نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: در مورد حجم داده ای در SQL

در مورد حجم داده ای در SQL

با سلام
    می خواستم بدونم SQL تا چه حجم رکورد را جواب میده .
    من یه برنامه نوشته ام که روزانه حداقل 200تا(حساب کنید یکسال چند تا رکورد؟) رکورد ذخیره میشه می خواستم بدونم این روند تا کجا ادمه می یابد کی SQL دچار مشکل خواهد شد .
    چه روشی برای مقابله با مشکلات احتمالی پیشنهاد می کنید
    ممنونم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    با این حساب یعنی سالی 73000 رکورد اضافه میشه با احتساب حتی یک میلیون رکورد ( که بیشتر از اون هم مشکلی نداره ) شما تا 13 سال بدون مشکل هستی

دوست عزیزم،
    شرکت مخابراتی Verizon Communication تعداد 40 میلیارد رکورد تحت SQL Server 2000 داره. SQL Server محدودیتی برای شما ایجاد نمیکنه مگر اینکه سخت افزار شما این کار رو انجام بده.

سپاس از پاسخهایتان

آقایون ببخشید دیگه ما برنامه های گروه سنی الف می نویسیم....40 میلیاردددد رکورد :kaf: :kaf: :kaf:
    مگر اینکه سخت افزار شما این کار رو انجام بده.
    ابر رایانه که نمی خواهد؟
    برنامه بر روی یک سیستم P4 معمولی نصب شده
    با جستجو ها مشکلی پیدا نمی کنم ؟

ممنونم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است
    با سلام
    برام بسیار جالب از دوست عزیز به خاطر سوال زیبا و اساتید محترم به خاطر پاسخ. میتونم بپرسم که این اعدادی که در پاسخ گفتید از چه منبعی بوده؟ البته شرمنده ها چون یه جورایی برام عجیب بود. شرمنده.
    در ضمن چگونه میشه از نیاز داده ها به سخت افزار خبر پیدا کرد؟ مثلا" برای این حجم از اطلاعات چه سیستمی لازمه؟ ایا سیتمی میخواد که داری چند گیگ رم و چند CPU باشه؟
    با تشکر؟
    در پناه حق موفق و کامروا باشید

ببخشید، کم گفتم: 50 میلیارد رکورد!
    http://www.wintercorp.com/VLDB/2005_...nners_2005.asp
    Metric=Number of rows
    Platform= All
    Usage=OLTP

کاربر دائمی
    محل زندگی
    میشه در مورد سخت افزار برای چنین داده ای هم توضیح کوتاهی بدین؟؟!!

دوست عزیزم تصور نکنید که با سرورهای معمولی میشه چنین حجمی از اطلاعات رو مدیریت کرد. شرکتی که 50 میلیارد رکورد Data داره، مطمئن باشید از ایران خودرو هم عظیم تره!
    http://tpc.org/tpcc/results/tpcc_res...p?id=105060604

کاربر دائمی
    محل زندگی

Talking !!!

نقل قول نوشته شده توسط AminSobati
    دوست عزیزم تصور نکنید که با سرورهای معمولی میشه چنین حجمی از اطلاعات رو مدیریت کرد. شرکتی که 50 میلیارد رکورد Data داره، مطمئن باشید از ایران خودرو هم عظیم تره!
    http://tpc.org/tpcc/results/tpcc_res...p?id=105060604
    خودمونیم ابر رایانه میخواد دیگه. چنین شرکتهایی بعید میدونم تا چندین سال دیگر تو ایران به وجود بیاد؟؟!.
    واقعا" از بابت این اطلاعات زیبا بسیار سپاس گذارم.
    خیلی خیلی ممنون.

سخت افزار قویتر فقط زمانی که database شما بزرگتر میشه نیاز نیست در صورتی که کاربران شما نیز زیاد میشن و کار بران online شما بیشتر میشن یا محاسبات بیشتری روی عملکردهاتون دارین به سخت افزارهای قوی تر احتیاج پیدا میکنین.در مورد اینکه دوستمون گفتن همچین شرکتهایی بعید میدونم به این زودی ها در ایران بوجو بیاد باید بگم همچین شرکتهایی هم اکنون نیز تو کشور وجود دارند ولی متاسفانه شرکتها بدلیل عدم شناخت از IT فاقد databse های یکپارچه هستندو اکثرا بصورت جزیره ای برای هر بخش database مجزایی دارند و فقط گاهی از اوقات با به عاریه گرفتن اصطلاحاتی مانند M.I.S یا E.R.P سعی در نشان دادن اهمیت برنامه های یکپارچه که حجم داده در آنها بسیار بالاست دارند.
    آخرین ویرایش به وسیله sarami : جمعه 27 آبان 1384 در 21:45 عصر
    منی که نام شراب از کتاب می شستم
    زمانه کاتب دکان می فروشم کرد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    میشه از این چنین شرکت هایی که تو ایران هستند نام ببرید؟

شرکت هایی مانند ایران خودرو . سایپا .پارس الکتریک و...... برای مثال شما اطلاعات یک محصول مانند یک تلویزیون رنگی را فرض بگیرید سپس اجزاء تشکیل دهنده آن شامل بردها.ماژول ها و قطعات وووو .... حال با فرض فرایندهای تامین قطعات و انبار و صدور حواله هافکر میکنم در حدود 10000 و یا بیشتر رکورد خروج و ورود روزانه برای کاردکس اینچنین شرکتهایی دور از تصور نباشد لازم به ذکر است که تمامی آنچه که گفته شد فقط مربوط به 1 فرایند کاری اینچنین شرکتهایست.
    منی که نام شراب از کتاب می شستم
    زمانه کاتب دکان می فروشم کرد.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •