نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: روشن نمودن سرور و راه اندازی شبکه

کاربر تازه وارد

روشن نمودن سرور و راه اندازی شبکه

سلام
    چند روزیه که تجهیزات شبکه توی اداره ما نصب شده و بدلیل عدم نصب کولر اتاق سرور تمام تجهیزات خاموش بود و حالا کولر نصب شده و از من خواسته شده که خودم شبکه رو راه بیاندازم ولی ذهنم پر از سوالات جورواجوره
    1-فاصله رک تا کولر؟
    2-تنظیم دمای کولر؟
    3-تنظیمات داخلی رک(دما-بوق آلارم و..)
    4-آیا برای روشن ماندن دائمی سرور hp کار خاصی باید انجام داد؟برای روتر و فایروال چطور؟
    بهتر بگویم آیاباید بطور دایم روشن باشند و هیچ وقت آنها را خاموش نکرد؟
    خواهش میکنم در اینمورد منو راهنمایی کنید

کاربر دائمی آواتار razeghi_loved
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: روشن نمودن سرور و راه اندازی شبکه

اولا این کار که تو ایران می کنند و تو اتاق سرور کولر گازی قرار می دهند کاملاً اشتباه است اما اینجا ایران هست دیگه کاریش نمی شه کرد بسته به نوع اتاق شما داره اگر از 12 متر کمتر باشه هر جا که دلت می خواد بزار مشکلی نیست چون کولر کل اتاق رو خنک می کنه اما اگر متراژ بالاتر از 20 متر هست باید طبق همون چیزی که گفتم رک نزدیک کولر بشه
    دمای اتاق سرور از 18 درجه تا حداکثر 22 درجه هستش
    تنظیمات داخلی رک بسته به نوع رک شما داره که اگر ups داشته باشین و آنالیزر داشته باشه به شما می گه که دمای داخل رک چقدره و اگر بیشتر از این بشه اخطار بده و غیره
    جواب سوال چهارم : خیر کار خاصی لازم نیست بکنید
    در ضمن بسته به نوع سیستم عامل و کار شما داره مثلاً شرکت ما یه سرور داره که دایماً در حالا ارسال و دریافت اطلاعات هست و اگر یک ساعت هم خاموش بشه کلی از کارهای عقب می افته این یه طرف قضیه هست طرف دوم قضیه بسته به نوع سیستم عامل داره اگر ویندوز هست و شب ها کاری باهاش ندارین می تونین خاموش کنین اما بهتره است که سرور روشن و خاموش کمتری بشه تا عمرش بیشتر بشه که باز تو ایران رعایت نمی شه و به قول استاد گرانقدر ما تو ایران حداکثر تاریخی که یه سرور روتر و سرور خاموش نشده هشت سال هست که نسبت به کشورهای دیگه کمتر هست در ضمن این روشن و خاموش کردن فقط برای سرور توصیه نمی شه برای سیستم های حرفه ای خانگی هم توصیه می شود که اگر امکان دارد خاموش نشه ، خوب اون که بسته به نوع سیستم عامل داره مثل لینوکس که اگر سرور خاموش بشه یا ریست بشه و روی اون سرور برنامه خاصی هم نصب باشه حالا دیگه کارت در اومد و باید کلی کار کنی تا سرور دوباره راه اندازی بشه
    البته من سعی کردم خلاصه بگم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •