نمایش نتایج 1 تا 19 از 19

نام تاپیک: maximiseو به هم ریختگی

maximiseو به هم ریختگی

لطفا به من کامل بگین که چه طور فرمم را طراحی کنم که در حالت maximise هم زیبا باشد
    آیا اول بزرگ کنم طراحی کنم و سپس در همان حالت طراحی کوچکش کنم ....؟؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟
    آخرین ویرایش به وسیله lida : سه شنبه 29 آذر 1384 در 07:28 صبح

یعنی چه حالت بزرگ هم زیبا باشد . windostate رو بزار رو حالت miximaze درست می شه .

فرم رو در همون حالت کوچک طراحی کنید ولی به شکلی که اگر maximise شد جا برای بزرگ کردن کنترلهای لازم باشه. میتونید تغییر سایز کنترلها رو با خصوصیت Anchor کنترل کنید.

کاربر دائمی آواتار asilverisis
    محل زندگی
    اهواز
    سلام

شما باید از خواص Dock و Anchor کنترل ها استفاده کنید

برای توضیح بیشتر در خدمتم

با سلام
    آخه یه حرفی میزنینا
    یک فرم رو حالت طراحی شده قشنگه ولی وقتی اون بزرگ بشه و همراه خودش تمام اشیا رو بزرگ کنه فرم خیلی بی ریخت میشه به نظر من فرمتو رو غالب دلخواهت طراحی کن و امکان maximize رو ازش بگیر مگه اینکه بخوای با بزرگ شدن فرم تنها تصویر پس زمینه و ظواهر رو تغییر بدی نه اندازه اشیا رو

آقای کلاهدوزان چرا متوجه نیستید منظورم maximaise است منتها چون زبان کامپیوترم مشکل داره
    و بعضی وقت ها عوض نمیشه این طوری گفتم.

من پس از استفاده با anchor ,dock هم راضی نیستم .
    وگرنه آنها را میدانستم.
    ممنون
    alt +shift زبان کامپیوترم را عوض نمیکنه و این تازگی این طور شده؟؟؟!!
    مرسی که همکاری میکنین.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-قم
    نقل قول نوشته شده توسط lida
    من پس از استفاده با anchor ,dock هم راضی نیستم .
    وگرنه آنها را میدانستم.
    ممنون
    alt +shift زبان کامپیوترم را عوض نمیکنه و این تازگی این طور شده؟؟؟!!
    مرسی که همکاری میکنین.
    ببخشید مگه شما دقیقا چیکار میخواید بکنید که Anchor و Dock اون کار رو نمیکنه؟
    یادتون نره که تو برنامه های استاندارد از همین دوتا استفاده میشه. مگه این که بخواید برنامه ای با یه ظاهر جذاب تر درست کنید که اون موقع دیگه نیاز نیست حالت استاندارد رو رعایت کنید(مثلا برای ساخت یه MediaPlayer که در اون موقع معمولا امکان Maximize و در حقیقت Resize به کلی از کاربر گرفته میشه البته WMP و Real Player کار های دیگه ای غیر از مدیا پلیر بودن هم انجام میدن بخاطر همینه که اونا ریسایز و ماکسیمایز هم میشن)

راستی با عرض معذرت لطفا ماکسیمایز رو Maximize بنویسید نه Maximise.

حالا گرفتم چی شد . البته نه از روی توضیجی که خودتون دادید از جوابی که یکی از دوستان بهتون داده بودن . شما می خواهید بعد از اجرا اگه فرم بزرگ شد بقیه کنترلها قاطی پاطی نشن . خوب کدنویسی کن . یعنی وقتی سایز فرم بزرگ شد . با کدنویسی سایز بقیه چیزها رو هم به همون اندازه تغییر بده .

کاربر دائمی آواتار Maryam_y_m
    محل زندگی
    here
    اگر میخواهید که اندازه کنترلهای شما عوض نشود خود دکمه Maximize را Disable کنید که کاربر نتواند فرم را Maximize کند. خاصیت MaximizeBox را به False تغییر دهید

کاربر دائمی آواتار Sharif Lotfi
    محل زندگی
    Tehran
    در یکی از حالات مثلا حالت کوچک فرم طراحی اولیه را انجام بده بعد توی محیط کد نویسی موقعیت یکی از گوشه های کنترلها را نسبت به یک گوشه فرم معرفی کن
    بعدش هم طول و عرض کنترل را تعریف کن
    اینجوری موقعیت و ابعاد دلخواه شما برای کنترلها ثابت می مونه

سلام
    برای سوییچ بین فارسی و انگلیسی می تونید از Scroll Lock استفاده کنید.

در مورد طراحی Interfacere چیزی به نام زیبایی نداریم بلکه مساله استاندارد بودن اینجا مطرحه مگر اینکه همونوطر که vbapr2005 گفت برنامه مورد نظر از نظر ظاهر استاندارد نباشه و دارای اسکین خاصی باشه

اگر در روی فرم شما یک کنترل ویرایشی (مثل کنترل متن یا richedit یا ... ) باشه در اینطورت باید حالت Maxmimize فرم فعال بشه و با بزرگ شدن فرم کنترل مزبور بزرگ بشه و سایر کنترل ها فاصله خودشونو با لبه فرم حفظ کنند.
    و اگر فرم شما در کلاس Dialog طراحی شده یعنی شامل دکمه های Ok و Cancel و ... است و کنترل هایی برای انتخابات و تنظیمات داره دیگه نیازی به امکان Maximize نیست.

اگه مشکل شما در رابطه با نحوه قرار گیری کنترل ها روی فرم است فرم مورد نظرتونو بذارید اینجا تا نگکاه دقیقتری بهش بندازم

scroll lock هم بی فایده بود باید چندین بار روی(language bar (en,fa کلیک کنم تا عوض بشه.
    ئکمه های فرم که در پایین فرم من قرار دارند پس از بزرگ شدن فرم به طرف راست کشیده شده روی هم را میپوشانند.

here you are
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله lida : چهارشنبه 30 آذر 1384 در 21:51 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-قم
    این که فقط یه فایل solution هست. فایل project کوش؟ فایل فرم کوش؟
    به نظر من شما دو سه تا عکس تو حالت های مختلف از فرمت میذاشتی میشد فهمید مشکل چیه

چی کار باید بکنم تا بیاد؟؟؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-قم
    نگاه کن اگه میخوای کل پروژه ات رو بفرستی خیلی ساده برو تو شاخه ای که اسم پروژه ات رو داره. حالا اون شاخه رو zip کن و خیلی راحت بفرست.
    بعدش هم دقیقا بگو چیکار میخوای بکنی یعنی وقتی فرم Resize شد چه کاری انجام بشه. چه کنترلی چه جوری بشه
    به هر حال من هنوزم فکر می کنم که مشکلت با Anchor و Dock (مخصوصا Anchor که خیلی باحاله) حل میشه

salam

ba arze mazerat
    moshkel jaie penhan shode bod ke etefeghi dorost shode mamnon az hame

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •