نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: ادقام فیلدهای چند جدول در یک جدول در زیر هم

ادقام فیلدهای چند جدول در یک جدول در زیر هم

با سلام و خسته نباشيد
    من برنامه اي دارم که مي خواهم فيلد هاي چند جدول را در يک جدول جديد در زير هم بياورم نمي دانم چطوري اين کار را انجام دهم (در اکسس ) با تشکر

کاربر دائمی آواتار smderfan
    محل زندگی
    OFFICE11\MSACCESS

نقل قول: ادقام فیلدهای چند جدول در یک جدول در زیر هم

سلام
    شما می تونید از کوئری Append استفاده کنید.

کاربر دائمی آواتار مهدی قربانی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    دوست گرامی سئوال شما خیلی گنگه ، کاملتر توضیح بدید و یا سئوال رو در قالب نمونه مطرح کنید .

باسلام
    می شه در باره کوئری Append بیشتر توضیح بدین و بگین چطوری باید عمل کنم

باسلام
    من چند تا جدول دارم که اسامی گروه های خاصی را شامل می شود هر کدام شامل (کد، نام، شماره حساب، وغیره) که در همه یکسان است حال می خواهم اطلاعات این چند جدول جدا را در یک جدول جدید در زیر هم بیاورم متشکرم
    آخرین ویرایش به وسیله MOR_MS : شنبه 19 اردیبهشت 1388 در 00:45 صبح

محل زندگی
    تهران

سلام
    دوست گرامی شما اگر بخواین اطلاعاتی رو از چند جدول به یک جدول دیگه منتقل کنید از روشهای مختلفی می تونید بهره بگیرید که یکیش همین Append Query هست اما یک نکته و اون اینکه به هر شکل نمی تونید اطلاعاتتون رو در یک جدول بصورت زیر هم ثبت کنید بلکه این اطلاعات می بایست در یک رکورد ثبت بشه .
    ضمناَ برای آشنایی با کوئری Append اگر جستجو کنید مطالب مفیدی موجوده .

باسلام
    ببخشید ولی Append Query که جدول جدید را ایجاد می کند اگر بخواهم در جدولهای اصلی تغییر دهم آیا در جدول جدید هم همان تغییرات اعمال می شوند بدون آنکه ردیفهای تکراری ایجاد کند .
    یک سئوال دیگر چگونه می توان گزارشاتی که بصورت عمودی است را افقی کنم
    متشکرم

محل زندگی
    تهران

سلام
    خدمت شما سرور گرامی عارضم که اگر در مورد Append Query مطالعه کرده باشید وظیفه این نوع Query انتقال رکوردهای موجود به جدولی دیگه در همون دیتابیس جاری و یا دیتابیس خارجی هست البته جدول مقصد باید دارای فیلدهای یکسان باشه تا در روند انتقال اطلاعات خطا و مشکلی پیش نیاد در مورد تکراری بودن بستگی به تعریف ساختار جدول مقصد داره اگر شما فیلد کلید داشته باشید قطعاً امکان Append کردن اطلاعات تکراری نخواهد بود ولی در غیر این صورت پاسخ مثبته و شما با هر بار اجرای Query اطلاعات تکراری ثبت خواهید کرد ، البته برای جلوگیری از این اتفاق راههایی وجود داره که باید عرض کنم که این مورد هم در این انجمن مورد بحث و بررسی قرار گرفته .
    در مورد سئوال دوم شما هم فکر کنم که دربارش بحث شده باشه جستجو کنید .

باسلام از شما متشکرم فکنم به یک نتیجه رسیدم
    یک راهنمایی :من در برنامه خودم چند گروه از اشخاص دارم ( صاحبان کالا، ارزیابان، کارشناسان گمرکی،کمک کارشناس قضایی ، کار شناس حقوقی و محققین ) و پرونده های که این اشخاص با آنها سروکار دارند و طراحی فرم و گزارشاتم نیز باید طوری باشد که همه این گروها باید در امتداد یعنی افقی باشند من برای هر گروه یک جدول درست کردم که هر کدام داریا مشخصات شبیه هم هستند حال برای پرداخت مطالباتی که از برسی پرونده ها بدست می آید باید گزارشی تهیه کنم که این افراد در زیر هم بصورت عمودی قرار گیرد و تکراری نباشد
    سئوال : ایا نحوه درست کردن جدولها درست است ؟
    اگر نیست لطفا راهنماییم کنید

با سلام
    عزیزم در آدرس شما چیزی نیافتم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هرجا که چیزی برای یادگرفتن باشد

سلام
    فکر کنم شما باید تنها یک جدول جهت اشخاص داشته باشید و فقط یک فیلد تحت عنوان نوع فعالیت در آن اضافه کنید ، خود به خود مشکل حل می شود

باسلام وخسته نباشید
    من همین کار را هم انجام دادم ولی در مورد این که گزارشاتم در زیر هم دریف شود مشکل تکراری را دارو و هم اینکه طبق نمونه ای که برای شما می فرستم فرم و یک نمونه از گزارشم هم باید طبق این الگو باشد در صورتی که اگر بخواهم یک جدول درست کنم ریتم گزارشم بهم می خورد و اگرهم شبیه همین گزارش در بیاید بعضی از ردیفها خالی می ماند و به صورت پله ای پر می شود مثلاً اگر صاحب کالا در ردیف اول باشد کارشناس حقوقی در ردیف دوم قرارمی گیرد و جلوی ردیف صاحب کالا تا اخر ردیف خالی باقی می ماند و به همین ترتیب برای تمام قسمتها که بجای داشتن مثلاً چند ریف ریفها زیاد تر شده و شکل گزارش هم بهم می خورد خواهش می کنم راهنماییم کنید
    باتشکر
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هرجا که چیزی برای یادگرفتن باشد

سلام
    دوست عزیز فایل شما دارای جدولها ، کوئری ها ، فرمها و گزارشات متعددی می باشد منظور شما کدام یک از آنها می باشد

باسلام
    دوست عزیز جدولهای (ARZYAB,KARSHENASGOMROKI,KARSHNASHOGOG,KOMAKKARSHE NASHOGOG,MOHAGEG) می بایست در زیر هم بیایند تا یک لیست کلی بعنوان لیست پرداخت درست کنم که احتمالاً برای دیسکت بانک مورد استفاده می شود ،در ضمن پرینت نامه هم طبق نمونه که ارسال کردم می بایست باشد حال اگر من تمام این جدول هارا یکی درست کنم ردیفهای تکراری زیاد می شود و درضمن پرینت نامه هم همان طوری که در تایپیک قبل توضیح دادم بصورت پله ای در میآید،اگر راه حلی داریدکمک کنید متشکرم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •