نمایش نتایج 1 تا 22 از 22

نام تاپیک: مشکل در شبکه

مشکل در شبکه

با شلام خدمت دوستان و اساتيد
    من يک سئوال دارم و آن هم اين است که:
    من 12 تا کامپيوتر دارم و اينها از طريق هاب سوئچ شبکه هستند و من يک مودم ADSL دارم و آن هم به هاب شبکه وصل است و اين سيستم ها داراي ويندوز xp و 7 و 8 هستند که من مي خواهم به يکسري از اينها اينترنت بدهم و يکسري در شبکه باشند ولي اينترنت نداشته باشند.
    قابل توجه اينکه من نمي خواهم از ويندوز سرور استفاده کنم
    خواهش مي کنم من را راهنمايي بفرمائيد.
    در حا حاضر من اين کار را کرده ام ولي مشکل دارم
    براي تمامي سيستم ها ip و submask قرار داده ام ولي سيستم هايي که به اينترنت مي خواهم وصل شوند را گتوي و dns ست کرده ام و سيستم هايي که قرار نيست به اينترنت وصل شوند اين مورد را ندارند و درست کار انجام مي شود.اما مشکل اينجاست که يکسري از کاربرها با برداشتن ip ها و قرار دادن بر روي obtian مي توانند به اينترنت وصل شوند
    از دوستان عاجزانه خواهش مي کنم راهنمايي کنند تا مشکل من حل شود

نقل قول: مشکل در شبکه

یعنی یک نفر جواب ندارد به من بدهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار silverfox
    محل زندگی
    تهران

dhcp رو غیر فعال کن اتوماتاک ip نگیرن ولی راه اصولیش اینه که یه سروری group policy چیزی باشه چون شما فرضا بیای nat رو فقط برای ip هایی که می خوای به اینترنت وصل شن ست کنی یا بیای ip اونایی که نباید وصل شن یا macشون رو بلاک کنی توی router بازم طرف می تونه دستی همه اینارو عوض کنه حالا خودت ببین کدوم راه به کارت میاد دیگه

روی اکثر مودمها قابلیتی است که می تونن جلوی مک آدرسهای غیر مجاز رو بگیرن
    دنبال گزینه ای به اسم firewall یا Access Restrictionsباش.

نقل قول نوشته شده توسط silverfox مشاهده تاپیک
    راه اصولیش اینه که یه سروری group policy چیزی باشه
    ميش راجع به روش درست کردن group policy بيشتر توضيح بدهيد

نقل قول نوشته شده توسط h_mohamadi مشاهده تاپیک
    ميش راجع به روش درست کردن group policy بيشتر توضيح بدهيد
    برای راه اندازی گروپ پالیسی نیاز به یک سرور دارید و با توجه به اینکه شما نمی خواهید سرور داشته باشید و به نظر میرسه کاربراتون ادمین دستگاههای خودتون هستند این راه برای شما عملی نیست .
    لطفاً نوع مودمتون رو هم اعلام کنید .

محل زندگی
    تهران

Group policy سرور می خواد ولی می تونی با یه سری قوانین مثلا نذاری کاربرات ip عوض کنن یا کلا هر چیزیشون رو که می خوای بهش دسترسی بدی یا ندی دیگه.
    یه کار دیگه هم که به فکرم رسید اینه که یوزراشون رو غیر admin کنی و یوزر admin رو فقط خودت دسترسی داشته باشی اینجوری دیگه نمی تونن NIC ها رو دستکاری کنن یا IP بدن یا هیچی دیگه :دی
    (البته دوستمون تو پست قبلی هم به این اشاره کردن، به نظر راه بی دردسری میاد اگه این کار براتون محدودیت دیگه ای ایجاد نمی کنه)

نقل قول نوشته شده توسط als_1360 مشاهده تاپیک
    لطفاً نوع مودمتون رو هم اعلام کنید .
    ٰTP-link-TD-W8901G است
    که وايرلس دارد
    من dhcp رو غیر فعال کردم ولي مشکلي که دارم اين است که مي خواهم کساني که وايرس کانکت مي شوم نياز به داشتن ip نداشته باشند جون بايد چند تا موبايل بتواند به وايرلس کانکت شود و من مي خواهم اين محدوديت فقط براي کاربران lan باشد.
    حالا نمي دانم بايد چيکار کنم؟؟؟

محل زندگی
    تهران

خوب اینطوریم نمی شه پس.من یه نگاه کردن به مدل مدمتون چیزی که به درد کار شما بخوره به چشم نخورد(البته تو manualش شاید من چیزی ندیدم) به نظر من همون یوزر هارو غیر Admin کن، این روش مشکلی ایجاد می کنه براتون؟

این روش رو هم امتحان کن البته اگه یوزرات جاش رو پیدا کنن می تونن درستش کنن ولی اگه بفهمن D:
    Go to Internet Options in the Control Panel. Go to the Connections tab and click LAN settings. Uncheck "Automatically detect settings" and then check "Use proxy server" and put settings in for a proxy server that doesn't exist. This will time out the Web browser each time a user tries to pull up an Internet site. Unfortunately, a savvy user could go into the settings and fix this.

این روش رو هم امتحان کن البته اگه یوزرات جاش رو پیدا کنن می تونن درستش کنن ولی اگه بفهمن D:
    Go to Internet Options in the Control Panel. Go to the Connections tab and click LAN settings. Uncheck "Automatically detect settings" and then check "Use proxy server" and put settings in for a proxy server that doesn't exist. This will time out the Web browser each time a user tries to pull up an Internet site. Unfortunately, a savvy user could go into the settings and fix this.
    من رفتم و در آدرس ip مودمم را زدم ولي نشد
    حالا اين تنظيمات را بايد در سيستمس که مي خواهم به اينترنت دسترسي داشته باشند انجام دهم؟؟؟
    من الان در سيستم هايي که به اينترنت وصلند gatwe و dns ست کرده ام حالا با فرمايش شما بايد اين تنظيمات را بردارم ؟؟ و فقط ip و submask بدهم؟؟؟

محل زندگی
    تهران

نه روی computerی که می خوای به اینترنت دسترسی نداشته باشه این کار رو می کنی: می ری به همون آدرسی که گفته بعد مثلا یه proxy تعریف می کنی روی port 80 بعد ipش رو می دی یه چیزی که وجود نداره مثلا 192.168.1.40 بعد ازین به بعد کلاینت می خواد برای port 80 به این ip مراجعه کنه که خوب جوابی نمی گیره بعد نمی تونه سایتی رو ببینه دیگه

نه روی computerی که می خوای به اینترنت دسترسی نداشته باشه این کار رو می کنی: می ری به همون آدرسی که گفته بعد مثلا یه proxy تعریف می کنی روی port 80 بعد ipش رو می دی یه چیزی که وجود نداره مثلا 192.168.1.40 بعد ازین به بعد کلاینت می خواد برای port 80 به این ip مراجعه کنه که خوب جوابی نمی گیره بعد نمی تونه سایتی رو ببینه دیگه
    يعني با اين کار مي توانم dhcp را فعال کنم؟؟؟؟
    من يک سيستم دارم به عنوان سرور که ويندوز xp دارد و دائم روشن است.حالا مي خواستم بدانم آيا برنامه اي نيست که من بر روي آن نصب کنم و بگم کدام ip ها به اينترنت دسترسي داشته باشند.

دوستان راهنمايي!!!!!!!

نقل قول نوشته شده توسط h_mohamadi مشاهده تاپیک
    دوستان راهنمايي!!!!!!!
    سوال شما مثل این می مونه که بگید من یه ماشین دارم می خوام راه بره ولی نمی خوام چرخ داشته باشه .
    در هر صورت شما برای کنترل مناسب اینترنت و به طور کل شبکه نیاز به ابزاری خاص دارید و نمی تونید اونها رو نادیده بگیرید.

نقل قول نوشته شده توسط als_1360 مشاهده تاپیک
    سوال شما مثل این می مونه که بگید من یه ماشین دارم می خوام راه بره ولی نمی خوام چرخ داشته باشه .
    در هر صورت شما برای کنترل مناسب اینترنت و به طور کل شبکه نیاز به ابزاری خاص دارید و نمی تونید اونها رو نادیده بگیرید.
    چه ابزارهايي؟
    ميشه يک آموزش کامل و خوب جهت کارکردن با ويندوز سرور را معرفي کنيد؟؟/

کسي به ما جواب نمي دهد؟؟؟؟

دريغ از يک راهنمايي از طرف دوستان!!!!!

محل زندگی
    تهران

خوب نمی گی که نتیجه چی شد...win server و domain می خوای درست کنی پروسش نسبتا طولانیه ولی مثلا mcitp از cbt nuggets رو سری ویدیو هاش رو ببین تا خودت یاد بگیری کاراشو بکنی
    اگرم نه که همون دسترسی ادمین رو از یوزر ها بگیر یا پروکسی ست کن دیگه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین کوروش کبیر

دوست عزیز من هم در خصوص گرفتن یوزر admin از کاربرانتون که دوستای دیگه هم اشاره کردن کاملا موافقم و به نظرم کار شما رو راه میندازه؛ چرا اینکار رو نمی کنید؟
    یا اینکه از طریق رجیستری و group policy ویندوز اون بخشهای مربوط به شبکه رو تو هر دستگاه غیر فعال کنید تا نتونن وارد قسمتهای مرتبط با اختصاص IP بشن و خودشون دستی عوض کنن.
    یا اینکه یه ISa نصب کنید و از طریق اون اینترنت رو کنترل کنید.

سلام
    من يکار ديگر کردم مي خواستم دوستان راهنمايي بفرمايند
    من براي سيستمي که هم مي خواهد به شبکه داخلي وصل باشد و هم به شبکه اينترنت اين کار را کردم ولي جواب نداد خواهش مي کنم راهنمايي بفرمائيد
    در قسمت network آمدم به اين سيستم ip که مربوط به شبکه داخلي بود دادم
    مثلا 192.168.0.15 و 255.255.255.0
    change-ip.jpg
    در قسمت advanse که مربوط به tcp/ip است رفتم
    آي پي 192.168.1.2 و 255.255.255.0 و gateway را هم آي پي مودم دادم 192.168.1.1 و dns ها را هم به صورت زير در تب advanse دادم
    85.15.1.12
    85.15.1.15
    ولي باز هم به اينترنت وصل نشد
    خواهش مي کنم راهنمايي بفرمائيد؟؟
    آخرین ویرایش به وسیله h_mohamadi : یک شنبه 03 دی 1391 در 11:23 صبح

خواهش مي کنم کمک کنيد

کسي از دوستان آموزشي براي قسمت advanse که مربوط به tcp/ip است ندارد که چگونه کار مي کند؟؟؟؟

تاپیک های مشابه

1. مشکل در شبکه
    نوشته شده توسط weblimit در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 5
    آخرین پست: یک شنبه 07 خرداد 1385, 09:21 صبح
  2. مشکل proxy شبکه
    نوشته شده توسط saharv در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 27 بهمن 1384, 15:22 عصر
  3. مشکل در شبکه
    نوشته شده توسط هامان در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 2