نمایش نتایج 1 تا 23 از 23

نام تاپیک: طراح صفحه به صورت ویژوالی؟

Question طراح صفحه به صورت ویژوالی؟

با سلام خدمت اساتید محترم
    من به تازگی با jsp آشنا شدم و مشغول خواندن کتابی در این باره هستم چون قبلا asp.net کار میکردم این سوال برام به وجود آمد که آیا در eclipse این امکان وجود دارد که بتوان مثل Microsoft vs صفحات را طراحی و اجزاء صفحه را چیدمان کرد؟ (با درگ کردن و...) یا آیا این امکان در IDEهای دیگر فراهم است؟ چون نتوانستم netneanse مخصوصj2ee رو دانلود کنم ,رفتم سراغ eclipse
    لطفا راهنمایی کنید؟

نقل قول: طراح صفحه به صورت ویژوالی؟

برای برنامه های دسکتاپ میشه این کار رو کرد.
    ولی برای برنامه های وب نمی دونم. خودتون امتحان کنید.
    به اینجا مراجعه کنید:
    http://wiki.eclipse.org/VE/Update

کاربر دائمی آواتار silentrise
    محل زندگی
    Tehran

سلام
    شما MyEclispe رو امتحان کن , بد نیست!
    یا پلاگین http://www.eclipseplugincentral.com/...rticle340.html (من اینو امتحان نکردم)
    اگه اینا در دسترس نیستن فلن می تونید با Dreamweaver کار کنی!

نقل قول نوشته شده توسط ar.mahdian مشاهده تاپیک
    با سلام خدمت اساتید محترم
    من به تازگی با jsp آشنا شدم و مشغول خواندن کتابی در این باره هستم چون قبلا ASP.NET کار میکردم این سوال برام به وجود آمد که آیا در eclipse این امکان وجود دارد که بتوان مثل Microsoft vs صفحات را طراحی و اجزاء صفحه را چیدمان کرد؟ (با درگ کردن و...) یا آیا این امکان در IDEهای دیگر فراهم است؟ چون نتوانستم netneanse مخصوصj2ee رو دانلود کنم ,رفتم سراغ eclipse
    لطفا راهنمایی کنید؟
    سلام دوست عزیز
    بله. در نت بینز یه پروژه کهاز نوع وب ایجاد کنید میتونید فریمورک visual web designer رو تیکش رو بزنید و بوسیله Drag&Drop به طراحی صفحاتتون بپردازین. البته این فریمورک به صورت پیش فرض روی نت بینز ورژن 6.5 وجود داره ولی در ورژن 6.8 به صورت پیش فرض وجود نداشت!

در مورد eclips فکر کنم اگه پلاگین مربوطش رو نصب کنی اضافه بشه.

موفق باشید

ممنون که جواب دادین
    من حالا 2تا سوال برام پیش اوم
    1-برای برنامه نویسی وب با جاوا بهترین IDE کدام است؟
    2-چطور میتوان netbeanse مربوط به jee را دریافت کرد چون اجازه ورود به سایت رو نمیده البته یکی از ایرانیهای خارج از کشور توی سایتش یه ورژن از اون رو داده اما آیا اون ورژن برای وب نویسی مناسب است؟
    http://www.irandev.co.uk/Downloads/index.html
    حالا نظر اساتید محترم رو به این متن جلب میکنم :
    One third-party plug-in that you should be aware of is Exadel Studio (http://
    http://www.eclipse-plugins.info/ecli...ls.jsp?id=1023). Exadel released version
    4.0 of Exadel Studio in August 2006 to provide an extensive palette of functions, including the
    handling of JSF, which was not yet available in the standard Eclipse package. It supports dragand-
    drop of JSP and JSF components in graphical mode, which significantly speeds up the
    composition of your pages. Exadel Studio also supports Facelets, which extends the JSP/JSF
    functionality.

نت بینز رو از آدرس زیر هم می توانید بگیرید
    http://bits.netbeans.org

از این سایت هم می تونید نت بینز رو برای همه سیستم عامل ها دانلود کنید که توسط یکی از ایرانیهای مقیم خارج آپلود شده:

http://www.irandev.co.uk/Downloads/index.html

موفق باشید

ممنون که جواب دادید
    به نظر شما بهترین IDE برای برنامه نویسی وب با جاوا کدام است؟
    به شرطی که قدرتمند باشد و برنامه سازی در آن آسان و سریع باشد؟

هر کدام از IDE های جاوا مزیت هایی دارد که شما باید بر اساس نیازمندی های خود HDE مورد نظر خود را انتخاب کنید و نمی توان بصورت قطعی برای جاوا بهترین IDE را معرفی کرد برای مثال :
    Eclipse استانداردترین IDE جاوا می باشد بدین معنی که تقریبا تمامی Framework ها برای این IDE پلاگین دارند (حتی مایکروسافت برای silverlight)
    یا مثلا به نظر من NetBeans را می توان عنوان User Friendly ترین IDE جاوا معرفی کرد بدلیل اینکه کار با آن بسیار ساده و راه اندازی یک پروژه درون NetBeans به سادگی صورت می گیرد.
    و ...

من پیشنهاد می‌کنم که از سایتی زیر نسخه‌ی eclipse مورد نظرتون رو دانلود کنید. اینطوری می‌تونید تمام پلاگین‌هایی که احتیاج دارید رو قبل از دانلود انتخاب کنید و بعد دانلود رو شروع کنید. این کار دو مزیت داره

1. اگر در آینده خواستید که پلاگین جدیدی نصب کنید یا یک پلاگین که دیگه بهش احتیاجی ندارید رو حذف کنید به سادگی می تونید این کار رو انجام بدهید.
    2. همیشه به یک لیست از پلاگین‌های خیلی خوب دست‌رسی دارید.

http://eclipsesource.com/en/yoxos/yoxos-ondemand

Cool نقل قول: طراح صفحه به صورت ویژوالی؟

ممنون که جواب دادید
    به نظر شما بهترین IDE برای برنامه نویسی وب با جاوا کدام است؟
    به شرطی که قدرتمند باشد و برنامه سازی در آن آسان و سریع باشد؟
    من شخصا با هر کدوم از این IDEها دو-سه سال کار کردم: Netbeans JDeveloper Eclipse JBuilder BlueJ. چیزی که این زیر می‌نویسم تجربه‌ی شخصیه خودمه و مبنای درستی برای ارزیابی نداره.

• Netbeans: همه چیز توی محیط neatbeans آماده بود.
    • JDeveloper: وقتی که هیچ کدوم از این IDEها هیچ امکانات مناسبی برای نوشتن برنامه‌های وب نداشتند این محیط امکانات تقریبا مناسبی داشت. اما خیلی سنگین بود.
    • Eclipse: بهترین IDE بین تمام این ها بود. هر پلاگینی که احتیاج داشتم براش پیدا می‌شد و کد نوشتن توی محیطش خیلی مفرح بود. خیلی باهوش‌تر از سایر IDEها ست و ایده‌ها و امکاناتی که توی Eclipse پیدا می‌شه یکی دو سال طول می‌کشه تا توی سایر IDEها پیاده‌سازی بشه.
    • JBuilder: بدترین IDEی که توی زندگیم تجربه کردم. هم خیلی سنگین بود، هم خیلی کرش می‌کرد، هم امکانتاش خیلی کم بود. به جز این مجانی هم نبود.

به نظر من NetBeansمی تونه با انواع سلیقه ها و سطوح سازگار بشه اما برای تازه کارهای جاوا اولین پیشنهاد من می باشد برای پروژه های بلاک بندی شده eclipse و برای کار در محیط های متداخل مثل نرم افزارهای یکپارچه سازی jdeveloperخوب هستند ولی در کل می توان از تمام این IDEها به شکل همه منظوره در سطوح پایین ومتوسط استفاده کرد.

با این اوصاف اکلیپس خوبه
    اما چطور میشه در اون به صورت ویژوالی صفحات jsp و html رو طراحی کرد؟
    یکی از دوستان myeclipse رو پیشنهاد کردند ولی اون که مجانی نیست!
    اگر کسی لینک دانلودش رو داره لطف کنه بزاره یا اینکه یه جایگزین مناسب معرفی کنه.
    ممنون

با این اوصاف اکلیپس خوبه
    اما چطور میشه در اون به صورت ویژوالی صفحات jsp و html رو طراحی کرد؟
    یکی از دوستان myeclipse رو پیشنهاد کردند ولی اون که مجانی نیست!
    اگر کسی لینک دانلودش رو داره لطف کنه بزاره یا اینکه یه جایگزین مناسب معرفی کنه.
    ممنون
    pLug-in های متعددی موجود می باشد که به راحتی طراحی فرم ها را ساده می کنند

نقل قول نوشته شده توسط billguess مشاهده تاپیک
    pLug-in های متعددی موجود می باشد که به راحتی طراحی فرم ها را ساده می کنند
    میشه نام ببرید و کاربرد اونها رو هم بگید لطفا
    ممنون

کد های تولید شده به صورت بصری خیلی جالب و خوانا نیستند و با مرورگرهای مختلف هم مشکل دارن.
    بهترین روش، روش دستی هست.

نقل قول نوشته شده توسط phoenixhunter مشاهده تاپیک
    کد های تولید شده به صورت بصری خیلی جالب و خوانا نیستند و با مرورگرهای مختلف هم مشکل دارن.
    بهترین روش، روش دستی هست.
    اما به نظر من همیشه هم اینطور نیست
    یه نمونش دریم ویور :کدهای خوانا و روانی تولید میکنه
    نظر شما چیه؟؟؟

اگر پلاگین هایی برای اکلیپس یا نتبینز در مورد این موارد سراغ دارید معرفی نمایید
    ممنون

میشه نام ببرید و کاربرد اونها رو هم بگید لطفا
    ممنون
    همانطور که دوست عزیزمون فرمودند استفاده از این ابزار ها توصیه نمی شود ولی برای استفاده جهت آشنایی و یادگیری بهتر خوب می باشند
    یکی از پلاگ این های معروف V4ALLمی باشد که از آدرس های زیادی قابل دریافت است اما لینک معتبر آن http://sourceforge.net/projects/v4all/
    -کم حجم است
    -مربوط به Eclipseمی باشد
    -اگر در زمینه وب کارایی نداشته باشه حداقل در زمینه سیستم خوبه.
    روش استفاده:
    --->محتویات فولدر های PluginوFeaturesدر فولدر های متناظر در محل ذخیره ECLIPSEکپی کن سپس در محیط اکلیپس می توانی از آن استفاده کنی در سایر IDEها هم مکانیزم هایی موجود است هم به شکل مستقیم توسط شرکت سازنده وهم توسط افراد دیگر ولی در کل سعی کن دوست عزیزم که به طراحی به شکل پایه ای نگاه کنی باور کن شرکتی رو می شناسم که 1سال است در گیر GDIکردن کاراشه، درسته که این موضوع به جاوا ربط مستقیم نداره اما در کل میتونه یه انگیزه بهت بده.

خدا خیرت بده اما منظور من طراحی صفحات HTML بود. یا فرم های HTML .
    مثلا طراحی جدول و قرار دادن دکمه ها و جعبه های متن و تصویر و غیره...
    یعنی صفحه وب رو سریع بسازی بعد کدش رو اضافه کنی
    شبیه همون کاری که در VS انجام میشه
    یا شبیه ساخت سایت با دریم ویور
    البته من این مشکل رو برای PHP هم دارم و هنوز موفق نشدم در اکلیپس مربوط به PHP یک صفحه رو به صورت ویژوالی طراحی کنم .
    به نظرم این کار تکنولوژی جدید یا پیچیده ای نیست !!!
    چون سالها پیش فرانتپیج و دریمویور این توانایی رو داشتند و در ساخت سایت سرعت رو بسیار افزایش میدادند.
    اینکه چرا هنوز نتبینز و یا اکلیپس این توانایی رو به صورت پیشفرض ندارند جای بسی تعجبه
    این پلاگین که شما معرفی کردید برای فرم های AWT و swing هست که در وب کاربرد نداره ولی با اینحال ممنونم
    هر چند من تابه حال هر برنامه جاوایی که نوشتم در محیط متنی بوده و از طراح صفه استفاده نکرده ام ولی باز هم تشکر میکنم

اگر برای HTML WYSIWYG Design ایده ای یا پلاگینی که مجانی و مناسب باشه ,سراغ دارید ممنون میشم که بفرمایید.

خدا خیرت بده اما منظور من طراحی صفحات HTML بود. یا فرم های HTML .
    اگر برای HTML WYSIWYG Design ایده ای یا پلاگینی که مجانی و مناسب باشه ,سراغ دارید ممنون میشم که بفرمایید.
    اول از همه بگم که تشکر لازم نیست من وظیفمو انجام می دم دوم اینکه ببخش که خوب راهنماییت نکردم سوم اینکه به این لینک هم یه نگاه بنداز فقط زحمت بکش نتیجه کار هرچی که بود مجدد در اینجا بیار
    http://sourceforge.net/projects/richhtml4eclips/files/

نقل قول نوشته شده توسط billguess مشاهده تاپیک
    اول از همه بگم که تشکر لازم نیست من وظیفمو انجام می دم دوم اینکه ببخش که خوب راهنماییت نکردم سوم اینکه به این لینک هم یه نگاه بنداز فقط زحمت بکش نتیجه کار هرچی که بود مجدد در اینجا بیار
    http://sourceforge.net/projects/richhtml4eclips/files/
    من این فایل رو رانلود کردم
    حالا چطور نصبش کنم؟
    البته اکسترکت کردم و توی پوشه plugin ریختم اما ,هیچی...!!؟
    شاید من بلد نیستم
    البته این پلاگیم مربوط به 4 سال پیش مشه

برای نت بینز چیزی سراغ ندارید ؟؟؟

بالاخره موفق شدم تو اکلیپس به صورت ویژوالی یه صفحه HTML رو طراحی کنم:
    نسخه مورد استفاده :گالیله مخصوص j2ee
    برای این کار روی فایل مورد نظر راست کلیک کرده و
    open with->web page editor
    سپس جهت نمایش پالت ابزار روی صفحه ای که برای طراحی نمایش داده شده راست کلیک کرده و
    show->palette را انتخاب میکنیم
    برای توضیحات بیشتر روی همان صفحه طراحی F1 بزنید.
    موفق باشید
    یا علی

بالاخره موفق شدم تو اکلیپس به صورت ویژوالی یه صفحه HTML رو طراحی کنم:
    نسخه مورد استفاده :گالیله مخصوص j2ee
    برای این کار روی فایل مورد نظر راست کلیک کرده و
    open with->web page editor
    سپس جهت نمایش پالت ابزار روی صفحه ای که برای طراحی نمایش داده شده راست کلیک کرده و
    show->palette را انتخاب میکنیم
    برای توضیحات بیشتر روی همان صفحه طراحی F1 بزنید.
    موفق باشید
    یا علی
    متاسفم از اینکه من و RichHtml بدرت نخوردیم
    ولی در کل موفق باشی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •