نمایش نتایج 1 تا 22 از 22

نام تاپیک: من میخوام روامنیت شبکه کارکنم

کاربر دائمی آواتار hadis shaeidi

من میخوام روامنیت شبکه کارکنم

بایدازکجاشروع کنم هیچی بلدنیستم

کاربر دائمی آواتار hjran abdpor
    محل زندگی
    برنامه نويس + شبگرد + سیسکو به پارسی

نقل قول: من میخوام روامنیت شبکه کارکنم

با سلام. اگه کاملا با شبکه های کامپیوتری اشنا هستی همون مباحث تئوری ، من برای شروع کتاب CEH را بهت توصیه میکنم!!!! بعد با شبیه سازها شوع کن نصب شبکه کار با روترها و ...... بعدش شبکه های را که راه اندازی کردی تست کن .

ممنونم ازپاسختون
    آره باشبیه سازهاهم آشنایی دارم تاحدودی همccnaکارکردم

کاربر دائمی آواتار aram_2
    محل زندگی
    زمین

اول مفاهیم رو یاد بگیر.اگه بتونی کتاب تنن باوم رو بخونی یا کتاب امنیت مهندس ملکیان خوبه.

قبل از هر چیز باید هدفت رو مشخص کنی، می خوای رو امنیت شبکه کار کنی:
    1- صرفا جهت علاقه یا یادگیری یا ...
    2- نوشتن پایان نامه
    3- نوشتن مقاله
    ....
    One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man (Elbert Hubbard)

سلام
    شما باید :
    1- حتما و حتما با مفاهیم سیستم عامل و شبکه آشنا باشی ، در حدی که بتونی با تسلط تجزیه و تحلیل کنی و ...
    2- باید یه هکر خوب باشی ( تا زمانی که خودت یه هکر خوب نباشی نمیتونی به خوبی تامین امنیت کنی) که اینجا پای موارد دیگه باز میشه :

• زبان های برنامه نویسی مورد استفاده در این زمینه
    • اصول و روشهای هک

شاد و موفق باشی

سلام ممنونم ازپاسخ های خوبتون
    من تاحدودی باشبکه آشنایی دارم وبرنامه نویسی تحت شبکه به زبان سی شارپ روبخوبی بلدم.
    میخوام امنیت شبکه رویادبگیرم تابتونم مقاله بنویسم لطفا کتابایی که معرفی میکنیدلینکاشونم برام بفرستید
    خیلی دوست دارم مقاله بنویسم درخصوص امنیت.

سلام
    توجه کنید بعضی موضوعات رو با هم اشتباه نگیرید مثلا اینکه شما تو سی شارپ کار کردین خیلی خوبه ولی اگه میخواین که واقعا کار کنید باید برین سطوح پایین تر چون شما همه جا نمیتونی بری یه دات نت نصب کنی و بعد بیای با برنامت کار کنی و اصلا سی شارپ به نظرم برای اینکارا (امنیت شبکه ) ساخته نشده
    من تاحدودی باشبکه آشنایی دارم
    ببینید همونطور که گفتم این حدود آشنایی باید در حد تسلط باشه وگرنه خشت اول چون نهد معمار کج ...

خوب شما بهم منع معرفی کنید؟
    ازابتدابایدچیکارکرد؟

محل زندگی
    زمین

خوب شما بهم منع معرفی کنید؟
    ازابتدابایدچیکارکرد؟
    شما چه مقطعی می خونید؟

من ترم آخرمه دارم کارشناسی IT(فناوری اطلاعات وارتباطات)میخونم.

محل زندگی
    زمین

خوب ببینید شما باید رو مفاهیم شبکه تسلط کافی داشته باشید.تو امنیت برای مقاله دادن بیشتر رو پروتکل هاست که مقاله میشه داد موارد دیگه هم هست ها اما خب این مورد بهتر میشه کار کرد.
    پس باید خوب کارکنید تا با مفاهیم خوب آشنا بشید.برای درک مفاهیم بهتره پیاده سازی هم داشته باشید.که با زبان سطح پایینی کار کنید بهتره.مثل سی ++ یا جاوا.

خوب منبعی بهم معرفی کنیدکه چطورروپروتکل هاکارکنم وپیاده سازی چطور؟
    منظورتون کدوم پروتکل هستش؟

کاربر دائمی آواتار razeghi_loved
    محل زندگی
    تهران

سلام
    من خودم چند وقتی هست روی امنیت شبکه دارم کارم می کنم
    بسته به نوع امنیت شبکه شما داره که می خواهین در مورد شبکه ماکروسافتی کار کنید یا سویچ و روترها(سیسکو)
    من کمی روی امنیت ماکروسافتی کار کردم و حالا بیشتر روی سیسکو دارم کار می کنم
    برای این کار هم اگر ccna و ccnp داشته باشین خیلی بهتر است و اگر هم cisco security هم داشته باشین که دیگه حل هست
    واقعاً مبحث سینگی هست بخصوص امنیت سیسکو هر جایشو بگیری از یه جای دیگر راه نفوذ پیدا می کنند

محل زندگی
    زمین

بسته به نوع امنیت شبکه شما داره که می خواهین در مورد شبکه ماکروسافتی کار کنید یا سویچ و روترها(سیسکو)
    دوست عزیز این موردی که شما دارید میگید با عقل جور در نمیاد!مگه حملات متفاوته!یا مایکروسافت جدیدا روتر بیرون داده؟امنیت یه مبحث کلی هست.تو ریزه کارهاش هست که هر شرکت برای خودش میاد راه حل میده بیرون اما کلیات یکیه.مثال:وقتی یه ارتباط TCP بخواد اجرا بشه قبلش باید اون سه مرحله دست تکانی انجام بشه.حالا فرض کنید در این ارتباط چند تا روتر هم دخیل هستند و میدونید که تا وقتی ارتباط قطع نشه این روترها اون ارتباط و متغیر هاو...رو تو حافظه نگه می دارن.حالا اگه یه کسی که میخواد به امنیت لطمه وارد کنه مرحله سوم رو تکمیل نکنه چه اتفاقی میافته!بعد همین ارتباط رو هزار تا ایجاد کنه!بوم مممممممم!بافر روترها پر میشه و سرویس دهی مختل.
    خب سیسکو برای حل این مورد دو تا راه داره که مختص روترهای خودشه و شما با دستورات IOS می تونید اجراش کنیدتو روترهاتون.اما تنها راه حل سیسکو که نیست ..مهم اینه که شما بفهمی حمله ای تحت عنوان DoS هست که تو مفاهیم باید عنوان بشه.من کتاب اقای استالینگز رو پیشنهاد می کنم بخونید و کتاب آقای مهندس ملکیان.در ضمن امنیت فقط در سطح روتر و سوییچ که نیست مثلا SSL.بگذریم
    راه حل سیسکو رو بگم:اولین روتری که توش اون دستور مربوط به سه مرحله ای توش فعال باشه (معمولا روتر کناری-Edge router)میاد خودش رو جای سیستم مقصد میذاره اگه ارتباط درست بود ،بعدش روتر خودش رو جاب فرستنده میذاره و تا انتها پیش میره.راه دوم استفاده از تکنیک مانیتورینگ توسط روتر هست که اگه یه ارتباط تا چند برهه زمانی تعریف شده تکمیل نشد با فرستادن بسته ای که تگ fin رو یک کرده ارتباط رو خاتمه می ده

کاربر دائمی آواتار razeghi_loved
    محل زندگی
    تهران

یا من درک نکردم یا شما
    امنیت هر محصول : مختصص خود محصول را مطلبد -- نمی دونم چقدر با این جمله موافق هستید
    شما باید بدانید کجا را می خواهین امن کنید بعد شروع به کار کنید. یه مثال می زنم شاید قابل قبول شما بشود
    شما بیا روی تعریف کن که مثلا پورت 1 تا 10 داخل VLAN 50 هستند و پورت 11 تا 20 داخل VLAN 60 حالا اگر هکر اینجا باید که داخل VLAN 10 باشد منظورم از پورت 1 تا 10 هست حالا هکر ما میاد از دابل تگ استفاده می کنه و ترافیک خودش را برای ترافیک VLAN 60 هم ارسال می کند
    یعنی چی ؟ یعنی اگر شما از نظر سیستم ویندوز یا لینوکسی مشکل داشته باشین که بزاره همچین کاری انجام بشه یعنی این اتفاق در لایه نرم افزاری شبکه شما افتاده پس اول باید مشکل را از اوجا حل کنید

محل زندگی
    زمین

شما باید بدانید کجا را می خواهین امن کنید بعد شروع به کار کنید
    دوست عزیز حرف شما درسته اما تو امنیت شما خودتون اگه دید حمله کننده رو نداشته باشید چطور میخواید امن کنید شبکه رو درمان؟شما باید بتونی پیش گیری کنی نه درمان.در رابطه با مثال من جملتون رو خوندم اما اگه میشه ویرایش کنید در ضمن راه حل خودتون رو هم بگید.ماهیت VLAN جداسازی ترافیک و امن کردن هست.حالا این هکر شما با ارسال ترافیک به دو گروه متفاوت چه قصدی داره؟نکته دوم اینکه وقتی شما میخواید ارتباط برقرار کنید سیستم عامل شما از کجا بفهمه که شما هکر هستید یا نه که نذاره شما ارسال کنید(تو مثال خودتون رو میگما)

ممنونم ازپاسخ های خوبتون

محل زندگی
    زمین

خواهش می کنم.در ضمن کتاب استالینگز رو میل کردم

کاربر دائمی آواتار mansourii
    محل زندگی
    تهران

.................................
    آخرین ویرایش به وسیله mansourii : یک شنبه 21 اسفند 1390 در 22:27 عصر دلیل: حذف پست

ممنونم ازپاسختون

سلام دوباره
    ميدونم اين پست ديگه قديمي شده اما باز هم يه مشكلي داشتم كه اميدوارم دوستاني كه هنوز سر ميزنن كمكم كنن
    مشكل من اينه كه ميخوام وقتي توي شبكه لن همه ي كامپيوتر ها رو ميبينم براي وارد شدن به اون سيستم ها پسورد بخواد.
    يعني هر كي نتونه به راحتي به سيستماي ديگه وصل بشه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •