نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: Cisco router advisior

Cisco router advisior

سلام
    برای شبکه ای که یک لینک ماهواره ای برای اتصال به اینترنت دارد و همزمان تا 400کاربر از آن استفاده می کنند و کاربرد خاصی برای voip و یا سایر نیازهای خارج از gateway بودن ندارد جه مدلی را پیشنهاد می کنید؟
    در مجموع نیاز به مدلی برای gateway بودن دارم که تمامی نیاز های این کار را برآورده کند
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

سلام ؛

اگر فقط میخوای یک گلوگاه رو باهاش تنظیم کنی ٬‌ 1601 مناسب و ارزون قیمته .

یکی از برادران پیشنهاد 3600 داده . فکر نکنم چیز جالبی گفته باشه

من 2800 یا 2600 رو مد نظر داشتم
    چیز راجع بهشون میدونین. تجربه کار باهاشون رو دارین ؟ قیمتش الان حدودا چنده؟
    دیگه هر چیزی که فکر می کنین بدردم می خوره رو پلیز بگین
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

من دقیقا نمیدونم تو چی میخوای ٬ اگر دقیقا بگی که قراره چه کاری انجام بده من بهت بهترینش رو معرفی میکنم .

من 2800 یا 2600 رو مد نظر داشتم
    اونها هم خوبن ولی اگر قیمتش برات مهم نیست .

یک روتر به عنوان gateway که امکان اضافه کردن ماژول های voip و سایر ماژول هایی که ممکنه احتیاج بشه رو داشته باشه.
    اما در هر صورت کار اصلیش اینه که gateway شبکه باشه برای اتصال به لینک اینترنت ماهواره ای

اونها هم خوبن ولی اگر قیمتش برات مهم نیست .
    نه خیلی

یه AS5300 بگیر ٬ این Access Server میتونه در یکی از دو حالته Voice یا Data کار کنه ٬ میتونی بعنوان یک روتر هم ازش استفاده کنی که تمام امکانات مورد نیاز شما رو داره ٬ قیمتش الان با 64 مگابایت Ram حدود 3 میلیون تومنه .

هم میتونه اون نیازمندیهاتون رو براورده کنه هم میتونه براتون Access Server باشه . تا 8 لینک E1 رو ساپورت میکنه ٬ البته بصورت پیش فرض فقط 4 لینک رو روش داری که میتونی یک سینی مودم برای 4 لینک دیگه بخری که باز هم انصافا مقرون به صرفه ترین خواهد بود .

موفق باشی .

قیمتش الان با 64 مگابایت Ram حدود 3 میلیون تومنه
    فقط قیمت لیسانس IOS سری 5000 حدود دو و نیم میلیون تومنه . قیمت AS5300 اصل ( امریکائی ) بدون ماژولهای اضافی چیزی حدود 15 تومنه .

-

برای شبکه ای که یک لینک ماهواره ای برای اتصال به اینترنت دارد و همزمان تا 400کاربر از آن استفاده می کنند و کاربرد خاصی برای voip و یا سایر نیازهای خارج از gateway بودن ندارد

یک روتر به عنوان gateway که امکان اضافه کردن ماژول های voip و سایر ماژول هایی که ممکنه احتیاج بشه رو داشته باشه.
    قبل از اینکه قیمت بگیری ، باید بدونی چی میخای و برای چه کاری .
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

الان احتیاج VOIP ندارم اما بعدا شاید لازم شه
    من یک روتر با کارایی بالا برای gateway شدن می خواهم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Internet port 80
    خوب اگه فقط برای gateway میخوای من هم 1601 رو پیشنهاد می کنم ولی اگر قصط داری در آینده کار Voice انجام بدی بهت 5350 رو پیشنهاد می کنم هم t1 و e1 و قیمت دست دوم خوبش رو خودم بهت میدم 3.5 البته با یه ماژول 2 e1 :mrgreen:

نکته مهم دیگه اینه که اگر با t1 کار میکنی سراغ سزی 5000 نیا و 3640 عالیه برای analog

نکته بعدی اینه که تو گفتی 400 یوزر یعنی حدود 13 تا chanel bank احتیاچ داری البته برای e1
    نکتهء بعدی اهداف آیند ::نوشتن:: ست که تو می خوای چیکار بکنی ... همیشه وقتی می خوای تجهیزات بخری آینده خیلی مهمه.
    برای Voic میتونی از clarent هم استفاده کنی که هم gateway هستش و هم روتر و هم Biliing و خلاصه همه چی.

ضمنا satellite modem هم خواستی چنتا درشتش رو دارم برات.
    :sunglass: have a nice day

شبکه ما الان gateway ش یه لینوکسه می خوایم ورش داریم یه روتر بذاریم جاش .
    یوزر ها هم که با NAT از طریق شبکه وصلن احتیاج به E1 , ... نداریم (حالا اگر روش سوار بشه خوبه ها!)
    من یه مدل می خوام که تا سال های بعد ما هر کاری خواستیم بشه باهاش کرد
    اما الان احتیاجی به voice نداریم و پلنی هم برای راه اندازی چنین سرویسی در این لایه از شبکه که تنها وظیفه اش اتصال کاربران به اینترنت است نیست

فقط قیمت لیسانس IOS سری 5000 حدود دو و نیم میلیون تومنه . قیمت AS5300 اصل ( امریکائی ) بدون ماژولهای اضافی چیزی حدود 15 تومنه .
    چه ورژنی از IOS رو لازم داری تا رایگان بدم خدمتت ؟

AS5300 دسته دوم با 64 مگابایت RAM و 4 پورت E1 بدون گارانتی میتونم 3200000 تومن بدم خدمتت ٬ همین الان هم موجود دارم ٬ AS5300 دسته دوم با 128 مگابایت RAM و 4 پورت E1 با گارانتی 6 ماهه میتونم همین الان 4200000 تومن بدم خدمتت .

کانفیگشون رو هم رایگان برات انجام میدم که یه حالی برده باشی . :flower:

تاپیک های مشابه

1. آموزش نحوه پیکربندی Router های Cisco
    نوشته شده توسط Identifier در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 35
    آخرین پست: چهارشنبه 16 دی 1388, 09:23 صبح
  2. استفاده از لینوکس به عنوان router
    نوشته شده توسط navid491 در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 19 آذر 1385, 06:41 صبح
  3. win xp & router
    نوشته شده توسط mohsenaminzare در بخش شبکه و Networking‌