نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: نياز به كمك در مورد گرافيك دلفي

نياز به كمك در مورد گرافيك دلفي

سلام به همه دوستان
    من چند تا تا پروژه دارم كه توي 2تاشون ايراد دارم و ضميمه مي كنم . هر كسي كه مي تونه كمكم كنه خيلي ممنون ميشم .
    ضمنا همونطور كه توي عنوان گفتم در مورد گرافيك دلفيه .
    با تشكر
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار Valadi
    محل زندگی
    فعلا در خدمت شما
    یک راه برای حل این مسئله اینست که از opengl استفاده کنید

نقل قول: نياز به كمك در مورد گرافيك دلفي

کشیدن شکلهای بالا که چیز پیچیده ای نیست.
    در مورد چه چیزی از گرافیک دلفی اشکال دارید؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

چه اشکالی در ترسیم شکلها دارید؟
    مهمترین قسمت کار شما الگوریتم ترسیم است به نظر من فرقی نمی کند که با چه روشی بخواهید ترسیم کنید.

نقل قول نوشته شده توسط nouri2015 مشاهده تاپیک
    چه اشکالی در ترسیم شکلها دارید؟
    مهمترین قسمت کار شما الگوریتم ترسیم است به نظر من فرقی نمی کند که با چه روشی بخواهید ترسیم کنید.
    با تشكر از همه دوستان
    1 - نبايد از opengl استفاده كنم . از دستورات canvas و ... در خود دلفي بايد استفاده بشه
    2 - مشكل من هم توي الگوريتم ترسيمه . اگه بتونيد بهم كد دلفي واسه الگوريتمش بديد ممنون مي شم

دوستان خواهشمندم كمكم كنيد . من نياز فوري به پاسخ سوالم دارم .
    آخرین ویرایش به وسیله majid2004 : جمعه 03 خرداد 1387 در 18:00 عصر

نباید انتظار داشته باشید یکی دیگه برای شما برنامه بنویسه! اشکالتون رو بپرسید. تو رسم خط مشکل دارید، تو نگه داشتن شکل رسم شده؟ تو چه چیزی از گرافیک دلفی آخه.

نقل قول نوشته شده توسط B-Vedadian مشاهده تاپیک
    نباید انتظار داشته باشید یکی دیگه برای شما برنامه بنویسه! اشکالتون رو بپرسید. تو رسم خط مشکل دارید، تو نگه داشتن شکل رسم شده؟ تو چه چیزی از گرافیک دلفی آخه.

نه دوست عزيز . من توي هيچكدوم مشكل ندارم . توي الگوريتمش مشكل دارم . چيزي كه واضحه اينه كه بايد از دستورات canvas استفاده كنم كه با همش كار كردم و بلدم و بقيه پروژه هامو نوشتم (پروژه آخرم paint بود). مشكلم توي اين دو تا شكله عجيب و غريبه .

اگر شکلتون پیوسته هستش از الگوریتم backtracking استفاده کنید .

نقل قول نوشته شده توسط ali_habibi1384 مشاهده تاپیک
    اگر شکلتون پیوسته هستش از الگوریتم backtracking استفاده کنید .

بايد از معادلات خط . دترمينانها . بدست آوردن طول خط و محل قرار گرفتن اون استفاده كنم . اما چطوريشو ني دونم . از اين الگوريتم كه شما فرموديد اگرم بشه استفاده كرد فكر كنم كار سخت تر از ايني كه هست بشه

چرا اینقدر پیچیدش میکنی، تنها محاسباتی که لازم داری، محل برخورد دوتا خطه. تو شکل درخت فیثاغورث هم که به اونم نیاز ندارِی!

مشترک هر دوتاشون هم که رسم خط عموده. برای رسم خط عمود کافیه شیب خط مورد نظرتو بدست بیاری منفی معکوسش میشه شیب خط عمود. بقیش هم که سرراسته.

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

این یک برنامه بازگشتی که می خواهد یک مربع و 2 مثلث به صورت بازگشتی رسم کنه.اول بایستی بتونید یک تابع بنویسید که که 2 نقطه رو بگیره زوایای این 2 نقطه نسبت به سطح افق تتا 1 و تتا 2 رو بدست بیارید با Arctan و سپس طول پاره خطی که با این 2 نقطه بدست می یاد رو هم بایستی محاسبه کنید سپس با مختصات قطبی x=rcos(teta) , y=rsin(teta) دو نقطه جانبی دیگر رو بدست بیارید r رو داریم طول پاره خط و teta1+90 , teta2-90 رو هم داریم بعد این دونقطه بدست آمده علاوه براینکه مربع رو رسم می کنیم 2 نقطه از مثلث نیز هست حالا مایلیم طول اون 2 ضلع مثلث رو بدونیم می گیم cos(teta) مساوی است با نصف طول ضلع مربع تقسیم بر اندازه اون 2 ضلع برابر تتا 45 درجه است راحت طول ضلع مثلث بدست میاد حالا تتا رو داریم 45 و طول رو هم داریم با مختصات قطبی نقطه سوم رو بدست میاریم حال تابع بازگشتی رو یک بار با نقطه اول و سوم و بار دیگر با نقطه دوم و سوم فراخوانی می کنیم یک counter رو هم به داخل تابع بفرستید که تعداد دفعات فراخوانی رو بدست بگیره حل به این آسونی بود . اگر کدشو خواستی مرهم رایانه 88895504

نقل قول نوشته شده توسط Delphi_CAT مشاهده تاپیک
    این یک برنامه بازگشتی که می خواهد یک مربع و 2 مثلث به صورت بازگشتی رسم کنه.اول بایستی بتونید یک تابع بنویسید که که 2 نقطه رو بگیره زوایای این 2 نقطه نسبت به سطح افق تتا 1 و تتا 2 رو بدست بیارید با Arctan و سپس طول پاره خطی که با این 2 نقطه بدست می یاد رو هم بایستی محاسبه کنید سپس با مختصات قطبی x=rcos(teta) , y=rsin(teta) دو نقطه جانبی دیگر رو بدست بیارید r رو داریم طول پاره خط و teta1+90 , teta2-90 رو هم داریم بعد این دونقطه بدست آمده علاوه براینکه مربع رو رسم می کنیم 2 نقطه از مثلث نیز هست حالا مایلیم طول اون 2 ضلع مثلث رو بدونیم می گیم cos(teta) مساوی است با نصف طول ضلع مربع تقسیم بر اندازه اون 2 ضلع برابر تتا 45 درجه است راحت طول ضلع مثلث بدست میاد حالا تتا رو داریم 45 و طول رو هم داریم با مختصات قطبی نقطه سوم رو بدست میاریم حال تابع بازگشتی رو یک بار با نقطه اول و سوم و بار دیگر با نقطه دوم و سوم فراخوانی می کنیم یک counter رو هم به داخل تابع بفرستید که تعداد دفعات فراخوانی رو بدست بگیره حل به این آسونی بود . اگر کدشو خواستی مرهم رایانه 88895504

من كه خيلي متوجه نشدم اما قسمت آخرش چشممو گرفت . اين كد واسه من هزينه اي هم در بر داره ؟!!!

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

من كه خيلي متوجه نشدم اما قسمت آخرش چشممو گرفت . اين كد واسه من هزينه اي هم در بر داره ؟!!!
    ما اینجا راهنمایی می کنیم کارهای شخصی دیگران رو رایگان انجان نمی دیم اگر خواستید سورس آماده است

با تشكر از همه دوستان با هماهنگي و كسب اجازه از استادم اين برنامه رو خيلي راحت با #C پياده كردم . بازم از لطف همگي ممنونم .

سلام دوستان گرامی
    لطفا بنده را هم همراهی نمایید
    باتشکر
    https://barnamenevis.org/showth...84%D9%81%DB%8C

نقل قول نوشته شده توسط majid2004 مشاهده تاپیک
    با تشكر از همه دوستان با هماهنگي و كسب اجازه از استادم اين برنامه رو خيلي راحت با #C پياده كردم . بازم از لطف همگي ممنونم .
    بعید میدونم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •