نمایش نتایج 1 تا 23 از 23

نام تاپیک: یک مشکل مهم در مورد کار با جداول sql (توزیع)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بیرجند - خ مدرس - مدرس 44 پلاک 52

یک مشکل مهم در مورد کار با جداول sql (توزیع)

سلام
    دوستان عنایت کنید
    برای توزیع برنامه هایی که با فاکس نوشته می شوند و در آنها از جداول اس کیو ال استفاده می شود چه باید کرد
    با توجه به اینکه اولا کامپوننتهای سیستمی اس کیو ال باید نصب شود
    و ثانیا تمامی جدال باید قبل از اجرای برنامه attach شوند

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    سلام منم همین سوال رو دارم
    فکر کنم sql حتما باید نصب باشه و اینکه بشه برای اولین بار که برنامه ایجاد بشه با دستورات sql از تو برنامه بانک ها رو بسازیم و بعد استفاده کنیم
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

سلام با ارزوی قبولی طاعات و عبادات دوستان

بله بی نیاز جان این امکان وجود دارد
    مشکل شما با اسکرییت حل خواهد شد که می توان طوری تعریف کرد که موقع نصب برنامه بصورت همزمان نصب و بانکها و ... را تعریف خواهد کرد
    قبل از نصب برنامه در کامییوتر مقصد حتما sqlserver را نصب شده باشد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بیرجند - خ مدرس - مدرس 44 پلاک 52
    با عرض سلام مجدد

قبل از نصب برنامه در کامییوتر مقصد حتما sqlserver را نصب شده باشد
    خب فرض کنید یک برنامه حسابداری یا هر چیز دیگه ای نوشتیم و میخواهیم در اختیار یک سری کاربر معمولی (که نصب برنامه خودمون هم ممکنه براشون سخت باشه ) قرار بدیم حالا این کاربر رو چطوری مجبور به نصب
    SQL server کنیم .
    احتمالا باید راه بهتری هم باشه شاید با اضافه کردن چند فایل در instal shild بشه کاری کرد

ضمنا
    مشکل شما با اسکرییت حل خواهد شد که می توان طوری تعریف کرد که موقع نصب برنامه بصورت همزمان نصب و بانکها و ... را تعریف خواهد کرد
    با تشکر از عنایت شما اگه ممکنه در مورد این اسکریپت یه کم توضیح بدین
    یا علی

محل زندگی
    کرمان
    نصب
    SQL server
    فکر نکنم بشه کاری کرد چون باید sql server در حال اجرا باشه نا بتونه کنترل رو بانک اطلاعاتیو اینکه کی لوگین میشه و اجازه ها (permissons) رو کنترل کنه
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

با تشکر از عنایت شما اگه ممکنه در مورد این اسکریپت یه کم توضیح بدین
    کار اسکریپت به این شکل است که از دیتابیسها،کوریها،ویوها و … مبدا را استخراج می کند وآن را تحت فایلی ذخیره می شوند که می توان بعد از اولین اجرای برنامه این اسکریپت که از قبل آماده روی کامپپوتر کاربر اجرا کنیین تا تمامی Object های مورد نیاز ساخته بشن برای اجرای اسکریپت از فایل osql.exe استفاده کنین(در Books Online راهنمای استفاده از اون وجود داره)

محل زندگی
    کرمان
    کسی به نتیجه رسید؟
    وب سایت شخصی

اولا sql server باید نصب شده باشد حالا اینکه کی اونو نصب میکنه الله اعلم
    دوما روش script بهترین راه برای ساخت دیتابیس و تعریف اونه
    سوما میتونید با یه برنامه به زبان فاکس هم دیتابیس هاتون رو بسازید
    چهارم اینکه میتونید جداول ساخته شده در فاکس را با upsizing خود فاکس به محیط sql server منتقل کنید
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

محل زندگی
    کرمان
    مساله اینه که ما باید یک یوزر و پسورد ادمینستر رو داشته باشیم یا نه با همون sa کار می کنه؟
    یعنی لوگین بسازه و یک دیتابیس رو attach کنه
    وب سایت شخصی

سلام

اگه یادتون باشه من در استفاده از مدیر بانک MySql را پیشنهاد دادم.یکی از علتهاش اینه که نیازی به نصب نداره و فقط با کپی کار میکنه. البته ODBC اون باید نصب بشه. و برای تبدیل بانکها به Mysql توی یکی از سایتها هم یک برنامه بود. البته Visual foxpro 9 از فیلدهایی پشتیبانی میکنه که توی این بانکها هست مثل VarChar.

من خودم mysql رو به ms_sql ترجیح میدم
    نمیدونم چرا
    کلا من از محصولات مایکروسافت فقط از vfpو vb خوشم میاد
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************

سلام
    میشه بگید من از کجا میتونم سریع mysql رو یاد بگیرم و استفاده کنم. راستش من تا حالا با این کار نکردم . البته با mssql هم همینطور و این بخاطر مشکلات نصب اونها برای کاربران من هست که اکثرا در شهرهای مختلف هستند.
    با تشکر

http://www.memoware.com/?screen=doc_detail&doc_id=11546&p=category%5E!Comp uters~!&sort_by=downloads&start=0

سلام

MySql را اگه داشته باشید و فایلهای اون را که فرض کنیم توی شاخه C:\MYSQL نصب کرده باشیم میتوانیم با کپی معمولی در کامپیوتر دیگر در همین شاخه (چون پیکربندی اون تفاوت نکنه) و با اجرای MySqld در 98 یا Mysqldnt در Nt به راحتی میتونید از اون استفاده کنید.

چون برنامه هایی که تهیه میشه ممکنه روی کامپیوتر دیگری بره و نصب بشه شما مجبورید برای MsSql از ویندوزهای سرور استفاده کنید. و این باعث میشه ویروس کش اون هم مخصوص سرور باشه و دردسرهای بعدی و بعدی. از طرف دیگه هرچی برنامه نصب شما کمتر به کاربر کاری داشته باشه بهتره.

اگه یک کم با MySql کار کنید میبییند خیلی شبیه فاکسه. البته این رو اونهایی که بیشتر با فاکس تحت داس کار کردند یا حتی DBase.

یک راه هم برای اینکه فایلهای اطلاعاتی شما را کسی نتونه سر در بیاره اینه که یک بانک بسازید و در اون Connction ایجاد کنید و این بانک (یعنی DBC) را به فایل اجرایی اضافه کنید تا رمزهای شما را که روی بانک MySql گذاشته اید نتونه بخونه.
    البته Connection در بانک چون کمتر با دستور در تماسید بهتره.

این هم یادتون باشه که View شما بایستی قابل Update باشد. تا تغییرات اعمال بشه اولش کار یکمی سخته ولی بعدش لذت میبرید.

یک نقطه قوت دیگه اینه که MySql در Linux پشتیبانی میشه و تعداد سیستم عاملی که پشتیبانی میکنه بیشتره.

راستی از این آدرس

ftp://leafe.com/stru2mysql.PRG

میتونید هر جدولی را به MySql ببرید.

ممنون از راهنمایی دوستان
    کمی امتحان میکنم و دوباره مزاحم میشم :oops:

محل زندگی
    کرمان
    یعنی mysql عین sql کنترل کاربرا و لوگین ها و بک آپ و... رو داره و فقط با یک ستاپ نصب میشه و کار دیگه ای نداره؟
    وب سایت شخصی

سلام

خیلی بیشتر از این چیزها! حتما یه خوبی داره که Yahoo ازش استفاده میکنه. در مقایسه با محصول میکروسافت هم سرعتش بیشتر هم حجمهایی که پشتیبانی میکنه.

جناب توکل پیشنهاد میکنم یه مثال از برنامه هائی که با این دیتابیس نوشته اید در اختیار دوستان قرار بدید تا راحت تر و سریعتر به اصل موضوع برسند
    با تشکر

اگر اینکار رو بکنند خیلی عالی است. حتی اگر یک نمونه فوق العاده کوچک باشه.

سلام

مسئله اینه که توی خونه کار نمیکنم و بیرون از محلهای مخلتف اگه وقت گیر بیارم. چشم در اولین فرصت.

با سلام خدمت دوستان خواهشمندم در مورد استفاده از sqlserver databaseدر ویژوال فاکس پرو یک کد کامل با شرح آن در سطح ابتدائی برام بذارید و در ضمن اگه کسی از تبریز است به ادر س اینترنتی من پیام بده در مورد ویژوال فاکس پرو توضیح میخوام heric21_2006@yahoo.com

محل زندگی
    کرمان
    اول خوش آمد میگم
    لطفا کمی جستجو کنید
    و در تاپیک مناسب سئوال بپرسید
    http://www.binyazprograms.com/show.php?id=10
    وب سایت شخصی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •