نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: کلاینت ها از کدوم DHCP سرور IP بگیرند؟

کاربر دائمی آواتار vadood
    محل زندگی
    تهران

کلاینت ها از کدوم DHCP سرور IP بگیرند؟

به خاطر یک اتفاق احمقانه این مشکل برام پیش اومد. داستان اینه که روی LAN ما لان دوتا DHCP سرور هست. من می خواهم به سیستم بگم از کدوم یکی از این DHCP سرور ها IP بگیرند، چه جوری همین کاری ممکنه؟

Default Gatewat کامپوترهای Client رو بزار DHCP Server .

محل زندگی
    تهران
    اگه می خواستم این کار را بکنم که dhcp نمی کردم

نمیدونم , فکر نمیکنم راه دیگه ای باشه . دوستان اگه کسی چیزی به ذهنش میرسه بگه تا ما هم استفاده کنیم .

راستی روی Swich نمیتونی V-Lan راه بندازی ؟

محل زندگی
    تهران
    راستش داستان خنده دار اینه که ما وساختمان بغلی (یه شرکت دیگه) از یک ISP اینترنت گرفتیم و این موضوع باعث شده شبکه های ماها با هم قاطی بشه، این جوری با Vlan هم نمی شه حلش کرد

برای اتصال بین دو شرکت از یک سوئیچ/روتر استفاده کنید و روش درخواستهای DHCPDiscovery رو فیلتر کنید ؛ قاعدتا" کلاینتهای هر شبکه من بعد فقط از DHCP های داخلی جواب دریافت خواهند کرد .

سلام

ارتباط بین 2 تا شبکه به چه شکل برقراره ؟ اگر براتون مقدوره طبق فرمایش آقای اینپرایز عمل کنید و اگر براتون مقدور نیست راه دیگه ای هم داره . فقط در مورد سخت افزار و نحوه ارتباط بین 2 شرکت توضیح بده .

موفق باشی .

نقل قول نوشته شده توسط vadood
    به خاطر یک اتفاق احمقانه این مشکل برام پیش اومد. داستان اینه که روی LAN ما لان دوتا DHCP سرور هست. من می خواهم به سیستم بگم از کدوم یکی از این DHCP سرور ها IP بگیرند، چه جوری همین کاری ممکنه؟
    hi
    sorry for my farsi less system

use diffrent ip range
    dhcp client recived ip information from nearest dhcp server

another way is use diffrent domain and just authorize the domain dhcp server in AD
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

نقل قول نوشته شده توسط houtanal
    hi
    sorry for my farsi less system

use diffrent ip range
    dhcp client recived ip information from nearest dhcp server

another way is use diffrent domain and just authorize the domain dhcp server in AD
    سلام ، بابا رشته زبان ، ما تا 2 کلمه اشتباه مینویسیم همه ملت ایراد میگیرن .

اول برای اینکاری که شما میگی نیاز نیست حتما 2 تا دامنه داشته باشه ، در ضمن راه ساده تری هم هست حتی با یک DHCP Server ولی بهترین راه جدا کردن ارتباط مستقیم بین دو شبکست .

محل زندگی
    تهران
    این اشتباه isp بود که اجازه می داد ترافیک دو تا شبکه به هم انتقال پیدا کنه. به هر حال من ازشون خواستم تا مشکل را بر طرف کنند.

اما اصلا ربطی به domain و این که یکی یا دو تا باشن نداره. dhcp سرور شرکت همسایه روی رنج ip دیگه ای کار می کرد و کامپیوترهای من هم از اون و روی اون رنج ip می گرفتن

کاربر دائمی آواتار Lus
    محل زندگی
    شهسوار
    من که گیج شدم ؟
    اگه مشکل از تداخل ای-پی های ساختمون شما با ساختمون نبود. پسس چی بود این مشکل ؟

این اشتباه isp بود که اجازه می داد ترافیک دو تا شبکه به هم انتقال پیدا کنه. به هر حال من ازشون خواستم تا مشکل را بر طرف کنند.

اما اصلا ربطی به domain و این که یکی یا دو تا باشن نداره. dhcp سرور شرکت همسایه روی رنج ip دیگه ای کار می کرد و کامپیوترهای من هم از اون و روی اون رنج ip می گرفتن
    معلومه که متوجه نشدی جریان از چه قراره . شما باید کاری انجام بدی که استیشنهای شبکه خودت از DHCP Server همسایه IP نگیرن . غیر از اینه ؟

این چه ربطی به ISP داشت ؟

محل زندگی
    تهران
    معلومه که خودت متوجه نشدی جریان از چه قراره !!

packet های مربوط به dhcp سرور همسایه از طریق isp که مشترکا ازش اینترنت گرفتیم منتشر می شد توی شبکه ما.

معلومه که خودت متوجه نشدی جریان از چه قراره !!

packet های مربوط به dhcp سرور همسایه از طریق isp که مشترکا ازش اینترنت گرفتیم منتشر می شد توی شبکه ما.
    مطمئنی من متوجه نشدم ؟ خواستم فقط راهنماییت کنم نه بیشتر .

ایراد کار شما اینه که 2 تا شبکه LAN قراره داشته باشی ولی در حقیقت یدونه داری .

محل زندگی
    تهران
    حالا من چه جوری می تونم روی سوییچ 2950 خودم broadcast را برای یک پورت خاص غیر فعال کنم؟

تاپیک های مشابه

1. روش تنظیم dhcp ؟
    نوشته شده توسط alilittle در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 29 تیر 1387, 09:33 صبح
  2. وجود 2 تا DHCP به طور همزمان
    نوشته شده توسط star در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 17 شهریور 1385, 13:15 عصر
  3. در مورد DHCP
    نوشته شده توسط javadonline در بخش امنیت در شبکه
    پاسخ: 5