نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: تعریف دومین برای شبکه محلی

تعریف دومین برای شبکه محلی

سلام
    میخوام یه دومین برای یه سایت تو شبکه تعریف کنم به طوری که هر سیستم با نوشتن اون مثلwww.mysite.com وارد سایت بشه و از طرفی نمیخوام اولا سایتو رو اینترنت آپلود کنم و ثانیا localhostی نباشه.یعنی یه url کامل.

ضمنا iis رو تو چه کتاب یا وبلاگی یاد بگیرم.منظورم استفاده از امکاناتشه.

موفق باشید.

خودش راهنمای کامل داره
    یک new zone در DNS با نام سایت تعریف کن سپس در اون یک هاست با آدرس سرورت تعریف کن.
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

سلام
    houtanal جان میشه یه کم بیشتر توضیح بدی؟ممنون میشم.

موفق باشید.

iss راهنمای کاملی با خودش داره.شما شروع کنید بعد اگر سئوالی پیش آمد بپرسید.

در کنسول DNS در DNS server شبکه خود وارد شوید بر روی نام سرور رایت کلیک کنید و گزینه new zone را انتخاب نمیاید.سپس نام سایتتان را بدهید و یک zone جدید بسازید.سپس وارد فولدر ساخته شده در همان کنسول بشوید و رایت کلیک کنید و گزینه new host را انتخاب کنید که در اینجا باید آدرس سرور وب خود را وارد کنید.برای مثال برای طی مراحل فوق برای مثلا info.com باید یک zone با نام info.com بسازید و درآن هاستی با آدرس وب سرور تعریف کنید.

در موردiis هم وارد کنسول مدیریتی آن شوید روی نام سرور کلیک کنید و گزینه new->web site را انتخاب کنید.ویزارد ساده ای دارد که مسلما کمی کار کنید یاد خواهید گرفت.
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

در قسمت Host چی بنویسیم

هرچی دوست داشتی مثلا:
    www نتیجه میده www.mysite.com

من یه سووال داشتم و اون اینه که من میخوام توی یه شبکه محلی یه
    dns server
    راه اندازی کنم که اولا مانند تمام
    dns server
    های معمولی کار کنه و آدرسهای معتبر اینتر نتی رو ترجمه کنه در ضمن من این کارو کردم و مشکلی نداره حالا من میخوام توی همین سرور یه زون جدید تهریف کنم مثل
    sazman.loc یامثلinfo.saz
    که این زون و دومینهای اونو به آدرسهای آی پی نامعتبری مثل
    192.168.200.10
    و اینجور آدرسها ترجمه کنه که فقط توی شبکه محلی خودم وجود داره یعنی همزمان هم آدرسهای معتبر انترنت رو ترجمه و هدایت کنه و هم آدرسهای محلی خودم که ای پی های نامعتبر داره حالا این کار امکانپذیره اخه من یه بار خواستم این کارو کنم نشد و ویندوز ارور میداد که همچین زونی وجود نداره و تعریف نشده و معتبر نیست
    ممکنه سووالم تکرری باشه ولی من ازبحث بالا نفهمیدم که میشه یه
    dns server
    همزمان این دو کارو انجام بده؟
    ممنون

های معمولی کار کنه و آدرسهای معتبر اینتر نتی رو ترجمه کنه
    قوروارد کنید به sun dns server با آدرس 192.9.9.3

به راحتی می تونی در server properties تعیین کنی که اگر آدرسی در بانک اطلاعاتی dns server تو نبود به کدام dns سرور برای ترجمه فرستاده شود.

نقل قول نوشته شده توسط houtanal
    های معمولی کار کنه و آدرسهای معتبر اینتر نتی رو ترجمه کنه
    قوروارد کنید به sun dns server با آدرس 192.9.9.3

به راحتی می تونی در server properties تعیین کنی که اگر آدرسی در بانک اطلاعاتی dns server تو نبود به کدام dns سرور برای ترجمه فرستاده شود.
    بله این کار مشکلی نداره ولی دومین محلی رو چجوری تعریف کنم که مشکلی پیش نیاره

بله این کار مشکلی نداره ولی دومین محلی رو چجوری تعریف کنم که مشکلی پیش نیاره
    میتونید به صورت domain.local تعریف کنید اجباری برای استفاده از پسوندهای رایج ندارید

با سلام ؛

Domain.LOCAL رو وقتی تعریف میکنید و DNS Server رو بصورت اتوماتیک نصب و پیکربندی میکنید امکان تبدیل نام به آی پی بروی اینترنت رو ندارید ٬ شما برای رفع مشکلتون بهتره که دامنه ای با پسوند معتبری رو نصب و DNS Server رو اتوماتیک نصب کنید ٬ بعد از اتمام کار توی DNS Server یک Zone جدید ایجاد کنید سپس یک هاست جدید ایجاد کنید و آی پی این هاست رو برابر با آی پی (‌نامعتبر درون شبکه داخلی ) قرار بدید . ( منظورم رو متوجه میشید ؟ ) .

حالا مثل یه بچه خوب کار میکنه . :heart: :flower:

مشکل اینه که من دامنه معتبری ندارم که بخوام تعریف کنم و تا اونجا که من میدونم تا وقتی دامنه معتبر نباشه
    dns
    رکورد رو قبول نمیکنه و هی میگه که همچین دومینی وجود نداره البته وقتی که دومین معتبری وجود داشته باشه و
    dns
    های اون دومین
    dns
    شما تعریف شده باشه مشکلی نیست من امتحان کردم و کار میکنه ولی وقتی همچین دومینی نیست دیگه قبول نمیکنه من هدفم اینه که بتونم کامپیوترهای محلی رو با استفاده از
    dns
    بصورت مناسب نامگذاری کنم جوری که شبیه آدرسهای نرمال اینترنتی باشه و همچنین بتونه ترافیک آدرسهای معتبر اینترنتی رو هم مدیریت کنه مشکل من اینه که همزمان این کار رو نمیتونم تو یه
    dns
    انجام بدم

کاربر دائمی آواتار hmm
    محل زندگی
    ایران - یزد
    با سلام
    معذرت میخوام وارد بحث شدم چون مربوط به سوال من هم میشه اینجامطرح میکنم
    چطوری میشه یک sundomain تعریف کرد مثلا
    sample.mysite.com

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید