نقل قول نوشته شده توسط behnam-soft مشاهده تاپیک
سلام به دوستان عزیز
یه سوال در مورد فروش نرم افزار داشتم و اون این که:
1- شما وقتی میخواین یه نرم افزار رو بفروشین به مشتری، بهش فاکتور فروش میدین دیگه درسته ؟ خب حالا این فاکتور فروش رو خودتون طراحی می کنین یا از همین فاکتور های آماده ای که تو بازار هست استفاده می کنین؟

2- من خودم یه فاکتور فروش طراحی کردم که شامل این فیلد ها میشه : یه جدول دو سطری که شامل این موارد هست:1- نرم افزار (که زیرش اسم نرم افزار رو می نویسم) 2- تعداد (که زیرش نوشتم 1 نسخه) 3- مشتری (که نام مشتری نوشته میشه) 4- قیمت (که هزینه هر نسخه رو می نویسم). بالای فاکتور هم شماره و تاریخ ثبت میشه. به نظر شما چیزه دیگه ای کم و کسر نداره؟ چیزی رو زیادی ننوشتم؟ اون شماره فاکتور رو معمولا از چند شروع می کنن می نویسن؟ اصلا اهمیتی داره؟

3- مشتری ازم خواسته که کد اقتصادی شرکت (که مسئولیت محدود هست) رو هم تو فاکتور بنویسم، در صورتی که من اصلا نمی دونم چی هست این کد ! هیچ جایی هم تو مدارک شرکت همچین چیزی ننوشته!

4- بابت فروش نرم افزار باید مالیات هم بدم؟ اگر پاسخ مثبته، چند در صد ؟

ممنون میشم دوستانی که تجربه این کار رو دارن راهنمایی کنن.
سلام

1-طرح فاکتور فرقی نمیکنه درکل،ولی اگه به ارگان دولتی میخواین بفروشین باید مالیات بپردازین و کد اقتصادی و شناسه ملی و کد ثبت لازمه وگرنه از ذیحسابی برگشت میخوره سندتون (اگر قرارداد ببندین که بیمه هم کسر میشه و حسن انجام کار هم هست که اخر به شما پرداخت میکنن (زمانی که مفاصا حساب بیمه و مالیات رو ببرین))

2- طرح فاکتور 100% سلیقه ای هست .... مثلا ستون مالیات میتونین اضافه کنین و ....
شماره فاکتور برای بایگانی خودتون لازمه و سعی کنیین جدی بگیرینش

3-فکر کنم الان از طریق سایت بشه ثبت نام کرد برای کد اقتصادی وگرنه باید حضوری برید و بعد حداقل 1 ماه براتون کد صادر میشه....

4- بله - بر اساس مالیات سالیانه که اعلام میشه.....