نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: امنیت پوشه اشتراک شده در xp

کاربر دائمی آواتار jafari1
    محل زندگی
    ايران

امنیت پوشه اشتراک شده در xp

با سلام
    چگونه روی پوشه ها یا پارتیشن های share شده پاسورد بگزاریم

یه یوزر تعریف کن و مجوز دسترسی به پوشه رو تنها به اون بده
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

اگر منظورت اینه که یه کامپیوتر داره و می‌خوای دسترسی رو برای کاربرانی که بر روی آن لاگین می‌کنند محدود کنی همون کاری رو بکن که houtanal گفت ولی اگر در یک شبکه هستی و می‌خوای روی فولدرهایی که share می‌کنی دسترسی رو محدود کنی با این کار نوشد بلکه باید نرم افزارهایی مثل Folder Guard نصب کنی تا بتونی روی اونا پسورد بزاری.

در هر دو مورد امکان استفاده از مجوز های دسترسی وجود دارد
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

درسته که در هر دو مورد این درست است ولی شما اگر بر روی یه فولدری پرمیژن خاصی قرار بدین و بعد اونو share کنید و یه نفر از درون شبکه ورک گروپ با زدن Computer name\\ اون فولدر share شده رو میبینه ولی کسی که به اون پرمیژن Full control هم دادید با اونیکه اصلا پرمیژن ندادین تفاوتی نمی‌کنند. آقای houtanal لازمه یادآوری کنم که این قضیه داره در یک Workgroup و اون هم روی ویندوز XP اتفاق می‌افته. قضیه سرور و ویندوز سرور یه بحث دیگه است.

کسی که به اون پرمیژن Full control هم دادید با اونیکه اصلا پرمیژن ندادین تفاوتی نمی‌کنن
    این قضیه داره در یک Workgroup و اون هم روی ویندوز XP اتفاق می‌افته. قضیه سرور و ویندوز سرور یه بحث دیگه است.
    یه کتاب ویندوز بخر

محل زندگی
    ايران
    ضمن تشکر از پاسخ دوستان

من وقتی یک پارتیشن (NTFS) را SHARE میکنم و روی آن راست کلیک اصلا قسمت پرمیژن و یا سکوریتی ندارد که بخواهم یوزر تعریف کنم

آقای houtanal من خودم کتاب ویندوزم. شما اگر زحمتی نیست یکبار اینو توی ورک گروپ امتحان کنید بعد....
    و اما آقای jafari1 اگر با یوزر Administrator وارد شوید تب security رو خواهید دید.

وقتی روی فولدر گزینه Sharing and security رو میزنید اگه گزینه Permissions رو نداره در مسیر زیر
    my computer > Tools > Folder Options > View
    باید تیک مربوط به گزینه Use simple file sharing(Recommended) .o رو بردارید .

محل زندگی
    ايران
    از پاسخ شما متشکرم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •