نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: عمل Drag And Drop بین کنترلهای ایجاد شده توسط برنامه

عمل Drag And Drop بین کنترلهای ایجاد شده توسط برنامه

با سلام
    من میخواهم برنامه ای بنویسم که توسط آن برنامه بتوانم کنترل مثلا لیست باکس ایجاد کرده (بصورت دینامیک) و بعد بین آنها عمل Drag And Drop انجام دهم
    همانند Sql Server که شما جداول را Add کرده و Sql خود آنها را یک CheckListBox ایجاد کرده و کاربر میتواند توسط عمل Drag And Drop بین جداول ایجاد شده لینک برقرار کند
    من هم میخواهم چنین برنامه ای بنویسم آیا امکان پذیر است

کاربر دائمی آواتار rasool_brn
    محل زندگی
    کرمانشاه
    برا این کار دو تا ListBox رو تو فرم بذار.به خاصیت DragMode لیست باکس اول مقدار dmAutomatic رو بده . بعد در رویداد OnDragOver لسیت باکس دوم این کد رو بنویس :
    Accept := True;
    یه متغیر سراسری به نام n از نوع Integer تعریف کن بعد در رویدادOnDragDrop لیست باکس دوم این کد رو بنویس :
    ListBox2.Items[n]:=(source as TListBox).Items[(source as TListBox).Itemindex];
    n:=n+1;

همین کدهایی رم که گفتم برا ListBox اول بنویس خصوصت Dragmode لیست باکس دومم به dmAutomatic تغییر بده.

آقا ببخشید شما منظور من را متوجه نشدید من میخوام که خود برنامه CheclListBox تولید کند یعنی وقتی که مثلا روی یک جدول دوبار کلیک میکنم سریع یک CheckList Box اضافه کرده و تمام فیلدها را درون آن قرار داده و Event - DragOver And DragDrop آن فعال شده تا من بتوانم از آن به سایر ChecklistBox های اضافه شده عمل Drag And Drop را انجام دهم
    نکته : ساخت CheckListBox در برنامه بصورت دینامیک و داشتن رویداد Drag And Drop

برای ساخت کنترل در زمان اجرا جستجو کن،
    برای مابقی برنامه هم لینکهایی که گذاشتم کمکت می‌کنند.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آنجا سرای ابدی است
    تو مثالهای دلفی هم فکر کنم مثالی در این باره باشه نگاهی کن. دلفی 6

حالا چگونه میتوان بعد از ساخت کنترل در زمان اجرا Event های مربوط به ان را هم فعال کرد مثلا DragOver و یا DragDrop که بتوان در زمان اجرا ابن Event ها را فعال کرد

کاربر دائمی آواتار rasool_brn
    محل زندگی
    کرمانشاه
    حالا چگونه میتوان بعد از ساخت کنترل در زمان اجرا Event های مربوط به ان را هم فعال کرد مثلا DragOver و یا DragDrop که بتوان در زمان اجرا ابن Event ها را فعال کرد
    اول باید یه Procedure تعریف کنی (توجه داشته باش که تمام آرگومانهای این پروسیجر باید مشابه آرگومانهای رویدادی باشه که می خوای ازش استفاده کنی) مثلا برای رویداد OnDragOver به این صورت عمل کن:
    procedure eventOnDragOver(OnDragOver تمام آرگومانهای رویداد)
    Begin
    Accept := True;
    End;

بعد از این کار این Procedure را به رویداد OnDragOver کاموننت ChecklistBox که در زمان اجرا ایجاد کردی نسبت بده , به صورت زیر:

ChecklistBox.OnDragOver := EventOnDragOver;

حال اگر من یک لیست باکس داشته باشم و بخواهم وقتی که موس را روی ان میبرم بفهمم که روی کدام ItemIndex از لیست باکس هستم چکونه امکان پذیر است

حال اگر من یک لیست باکس داشته باشم و بخواهم وقتی که موس را روی ان میبرم بفهمم که روی کدام ItemIndex از لیست باکس هستم چکونه امکان پذیر است
    قبل از سوال جستجو کنید. در ضمن، هر تاپیک برای مطرح کردن یک سوال است

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

تاپیک های مشابه

1. کشیدن و رها کردن (Drag and Drop)
    نوشته شده توسط vb2005 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 17 خرداد 1386, 21:57 عصر
  2. drag & drop مجازی
    نوشته شده توسط prince-of-persia در بخش VB.NET
    پاسخ: 6
    آخرین پست: دوشنبه 23 بهمن 1385, 21:47 عصر
  3. چگونگی انجام عمل Drag and Drop
    نوشته شده توسط Hafez در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 4