نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: پشتیبان گیری از AD

پشتیبان گیری از AD

با سلام
    آقا یه مسلمون پیدا میشه به ما بگه چطوری میشه فقط و فقط از اشیا اکتیو دایرکتوری بک آپ گرفت
    ممنونیم

فکر نمی‌کنم بشه اینکار رو کرد. اگه بگی واسه چی می‌خوای این کار رو بکنی شاید بتونم بهت کمک کنم. از کل ویندوز میشه بک آپ گرفت. همچنین اگه یه کامپیوتر بیکار داشته باشی اونم میشه اباهاش از اکتیو دایرکتوری بک آپ گرفت البته اسمش بکاپ گرفتن نیست بلکه شما دو تا دومین کنترلر درست می‌کنید.

ممنون عزیزم
    من میخام از کاربرها و گروه هایی که در AD ساختم یه نسخه داشته باشم تا وقتی دومین رو در ویندوز 2000 عوض می کنم مجددا نخام واردشون بکنم البته صبح روی سایت مایکروسافت مطالبی پیدا کردم که مربوط میشد به SERVER 2003 که خب از طریق کامند لاین این کار امکان پذیر بود که البته خیلی حوصله نکردم واقعیتش ته توشو درآرم
    ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

اولا خواهش می‌کنم اون چیزی که توی سایت مایکروسافت پیدا کردی رو برام بفرس.
    ثانیا: یه ویندوز سرور نصب می‌کنی بعد اونو کلاینت سرور اصلیت می‌کنی و بعد روش دومین نصب می‌کنی ولی موقعی که داره دومین نصب می‌کنه بهش بگو که نمی‌خوای یه دومین جدید تعریف کنی. آپشن هاش رو نگاه کنی خودت متوجه می‌شی. بعد از نصب دو تا دومین کنترلر داری حالا اکتیو دایرکتوری سرور اصلیت رو حذف کن و بعد ویندوز رو فرمت کن و یه سرور جدید نصب کن و مشابه بالا دومین تعریف کن و بعد اون کامپیوتر موقتی رو از از دومین کنترلر حذف کن.
    ببین اون مقاله یادت نره.

فک کنم منظور شما همون additional domain و بعدش replication اشیا AD بین این دوتا سرور و بقیه ماجرا باشه که این مشکل برگردوندن اونا رو روی یه AD جدید اصلا حل نمیکنه
    واما در مورد مقاله من URL اونو روی کامپیوتر محل کارم دارم روز بعد برای شما حتما پست میکنم چون الان یادم نیست
    ولی حتما اونو براتون پست میکنم

سلام مجدد
    این ارلی است که من البته مربوط به ویندوز 2000پیدا کردم
    http://www.microsoft.com/windows2000.../bulksteps.asp
    باتوجه به مقدمه بحث به نظر میرسه مشکل ورود و خروج اطلاعات به AD به این روش حل شود

این چیزی که من گفتم اصلا برای همین منظوری است که شما می‌خواهید و من خودم دو بار بیشتر این کار رو نکردم و الان خیلی یادم نیست دقیقا گزینه‌هایی که باید انتخاب کنی چی است فقط می‌دونم من همون بار اول هم مشکلی نداشتم. این راه راهی است که وقتی ویندوزی خراب میشه برای فرمت کردن و نصب ویندوز جدید بدون اینکه اطلاعات AD از بین بره انجام می‌دهند. سعی میکنم مقالت رو هم بخونم و اگر راه حل بهتر آنجا بود خبرت می کنم.

چند وقت پیش نگاهی به دستورات خط فرمان 2003 انداختم دستوری برای این کار یافت شد.یادم نیست دقیقا چی بود از help ویندوز استفاده کن شاید کارتو راه بندازه.
    می تونی یه AD دیگه هم بعنوان پشتیبان نصب کنی و اطلاعات رو از Ad1 به اون منتقل کنی
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

فقط یادت باشه به اندازه کافی به سرور دوم فرصت برای بروز شدن بدی بعد سرور اولت رو حذف و reinstall کنی

سلام

اگر می خواید که سرور 2000 تون رو به 2003 تبدیل کنید و اون رو upgrade نکنید دوستان درست گفتند. شما یه 2003 بصورت Additional نصب کن و تا زمانی که replicate نشدن صبر کن بعد از اون شما باید Operation master ها رو هم به دومین جدیدت بفرستی که برای این کار برو به AD و بهد همین گزینه رو انتخاب کن و بفرستش رو سرور دوم. فکر می کنم قضیه حل بشه ;-)

Wink نقل قول: پشتیبان گیری از AD

نقل قول نوشته شده توسط سهراب رسولی مشاهده تاپیک
    با سلام
    آقا یه مسلمون پیدا میشه به ما بگه چطوری میشه فقط و فقط از اشیا اکتیو دایرکتوری بک آپ گرفت
    ممنونیم
    با سلام
    اگه میخوایید از اکتیو backup بگیرید از طریق Ntbackup میشه از system state که backup بگیرید خودش از اکتیو بکاپ میگیره
    موفق باشید .

کاربر دائمی آواتار razeghi_loved
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: پشتیبان گیری از AD

تو اکتیو به دستوری هست که می شه تمام گروه ها و کابران رو به صورت یک فایل اکسل یا تکست خارج کرد و وارد یه اکتیو دیگر کرد این دستور رو من یادم نمیاد اما برات می گردم اما بدون همچین دستوری هست حتی شما می تونید اون فایل رو در اکسل باز کنید و تغییر دهید و در یک اکتیو دیگر وارد کنید
    اگر کسی از دوستان این دستور رو یادش هست به من هم بگه که اینقدر نگردم اما من امشب یا فردا برات پیدا می کنم

کاربر دائمی آواتار hraeissi
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط سهراب رسولی مشاهده تاپیک
    با سلام
    ممنونیم
    یعنی غیر از مسلون کسی جواب نده ؟!

برای این منظور Backup خود ویندوز این کار را می کند ولی بستگی به هدفتان دارد

سلام
    در جهت تکمیل این بحث بسیار قدیمی!!!:

برای گرفتن فایل خروجی از اکتیو دایرکتوری دو دستور وجود دارد:
    ldifde
    csvde

!! تذکر مهم !!
    پسورد کاربران به عنوان خروجی در هیچ کدام از این دستورات قرار نداره! و اگر فایل رو گرفتی و خواستی مجدد وارد اکتیو دیگری بکنی باید یک پسورد پیش فرض برای همه در نظر بگیری!!!

http://support.microsoft.com/kb/237677
    http://technet.microsoft.com/en-us/l...01(WS.10).aspx

فرق مهم این دو هم اینه که CSVDE، فایل رو به شکل (جداکننده با کاما) تحویل می ده

موفق باشی
    مسلمونی هم دلیل بر جواب دادن نیست!!!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •