe Acrobat and Reader help you protect documents.

http://www.adobe.com/products/acroba...urityGuide.pdf

Arrow نقل قول: رمز گذاشتن بر روی فایل های ضمیمه یک رکورد

نقل قول نوشته شده توسط habedijoo مشاهده تاپیک
    سلام
    من یه پیشنهاد دارم .
    بین شما می توانید فایلهایتان را با یک پسوند دلخواه که تا به حال وجود نداشته ذخیره کنید . مثلا شما وقتی پسوند یک فیلم را به axd تغییر میدهید هیچ نرم افزاری نمی تواند فیلم را باز کند . الا اینکه ابتدا پسوندش را به شکل اول درآورید ( مثلا dat ) و بعد آنرا باز کنید .
    من خودم برای غیر قابل رویت شدن فایلهام این کار رو میکنم .
    شما ابتدا فایلهایی مورد نظرتان را با یک پسوند عجیب و قریب و ساختگی خودتان ذخیره کنید . و برای اینکه فایلها برای نرم افزار خودتان قابل تشخیص باشد پسوندتان را متناسب با نوع فایل انتخاب کنید . ( مثلا برای PDF پسوند PASD ) با این کار این فایل ها توسط هیچ نرم افزاری باز نمی شود . و برای باز کردنشان هم ابتدا از روی پسوند آن تشخیص بده چه نوعی است . بعد خودت پسوند آنرا به پسوند صحیحش عوض کن ، نمایش بده و در پایان دوباره پسوندش را تغییره بده .

امیدوارم به دردت بخوره .
    سلام.
    این کاری که گفتید برای کاربر های مبتدی خوبه جون نمی دونند که هر برنامه فقط یک سری فرمت های خاص رو باز میکنه .این شگرد هم شگردی بود که برای نرم افزار هایی مثل "حافظ" و "غزلیات شمس " به کار گرفته شد اما مشکل اینجاست که در یک سطح بالاتر کاربر با استفاده از open with میتونه فایل رو باز کنه. و پس از پیدا کردن فرمت اصلی با نوشتن یک بچ فایل فرمت فایل ها رو تغییر بده به فرمت اصلی. تازه اگر کاربر کمی حرفه ای تر باشه احتیاج به روش آزمون و خطا نداره و از طریق رجیستری برنامه ی اصلی رو پیدا میکنه. اما شرکت نور برای نرم افزاراش مثل "شاهنامه و مثنوی " یک راهی پیدا کرده . بد نیست اگر کسی از نحوه ی نوشته شدن این نرم افزار ها خبری داره یک راهنمایی و کمکی بکنه!
    "موفق باشید "

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •