نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: 1001 نکته در سی پلاس پلاس

کاربر دائمی آواتار saber187518
    محل زندگی
    همین دور و برا

1001 نکته در سی پلاس پلاس

با عرض سلام و ادب خدمت بزرگان برنامه نویسی.
    من جسارت کردم و یک کتاب به نام 1001 نکته در سی پلاس پلاس رو نوشتم. این کتاب به این صورت هست که ابتدا اطلاعاتی در مورد زبان داده و سپس شروع به تدریس توابع به صورت نکته کرده و در قسمت بعد هم خطا ها و warning ها را توضیح داده ام.
    از بزرگان تقاضامندم که جزوه را مطالعه کرده و با توجه به اینکه هر کتابی مشکلاتی دارد بنده را در رفع مشکلات راهنمایی نمایند.برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
    http://azizpoorian.persiangig.com/picture/1001.zip
    منتظر نظرات قشنگ دوستان هستم.

کاربر دائمی آواتار m.soleimani
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول: 1001 نکته در سی پلاس پلاس

نقل قول نوشته شده توسط saber187518 مشاهده تاپیک
    با عرض سلام و ادب خدمت بزرگان برنامه نویسی.
    من جسارت کردم و یک کتاب به نام 1001 نکته در سی پلاس پلاس رو نوشتم. این کتاب به این صورت هست که ابتدا اطلاعاتی در مورد زبان داده و سپس شروع به تدریس توابع به صورت نکته کرده و در قسمت بعد هم خطا ها و warning ها را توضیح داده ام.
    از بزرگان تقاضامندم که جزوه را مطالعه کرده و با توجه به اینکه هر کتابی مشکلاتی دارد بنده را در رفع مشکلات راهنمایی نمایند.برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
    http://azizpoorian.persiangig.com/picture/1001.zip
    یه چند مورد در مورد کتاب البته از نظر من
    1_ ++C از پایه و اساس شی‌گرا نیست
    2_ در زبان ++C بنابر تعریف شماره یک شما بهتر بگیم که برنامه به کلاس‌ها تقسیم‌بندی شده است

منتظر نظرات قشنگ دوستان هستم.
    ببخشید اگر نظرات زیاد قشنگی نبود
    در کل همین که وقت گذاشتین برای این کار باید بهتون آفرین گفت و به امید پیش‌رفت شما و این‌که من وقت پیدا کنم و چند مورد دیگه را هم بخونم و نظر بدم موفق باشید.

محل زندگی
    همین دور و برا

دوستان عزیز در مورد نظراتتان ممنون میشم ولی اگه دوستان بیشتری نظر بدن بهتر میتونم روش کار کنم و ان شاءالله تصحیح شده رو بدم بیرون.
    راستی دارم کتاب 1001 نکته در vb رو می نویسم.

دست شما بابت اين حركت درد نكنه، من حدود 100 مورد رو ديدم. و جسارتاً...:

1- زبان C++‎ از پايه و اساس شي گرا (مانند C#‎ يا جاوا) نيست، بلكه يك زبان hybrid است.
    3- توابع ممكن است در قالب كلاس ها باشند، كلاس ها نيز ممكن است در يك namespace باشند.
    5- تابع main بايد int برگرداند.
    12- بايد نيست، رسم است.
    31- البته در 2 برابر محدوده مثبت.
    33- اين مورد نه بايد است و نه رسم.
    43- نوع اصلاً شناسايي نمي شود، فقط مقادير قبل از كامپايل جايگذاري مي شوند.

کاربر دائمی آواتار 1485159
    محل زندگی
    NULL

در کل دستتون درد نکنه.

محل زندگی
    همین دور و برا

از دوست عزیزم حامد مصافی واقعا تشکر میکنم که وقت گرانبهای خودشونو برای خوندن سیاه مشق های من صرف کردند.
    در مورد نکته 5: شما میتوانید تابع main را با انواع float و void و... تعریف کرد. امتحان کنید.
    در مورد نکته 12: دستورات زبان اگر با حروف کوچک نباشد قابل قبول نیست. باز هم امتحان کنید.
    در مورد نکته 33: اگر اینطور نباشد error خواهد داد. امتحان کنید.
    البته قابل ذکر است که کامپایلرهای مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. حداقل 3 کامپایلر که من تست کرده ام اینگونه بوده مانند: borland و turbo و microsoft.
    باز هم صمیمانه تشکر میکنم از همه دوستانی که عیب مرا به من میگویند. به قول آقای ... "زنده باد مخالف من."
    -------------------------------------------------------------
    اللهم العن قاتلی فاطمه الزهرا

البته من استاندارد هاي جديد را در خواندن مطلب شما لحاظ كردم.
    5: طبق استاندارد C99 تابع main بايد int يا يك نوع همخوان برگرداند. البته تابع مي تواند بدون return به كار خود خاتمه دهد كه در اينصورت مقدار بازگشتي 0 خواهد بود. در هر صورت سيستم عامل غير از عدد صحيح مقداري را به عنوان نتيجه اجرا قبول نمي كند.
    12: فرموده بوديد تمام دستورات، در يك حالت كلي هر تابع بايد در همان حالتي فراخواني شود كه تعريف شده است. برنامه نويس مي تواند يك تابع با حروف بزرگ تعريف كند. بديهيست كه بايد با حروف بزرگ نيز آن را فراخواني كند.
    33: مي تواند با underline آغاز شود كه در مورد متغير هاي خصوصي محدوده كل كلاس اين يك رسم است.

ضمناً، من مخالف شما نيستم ;)

محل زندگی
    همین دور و برا

منظورم از مخالفت دشمنی یا از این جور چیزا نبود و فقط منظورم کسی بود که انتقاد میکنه تا عیب ها برطرف بشه.
    در هر صورت ممنونم که لطف کردی و وقت گذاشتی.
    منتظر هستم که بقیشم بخونی و نظرات با ارزش خودت رو بگی. انشالله که من هم بتونم پیشرفت کنم.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •