نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: ایا میشه با vb.net برنامه مقیم در حافظه نوشت ؟ چطوری ؟

Question ایا میشه با vb.net برنامه مقیم در حافظه نوشت ؟ چطوری ؟

ایا میشه با vb.net برنامه مقیم در حافظه نوشت ؟ چطوری ؟

یه راهش نوشتن سرویس ها مثل IIS هست که اصلا یک گزینه رو به خودش مختص کرده هنگام ایجاد پروژه
    و راه دوم استفاده از رجیستری و تنظیم Hotkey هاست

نقل قول نوشته شده توسط ir_ali_s
    ایا میشه با vb.net برنامه مقیم در حافظه نوشت ؟ چطوری ؟
    ببین دوست عزیز برنامه‌های مقیم در حافظه یا Terminate and Stay Resident به برنامه‌هایی اطلاق میشه که بعد از اجرا کنترل رو به سیستم‌عامل می‌دهند و خودشون در حافظه میمونند که یا توسط عاملی صدا زده شوند یا اینکه در اثر تحقق شرایطی اجرا رو به دست بگیرند. بنابراین در سیستم‌عامل‌هایی که بصورت چند وظیفه‌ای (MultiTasking)‌ قادر به اجرای نرم‌افزارها هستند همچین اصطلاحی بی‌معنی است. چون نرم‌افزار شما تا زمانی که بخواهید می‌تونه در حال اجرا باقی بمونه.
    اما اگر منظور شما تهیه نرم‌افزاری است که درگیر با وظایف سیستمی باشه و به نوعی در کار سیستم‌عامل مشارکت داشته باشه باید سراغ مفهوم Service‌ برید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-قم
    نقل قول نوشته شده توسط PalizeSoftware
    ببین دوست عزیز برنامه‌های مقیم در حافظه یا Terminate and Stay Resident به برنامه‌هایی اطلاق میشه که بعد از اجرا کنترل رو به سیستم‌عامل می‌دهند و خودشون در حافظه میمونند که یا توسط عاملی صدا زده شوند یا اینکه در اثر تحقق شرایطی اجرا رو به دست بگیرند. بنابراین در سیستم‌عامل‌هایی که بصورت چند وظیفه‌ای (MultiTasking)‌ قادر به اجرای نرم‌افزارها هستند همچین اصطلاحی بی‌معنی است. چون نرم‌افزار شما تا زمانی که بخواهید می‌تونه در حال اجرا باقی بمونه.
    خیلی ممنون PlaizeSoftware عزیز اما یه سوال دارم: پس اینجوری که من فهمدیمممممممم....... سیستم عامل هایی هم که MultiTasking نیستن یه جورایی میتونن همزمان دوتا (حداقل دو تا) برنامه رو به هم اجرا کنن (البته نه کاملا باهم. بلکه اونطوری که من فهمیدم هر وقت نیاز شد، برنامه ای که الان داره اجرا میشه بوسیله ی برنامه ای که تو حافظه مونده متوقف شه و برنامه ای که تو حافظه بوده خودش رو اجرا کنه)

اگر حرف من درست باشه بالاخره Dos هم میتونه مولتی تسکینگ باشه(حداقل با 2 برنامه) چون فرض کنید مثل ویندوز در کسری از ثانبه یه Media Player اجرا بشه و در کسری از ثانیه مثلا برنامه ی Defrag یا زرنگار یا هر چیز دیکگه اجرا بشه

ممنونم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-قم
    راستی آقا علی شما هم ببخشید که دارم سوال های یه کمی بی ربط میپرسم!

اگر حرف من درست باشه بالاخره Dos هم میتونه مولتی تسکینگ باشه(حداقل با 2 برنامه) چون فرض کنید مثل ویندوز در کسری از ثانبه یه Media Player اجرا بشه و در کسری از ثانیه مثلا برنامه ی Defrag یا زرنگار یا هر چیز دیکگه اجرا بشه
    دوست عزیز اجرا همزمان دو یا چند برنامه به تنهایی، قابلیت چند وظیفگی رو مشخص نمی‌کنه. معیارهای دیگه‌ای هم دخیل باید باشه مثل عدم دسترسی به حافظه‌های سایر برنامه‌ها که بخشی از اینکار از توان cpu استفاده میشه. paging‌ و همینطور انحصار متقابل و موارد بیشمار دیگه‌. انشاالله در درس سیستم‌های عامل بیشتر با این موارد آشنا میشی.
    موفق باشی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-قم
    نقل قول نوشته شده توسط PalizeSoftware
    دوست عزیز اجرا همزمان دو یا چند برنامه به تنهایی، قابلیت چند وظیفگی رو مشخص نمی‌کنه. معیارهای دیگه‌ای هم دخیل باید باشه مثل عدم دسترسی به حافظه‌های سایر برنامه‌ها که بخشی از اینکار از توان cpu استفاده میشه. paging‌ و همینطور انحصار متقابل و موارد بیشمار دیگه‌. انشاالله در درس سیستم‌های عامل بیشتر با این موارد آشنا میشی.
    موفق باشی
    سلام. خیلی ممنون. منو بگو که فکر میکردم به این آسونی هاست! بخاطر جوابی که دادین متشکرم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •