نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: ایجاد کنترل با Drag&Drop و ...

ایجاد کنترل با Drag&Drop و ...

در نرم افزارهای توسعه Application مثل Visual Stduio برای ایجاد یک کنترل روی یک فرم از طریق ToolBox، میشه یکی از کنترلها رو با D&D روی فرم انداخت، یا یک بار روی کنترل مورد نظر کلیک کرده و سپس اقدام به ترسیم کنترل مربوطه کرد یا روی کنترل مربوطه در پنجره Toolbox دابل کلیک کرد تا نمونه ای از کنترل مربوطه به صورت خودکار روی فرم ساخته بشه.

آیا از دوستان برنامه نمونه ای سراغ دارن که بشه یه همچین کاری کرد؟ یعنی یه نمونه از یه کنترل رو بشه از یه پنجره (مثل همین Toolbox) درون فرمی دیگر ساخت...

یا حداقل میتونین روشی مناسب برای این کار پیشنهاد بدین؟

واسه من نامفهومه که برای چی میخوای اینکارو بکنی.
    من الان Visual Studio ندام ولی خودم قبلاً اینکارو کردم. کافیه که خودت یه ToolBar که شامل Buttonهایی از کنترل هایی که میخوای ایجاد کنی باشه. که کافیه در Event مورد نظرت کارهایی که visualStudio جهت ساخت یک کنترل انجام میده مثل گرفتن شیئ،تنظیم خصوصیات مربوطه، EventHandler و . . . رو بصورت public ایجاد کنی.
    اگه جوابتو نتونستی بگیری فردا یه کد برات میذارم.

منظور آقای صالح "Drag Controls at Runtime " هست. می خواهند در زمان اجرا بتونند با ماوس یک کنترل رو جابجا کنند. من با VB 6 اینکارو کرده بودم (خیلی هم ساده بود) ولی هر چی جستجو میکنم هنوز نتونستم نمونه کد رو برا #C پیدا کنم و خودم هم نیازش دارم. هر چی هست درباره Drag and Drop از محیط بیرون به فرم هست.
    دوستان اگه نمونه برنامه یا راهنمایی دارند ، ممنون میشم در اختیارمون قرار بدهند.

مثل اینکه دوستان متوجه منظور من نشدن!
    من که نمیخوام چیزی رو Drag & Drop کنم, در ضمن تنها یکی از روشهای مورد نظرم استفاده از D&D هستش!
    در واقع منظور اصلی من نحوه ایجاد یک Instance از یک کنترل در زمان اجرا هستش! کار ساده ای نیست, چون در زمان اجرا نمیشه به نام کلاس دسترسی داشت! فکر کنم باید از یه نمونه کلاسی که قبلا ساخته شده یک نمونه دیگه Clone بشه! نمیدونم تونستم منظور رو بگم؟

تازه بعدش هم مهم نحوه handle کردن این کاره که میخوام نظرات دوستان رو هم بدونم...

نقل قول نوشته شده توسط msaleh مشاهده تاپیک
    ...چون در زمان اجرا نمیشه به نام کلاس دسترسی داشت! ...
    using C#‎ reflection
    ...مرا به خانه ام ببر، اگرچه خانه؛ خانه نیست

تاپیک های مشابه

1. کشیدن و رها کردن (Drag and Drop)
    نوشته شده توسط vb2005 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 17 خرداد 1386, 21:57 عصر
  2. drag & drop مجازی
    نوشته شده توسط prince-of-persia در بخش VB.NET
    پاسخ: 6
    آخرین پست: دوشنبه 23 بهمن 1385, 21:47 عصر
  3. چگونگی انجام عمل Drag and Drop