نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: استفاده از ADSL یک محل برای محل دیگر ؟

استفاده از ADSL یک محل برای محل دیگر ؟

سلام
    من در یک شرکتی هستم که برای شعبه دیگرشون در تهران ADSL گرفته اند . حالا شرکت ما میخواد از ADSL ی اون شعبه در محل فعلی هم استفاده کنه . یعنی مثل ISP عمل کنه و از شرکت با Dial Up به شعبه دارنده ADSL وصل بشه و از اینترنت اونجا استفاده کنه .
    حالا چجوری اینکار رو باید بکنیم ؟؟؟

چند بار در همین بخش مطرح شده جستجو کنید.
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

شرکت دارندهء اینترنت پرسرعت باید یک Access Server تلفنی نصب کنه . یک راه حل ارزون قیمت استفاده از RRAS و Routing ویندوز های سرور است که لازمه اش دانش کافی در مورد مدیریت این محیطهاست و یک راه حل گران قیمت ولی آسان ، خرید یک پکیج کامل برای دسترسی تلفنی از راه دور و مسیریابی است .

موفق باشی
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

سلام

اولا از راهنمایی houtanal تشکر میکنم چون خودم عقلم نمی رسید این کار رو بکنم .

دوما Inprise عزیز من سرویس RRAS رو نصب کردم ولی سرعت اتصال همون سرعت
    Analog هست و من می خوام سرعت اون 56K باشه همانند وقتی به یه ISP متصل می شویم .

ممنون

نقل قول نوشته شده توسط mojtaba_z
    سلام

اولا از راهنمایی houtanal تشکر میکنم چون خودم عقلم نمی رسید این کار رو بکنم .

دوما Inprise عزیز من سرویس RRAS رو نصب کردم ولی سرعت اتصال همون سرعت
    Analog هست و من می خوام سرعت اون 56K باشه همانند وقتی به یه ISP متصل می شویم .

ممنون
    سلام ؛

شما برای برقراری اتصال 56 کیلو باید از خط E1 استفاده کنی . فکر نمیکنم براتون مقرون به صرفه باشه .

سوالم رو یه چور دیگه مطرح می کنم که
    من یه سرور دارم که RRAS روی اون اجرا شده ومن میخواهم از یه جای دیگه به اون وصل بشم واز فایل های Share شده اون استفاده کنم البته با سرعت 56K یعنی میخواهم سرعت بالا باشه . اگه میشه چجوری واگر نمیشه چیکار باید کرد ؟

من یه سرور دارم که RRAS روی اون اجرا شده ومن میخواهم از یه جای دیگه به اون وصل بشم واز فایل های Share شده اون استفاده کنم البته با سرعت 56K یعنی میخواهم سرعت بالا باشه . اگه میشه چجوری واگر نمیشه چیکار باید کرد ؟
    شما برای برقراری اتصال 56 کیلو باید از خط E1 استفاده کنی
    به اضافه ماژولی که توانایی پاسخ به خطوط E1 راداشته باشد.
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

بهترین گزینه برای شما استفاده از سرویسهای VSAT میباشد که ارزونتر هم پاتون در میاد .

سرعت 56 کیلو بیت هیچوقت با خطوط آنالوگ محقق نمیشه . اگر این روزها میشنوی که در مورد چیزی به اسم اتصال 56 کیلو بیت حرف زده میشه ، ناشی از بی سوادی متصدیان سرویسهای اینترنتی است که حمایت مودم از 56 کیلو بیت رو معادل پهنای باند در نظر گرفتن و حالا این اصطلاح مرسوم شده . اگر راه حلی به جز اتصال آنالوگ نداری باید سرعت بالا رو فراموش کنی . اما دو تا راه حل دیگه میتونه برات وجود داشته باشه که مستلزم صرف هزینهء بیشتری است . اول کشیدن یک خط اختصاصی ( Leased Line ) بین شعبات مختلف شرکت که راه حل ارزان قیمت تره و دوم استفاده از اتصالات بی سیم نقطه به نقطه است که راه حل گرون قیمت تره . در تمامی این حالات تو از استفادهء اشتراکی از یک خط ADSL منتفع نمیشی ! اگر حتی یک سرویس One-Way ( غیر متقارن - دریافت از دیش ؛ راسال دایال آپ ) برای شعبات شرکتتون راه بندازی و از طریق یک شبکهء اختصاصی ( *** ) یا بصورت عام و از طریق اینترنت ( مثلا" به کمک CIFS ) فایلها و منابع رو به اشتراک بگذاری یا از اشتراکات استفاده کنی ، یقینا" بهره وری و صرفه جوئی بیشتری انجام شده .

موفق باشی
    -- Dennis Ritchie

کاربر دائمی آواتار hmm
    محل زندگی
    ایران - یزد
    آیا این سرویس one-way برای مسافت های بالای 150 کیلومتر هم جواب میده ؟
    CIFS چیه ؟
    هزینه اتصال نقطه به نقطه برای مسافت بالای 150 کیلومتر چقدره؟
    آیا میشه دریافت از دیش باشه و ارسال از leased line ?
    آیا سرعت 56 کیلو بیت با خطوط دیجیتال امکان پذیره ؟

سرعت 56 کیلو بیت هیچوقت با خطوط آنالوگ محقق نمیشه . اگر این روزها میشنوی که در مورد چیزی به اسم اتصال 56 کیلو بیت حرف زده میشه ، ناشی از بی سوادی متصدیان سرویسهای اینترنتی است که حمایت مودم از 56 کیلو بیت رو معادل پهنای باند در نظر گرفتن و حالا این اصطلاح مرسوم شده .
    سلام ؛

خطوط E1 این امکان رو به سرویس دهنده میده که میزبان کانکشن های 56 کیلو باشه ٬ حالا اگر سرویس گیرنده امکان این رو نداره که با خطوط مناسب کانکشن خودش رو برقرار کنه مشکل سرویس دهنده نیست .
    در نظر داشته باشید همین کانکشنهای معمول ( به E1 ) کیفیت مطلوب تری نسبت به کانکشن های سابق ( به خطوط آنالوگ ) داره . حتما میدونید که اتصالات ISDN به چه شکل برقرار میشه .

اگر فقط بر مبنای حمایت مودم از 56 کیلو باشه ٬ کانکشن آنالوگ به آنالوگ هم میتونه 56 کیلو باشه ٬ پس این صحبت شما اصولا غلطه .

موفق باشی .

خطوط E1 این امکان رو به سرویس دهنده میده که میزبان کانکشن های 56 کیلو باشه ٬ حالا اگر سرویس گیرنده امکان این رو نداره که با خطوط مناسب کانکشن خودش رو برقرار کنه مشکل سرویس دهنده نیست .
    خیر . یک خط E1 در یک اتصال نقطه به نقطه میتونه 2 مگابیت منتقل کنه اما در یک شبکهء PSTN و آنالوگ ( مثل شبکهء تلفن شهری ) ارتباط مشتریان با ISP و خطوط E1 اونها نقطه به نقطه نیست ، بلکه فقط آخرین سوئیچ با E1 هندلر ISP ارتباط مستقیم داره ، نتیجتا" ارتباط پر سرعت کماکان مقدور نخواهد بود . خطوط آنالوگ سیستم تلفن شهری ما به سختی ممکنه بتونن تا 30 کیلو بیت رو منتقل کنن ، چه سرویس دهنده از یک خط E1 استفاده بکنه ، چه اینکار رو نکنه . اینجا مسئله توانائی خط E1 نیست . مسئله معماری سیستم تلفن شهری و عدم وجود بستر برای انتقال 56 کیلو بیت است .

اگر فقط بر مبنای حمایت مودم از 56 کیلو باشه ٬ کانکشن آنالوگ به آنالوگ هم میتونه 56 کیلو باشه ٬ پس این صحبت شما اصولا غلطه .
    (:D) !

اگر تونستی برام تعریف کن ، این سیستم آنالوگ به آنالوگی که در مورد حرف زدی چیه و چه شکلیه ! :wink:

--

برای کسانی که مایل هستند فلسفهء مخابراتی این نکته رو بدونن : در یک سیستم انتقال آنالوگ چند عامل موثر هستند : توانائی تبادل مودمها - پهنای باند کابل - نویز محیط - مدل تبادیل دیجیتال به آنالوگ و استاندارد مورد استفاده . یک مودم 56 کیلوبیت آنالوگ ، میتونه در هر ثانیه 53 کیلوبیت تبادل اطلاعات کنه . به این 53 کیلوبیت میگن bit rate . پس همین اول داستان : چیزی بنام 56 کیلوبیت وجود خارجی نداره . خطوط مسی تلفن حدود 3 کیلو هرتز پهنای باند دارن . ( پهنای باند هم یه مفهوم مخابراتیه که این روزها خیلی استفاده میشه و اغلب توسط کسانی که اصولا" نمیفهمن چی هست . فقط یاد گرفتن ازش استفاده کنن ) یعنی امواجی با حداکثر فرکانس 3 کیلوهرتز میتونن در هر ثانیه از سطح مقطع فرضی کابل عبور کنن . نویز خطوط تلفن آنالوگ عموما" بین 35 تا 40 دسیبل است . ( این عدد توی ایران در مواقعی تا 45 دسیبل هم محاسبه شده ) حالا برای اینکه با استفاده از این داده ها بشه توان تبادلی کل سیستم رو محاسبه کرد باید از قاعدهء شانن- هرتلی استفاده کرد :

• <span dir=ltr>توان تبادلی سیستم : (( bandwidth*(log2(1 + S/N
      ( SN همون نسبت سیگنال به نویز کابل و محیط انتقاله )</span>

با جاگذاری اعداد فوق الذکر تو فرمول دقیقا" به عدد 34881 میرسید . یعنی چیزی حدود 35 کیلو بیت . اما این 35 کیلوبیت هم حداکثر سرعت انتقال نیست چون هنوز میزان تصحیح خطا و تاثیر تبادل دیجیتال به آنالوگ رو محاسبه نکردیم . پروتکل PPP ( یا Point to Point Protocol ) از استاندارد معروف HDLC برای فرگمنتیشن کانال استفاده میکنه که در حالت ایده آل باعث میشه کارائی سیستم به 96 درصد عدد محاسبه شده برسه و چون هنوز هیچ مودم ایده آلی ساخته نشده ، ماها یاد گرفتیم از عدد 90 درصد استفاده کنیم و این محاسبه برای سالها جواب داده . نتیجتا" عدد 31 کیلوبیت رو میشه به عنوان "حداکثر" توانائی تبادل اطلاعات در نظر گرفت . هر چند به دلائلی که گفتم ، در بهترین حالت ، در یک ارتباط خیلی نزدیک و با فاصلهء کم ، ممکنه بتونی چیزی حدود 25 کیلوبیت توانائی تبادل داشته باشید . اینجا ایرانه ! :) مضاف بر این نکات ، اغلب مودمهای آنالوگ ارزان قیمت و غیر صنعتی ( مانند عموم مودمهائی که تو بازار وجود دارن ) حداکثر 36 کیلو بیت توانائی ارسال دارن . ( اصطلاحا" Full Duplex Speed نیستن ) که اگر محاسبات فوق رو برای یک سیستم "فقط-ارسال" انجام بدیم به چیزی حدود 15 کیلوبیت میرسیم . یعنی هر چند محاسبات نشون میده کل توانائی تبادلی سیستم حدود 30 کیلوبیت است ، اما از این 30 کیلو بیت فقط 15 کیلوبیت امکان ارسال وجود داره . یعنی نمیشه روی خط دایال آپ ، سرویسی "ارائه" کرد که در اون ارسال بیش از 15 کیلوبیت باشه . به عبارت ساده تر ، معنای تقریبا" سی کیلوبیت پهنای باند ( اصطلاحا" ) معادل وجود امکان ارسال 30 کیلوبیت یا دریافت 30 کیلوبیت نیست . مجموعا" سی کیلوبیت ! بصورت منطقی امکان ارسال بیشتر از این روی خطوط آنالوگ وجود نداره .

موفق باشید
    -- Dennis Ritchie

یعنی عملا عددی که به عنوان سرعت اتصال بر روی کانکشن نمایش می دهد در نهایت همان 31 کیلوبیت را حاصل میشود؟
    یعنی برای اتصال به یک نقطه برای دسترسی از راه دور که تنها پاسخ گوی یک خط است عملا خطوط E1 و آنالوگ تفاوتی ندارد؟

نقل قول نوشته شده توسط hmm
    آیا این سرویس one-way برای مسافت های بالای 150 کیلومتر هم جواب میده ؟
    CIFS چیه ؟
    هزینه اتصال نقطه به نقطه برای مسافت بالای 150 کیلومتر چقدره؟
    آیا میشه دریافت از دیش باشه و ارسال از leased line ?
    آیا سرعت 56 کیلو بیت با خطوط دیجیتال امکان پذیره ؟
    - سوال مفهوم نداره
    - کامان اینترنت فایل سیستم . SMB over TCP/IP
    - بله
    - به جواب قبلیم مراجعه کن
    -- Dennis Ritchie

من قبل از اینکه از یه آی اس پی که خط ایوان داره اکانت بخرم سرعت 33.5 نشون داده میشد ولی الان همیشه 115.2 Kbps نشون میده

آیا سرعتی که ویندوز اکس نشون میده درسته ؟

یعنی عملا عددی که به عنوان سرعت اتصال بر روی کانکشن نمایش می دهد در نهایت همان 31 کیلوبیت را حاصل میشود؟
    عددی که ویندوز به عنوان سرعت اتصال نمایش میده عددی است که پس از اتصال به مقصد و انجام نگوشییشن "برآورد" میکنه . این عدد هیچ مبنای حقیقی و محاسبه شده ای نداره . نه برای خطوط تلفنی و نه برای غیره .

یعنی برای اتصال به یک نقطه برای دسترسی از راه دور که تنها پاسخ گوی یک خط است عملا خطوط E1 و آنالوگ تفاوتی ندارد؟
    یک خط E1 یک خط دیجیتال است . پس S/N ( سیگنال به نویز - مراجعه کن به فرمول ) آن فوق العاده کم است که باعث میشه ( بسته به فاصله و سوئیچهای بین راه و ... ) کیفیت انتقال اطلاعات و توانائی انتقال کمی بالاتر بره . به عبارت "کمی" توجه کن . اما فایدهء اصلی خطوط E1 برای مشتریان نیست . منفعت اصلی مال سرویس دهنده هاست . اولا" خطوط E1 بصورت همزمان میتونن تا 30 خط آنالوگ ( بصورت تئوریک 32 خط ) رو جواب بدن بدون اینکه کابل کشی یا خرید و از اون بدتر نگداری مودم و مودم پول نیاز باشه . دوما" به دلیل ماهیت دیجیتال اثر نویز کمتر و قطعی های مکرر یا کاهش کیفیت اتصال ، کاهش پیدا میکنه . سوما" هزینه کل ISP به میزان قابل توجهی کم میشه و ... ؛ نتیجتا" تبلیغات مسخره ای که این روزها در مورد "خطوط دیجیتال" و سرویسهای 56 کیلوبیت میبینید مطلقا" هجو و غیر علمی است و اگر کسی تونست به سرعت "عملی" بالاتر از آنچه محاسبه شد دست پیدا کنه ، خبرم کنه تا کمکش کنم اسمش رو تو کتاب معروف رکورد شکنان و معجزه گران قرن ثبت کنه :wink: عمومیت سروس دهندگان اینترنت در ایران افراد غیر فنی و بدون دانش و آگاهی لازم هستند که صرفا" Plug and Play تجیزات و نرم افزارها رو یاد گرفته اند . بسیاری از ادعاهای موجود هم به لحاظ سواد فنی و عمومی پائین کاربران ، مصطلح شده اند و کاری شون نمیشه کرد .
    -- Dennis Ritchie

نقل قول نوشته شده توسط Inprise
    خیر . یک خط E1 در یک اتصال نقطه به نقطه میتونه 2 مگابیت منتقل کنه اما در یک شبکهء PSTN و آنالوگ ( مثل شبکهء تلفن شهری ) ارتباط مشتریان با ISP و خطوط E1 اونها نقطه به نقطه نیست ، بلکه فقط آخرین سوئیچ با E1 هندلر ISP ارتباط مستقیم داره ، نتیجتا" ارتباط پر سرعت کماکان مقدور نخواهد بود . خطوط آنالوگ سیستم تلفن شهری ما به سختی ممکنه بتونن تا 30 کیلو بیت رو منتقل کنن ، چه سرویس دهنده از یک خط E1 استفاده بکنه ، چه اینکار رو نکنه . اینجا مسئله توانائی خط E1 نیست . مسئله معماری سیستم تلفن شهری و عدم وجود بستر برای انتقال 56 کیلو بیت است .

(:D) !

اگر تونستی برام تعریف کن ، این سیستم آنالوگ به آنالوگی که در مورد حرف زدی چیه و چه شکلیه ! :wink:

--

برای کسانی که مایل هستند فلسفهء مخابراتی این نکته رو بدونن : در یک سیستم انتقال آنالوگ چند عامل موثر هستند : توانائی تبادل مودمها - پهنای باند کابل - نویز محیط - مدل تبادیل دیجیتال به آنالوگ و استاندارد مورد استفاده . یک مودم 56 کیلوبیت آنالوگ ، میتونه در هر ثانیه 53 کیلوبیت تبادل اطلاعات کنه . به این 53 کیلوبیت میگن bit rate . پس همین اول داستان : چیزی بنام 56 کیلوبیت وجود خارجی نداره . خطوط مسی تلفن حدود 3 کیلو هرتز پهنای باند دارن . ( پهنای باند هم یه مفهوم مخابراتیه که این روزها خیلی استفاده میشه و اغلب توسط کسانی که اصولا" نمیفهمن چی هست . فقط یاد گرفتن ازش استفاده کنن ) یعنی امواجی با حداکثر فرکانس 3 کیلوهرتز میتونن در هر ثانیه از سطح مقطع فرضی کابل عبور کنن . نویز خطوط تلفن آنالوگ عموما" بین 35 تا 40 دسیبل است . ( این عدد توی ایران در مواقعی تا 45 دسیبل هم محاسبه شده ) حالا برای اینکه با استفاده از این داده ها بشه توان تبادلی کل سیستم رو محاسبه کرد باید از قاعدهء شانن- هرتلی استفاده کرد :

• <span dir=ltr>توان تبادلی سیستم : (( bandwidth*(log2(1 + S/N
      ( SN همون نسبت سیگنال به نویز کابل و محیط انتقاله )</span>

با جاگذاری اعداد فوق الذکر تو فرمول دقیقا" به عدد 34881 میرسید . یعنی چیزی حدود 35 کیلو بیت . اما این 35 کیلوبیت هم حداکثر سرعت انتقال نیست چون هنوز میزان تصحیح خطا و تاثیر تبادل دیجیتال به آنالوگ رو محاسبه نکردیم . پروتکل PPP ( یا Point to Point Protocol ) از استاندارد معروف HDLC برای فرگمنتیشن کانال استفاده میکنه که در حالت ایده آل باعث میشه کارائی سیستم به 96 درصد عدد محاسبه شده برسه و چون هنوز هیچ مودم ایده آلی ساخته نشده ، ماها یاد گرفتیم از عدد 90 درصد استفاده کنیم و این محاسبه برای سالها جواب داده . نتیجتا" عدد 31 کیلوبیت رو میشه به عنوان "حداکثر" توانائی تبادل اطلاعات در نظر گرفت . هر چند به دلائلی که گفتم ، در بهترین حالت ، در یک ارتباط خیلی نزدیک و با فاصلهء کم ، ممکنه بتونی چیزی حدود 25 کیلوبیت توانائی تبادل داشته باشید . اینجا ایرانه ! :) مضاف بر این نکات ، اغلب مودمهای آنالوگ ارزان قیمت و غیر صنعتی ( مانند عموم مودمهائی که تو بازار وجود دارن ) حداکثر 36 کیلو بیت توانائی ارسال دارن . ( اصطلاحا" Full Duplex Speed نیستن ) که اگر محاسبات فوق رو برای یک سیستم "فقط-ارسال" انجام بدیم به چیزی حدود 15 کیلوبیت میرسیم . یعنی هر چند محاسبات نشون میده کل توانائی تبادلی سیستم حدود 30 کیلوبیت است ، اما از این 30 کیلو بیت فقط 15 کیلوبیت امکان ارسال وجود داره . یعنی نمیشه روی خط دایال آپ ، سرویسی "ارائه" کرد که در اون ارسال بیش از 15 کیلوبیت باشه . به عبارت ساده تر ، معنای تقریبا" سی کیلوبیت پهنای باند ( اصطلاحا" ) معادل وجود امکان ارسال 30 کیلوبیت یا دریافت 30 کیلوبیت نیست . مجموعا" سی کیلوبیت ! بصورت منطقی امکان ارسال بیشتر از این روی خطوط آنالوگ وجود نداره .

موفق باشید
    اینجا مسئله توانائی خط E1 نیست . مسئله معماری سیستم تلفن شهری و عدم وجود بستر برای انتقال 56 کیلو بیت است .
    من هم غیر از این نگفتم .

اگر تونستی برام تعریف کن ، این سیستم آنالوگ به آنالوگی که در مورد حرف زدی چیه و چه شکلیه
    مثل بستنی چوبیه و دندون شما ( که البته فکر میکنم خیلی وقته مسواکش نزدی ) منظورم کانکشن کاربر به خط آنالوگ بود نه E1 به همین خاطر اینچنین گفتم . و منظور از جمله این بود که همه ملت میدونن که ارتباطی که برقرار میکنن تنها به مودم بستگی نداره .

به خاطر 3 مورد میتونم از شما تشکر کنم ٬ 1 - فرمول 2 - حوصله 3 - دست به تایپت :wink:

موفق باشی .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Doha-Qatar
    من قبل از اینکه از یه آی اس پی که خط ایوان داره اکانت بخرم سرعت 33.5 نشون داده میشد ولی الان همیشه 115.2 Kbps نشون میده

سلام

این سرعتی که در ویندوز 2000 و اکس پی نشون داده میشه قابل تغییرهست و بصورت دستی نیز این تغییر امکانپذیره:
    control panel-----> phon& modem options---------->modems------> properties------>advanced-----> در قسمت extra settings بنویسید AT&FX .
    سرعت از 40 یاهر مقداری به مقدار ثابت 115.2 تغییر پیدا می کنه اما عملا بر سرعت دستیابی به اینترنت اضافه نمی شه.
    این تغییر لزوما استفاده ای هم داره اما من نمیدونم و لطفا توضیح می خوام.

با تشکر

تاپیک های مشابه

1. اشتراک adsl به زبانی خیلی ساده
    نوشته شده توسط mohammadi در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 01 اسفند 1387, 18:02 عصر
  2. اشکال با مودم ADSL
    نوشته شده توسط jafari1 در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 10
    آخرین پست: چهارشنبه 15 آبان 1387, 21:14 عصر
  3. بهترین روش استفاده از مودمADSL
    نوشته شده توسط jafari1 در بخش شبکه و Networking‌