نمایش نتایج 1 تا 40 از 320

نام تاپیک: مجموعه برنامه های نوشته شده به زبان C و ++C

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

نقل قول: مجموعه برنامه های نوشته شده به زبان C و ++C

داشتم فایلهام رو مرور میکردم که این برنامهء قدیمی رو که خیلی وقت پیش نوشته بودم و در یک فروم یکی از دوستان ایدهء نوشتنش رو مطرح کرده بود دیدم.
    گفتم بذارم اینجا بد نیست بالاخره از اینکه جایی که کسی بهش دسترسی نداره خاک بخوره بهتره.
    این برنامه یک ادیتور متن ساده و آزمایشی هست که با سی و تحت داس نوشته شد.
    بنظرم بخش بزرگی از پیچیدگی و حجمش بخاطر اینه که نمایش خطوط طولانی تر از تعداد ستونهای صفحهء نمایش و همینطور عبور از سطر آخر صفحهء نمایش و اینطور چیزها رو مدیریت میکنه. یعنی مثلا وقتی طول خط از 80 ستون بیشتر میشه کاراکترها یکی به سمت چپ میرن و غیره. ضمنا اون دوستی که پیشنهادش رو داده بود نظرش یک ادیتور خیلی ساده تر بود که فقط کاربرد لیست پیوندی رو باهاش نمایش بدیم و تجاوز از ستونها و سطرهای صفحهء نمایش رو مدیریت نکنه، ولی من سعی کردم تاحد امکان از نظر کارایی آزمایشی کامل باشه و ضمنا بیشتر استانداردهاش رو هم سعی کردم از نوتپد ویندوز بگیرم. خلاصه اکثر امکانات ویرایشی پایه مثل select کردن و کپی و پیست و غیره رو داره.
    فایل ضمیمه شده شامل سورس (فقط یک فایل سی) و فایل exe هست.
    وقتی برنامه رو اجرا کردید کلید F1 رو که بزنید یک Help مختصر میاد که هر کارایی و ترکیب کلید مربوطه رو معرفی کرده. با کلید ESC هم خارج بشید.
    متاسفانه بخاطر محدودیت حافظهء داس، حجم فایلهایی که میشه با این برنامه باز کرد یا حجم متنی که میشه تایپ کرد خیلی محدوده؛ البته من یک بار با استفاده از اشاره گرهای بزرگتر یا یه همچین چیزی (زمان زیادی میگذره و یادم رفته دقیقا چی بود ) مقدارش رو افزایش دادم اما سورس اون از دست رفت و دیگه هم درستش نکردم.
    ضمنا برنامه وقتی با Alt+Enter اون رو به حالت Full screen ببرید خیلی سریعتر کار میکنه و محیطش هم ظاهر مناسبتری داره.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •