نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: مشکل در grid

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اراک

Question مشکل در grid

با سلام

یک فرم دارم که با استفاده از گرید بانک آن را ویرایش میکنم وقتی یک رکورد جدید به آن اضافه می کنم در گرید نشان نمیدهد ولی در بانک اضافه میشود. قبلا راه حل آنرا میدانستم اما پدر آلزایمر بسوزد.

با تشکر از راهنمائی دوستان

thisform.refresh
    یا
    thisform.mygrid.refresh

ببخشید منظورتون همینه ؟

با refresh درست نمیشه؟

ببخشید من یک دو ساعتی کار پیش اومد بعد پست را زدم!

پست قبلی را ندیدم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اراک

Question

همانطور که عرض کردم جدول را به روز میکند یعنی وقتی که داده جدید را ثبت میکنم آنرا در جدول میریزد ولی در گرید نمایش نمیدهد. از refresh هم استفاده میکنم ولی فایده نداره فقط وقتی که cdx را پاک میکنم و مجددا آنرا ایندکس میکنم در گرید نمایش میدهد و هر بار که بخواهم یک رکورد جدید اضافه کنم باید از برنامه خارج شوم و مجددا فایل را reindex کنم .

از راهنمائی دوستان تشکر میکنم.

مشکل از grid نیست قاعدتا از index است.

سلام
    کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه من چگونه میتونم مشکل ذیل رو حل کنم!
    لطفا تصویر ذیل را مشاهده کنید.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    اینطور که بنظر میرسه یک کانتینر رو دارید که گرید میاد روش
    امتحان کنید که موقع ظاهر شدن کانتینر اگر enabled گرید رو .f. کنید درست میشه؟در غیر اینصورت از یک فرم باید استفاده کنید یا محتویات رو داخل یک pageframe حاوی یک صفحه و با خاصیت tabs=.f. قرار بدید .
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    خنده داره . نمی دونم چرا هر چی چیزهای عجیب و غریب واسه واها اتفاق می افته ...

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    خنده داره . نمی دونم چرا هر چی چیزهای عجیب و غریب واسه واها اتفاق می افته ...

اینطور که بنظر میرسه یک کانتینر رو دارید که گرید میاد روش
    امتحان کنید که موقع ظاهر شدن کانتینر اگر enabled گرید رو .f. کنید درست میشه؟در غیر اینصورت از یک فرم باید استفاده کنید یا محتویات رو داخل یک pageframe حاوی یک صفحه و با خاصیت tabs=.f. قرار بدید
    بله درسته. enabled کردمش نشده . خیلی بده که بعضی چیزها جواب نداره.

محل زندگی
    رشت
    جناب رهرو !
    وقتی قرار است پارامترهای کوچکی وارد جداول شوند دیگر چه نیازی به فرم مجزا برای اضافه و حذف وجود دارد . در چنین مواردی بنده کومبویی با STYLE = DROPDOWNCOMBO در فرم قرار می دهم و در متد KEYPRESS :
    اگر nkeycode = 13 یعنی اگر اینتر زده شد در بانک جستجو کن اگر این مقدار وارد نشد به بانک اضافه کن . برای حذف هم یک راست کلیک یا کلید تابعی مثل f8 تعریف می کنم و با tooltip نمایش می دم . استفاده از کاتینر اینجا کار جالبی نیست یا باید خیلی ساده این کار را انجام دهید یا اگر می خواهید کاربر به زحمت بیفته یه فرم دیگه طراحی کنید.
    البته اینها همه نظرات شخصی خودمه به نظرات دوستان بی احترامی نشه. الگوریتم من برای بیشتر برنامه هایی از قبیل : واحد وزن و حتی بعضی از کدینگ ها مانند شهر و ... به این صورت می باشد.

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    جناب رهرو !
    وقتی قرار است پارامترهای کوچکی وارد جداول شوند دیگر چه نیازی به فرم مجزا برای اضافه و حذف وجود دارد . در چنین مواردی بنده کومبویی با STYLE = DROPDOWNCOMBO در فرم قرار می دهم و در متد KEYPRESS :
    اگر nkeycode = 13 یعنی اگر اینتر زده شد در بانک جستجو کن اگر این مقدار وارد نشد به بانک اضافه کن . برای حذف هم یک راست کلیک یا کلید تابعی مثل f8 تعریف می کنم و با tooltip نمایش می دم . استفاده از کاتینر اینجا کار جالبی نیست یا باید خیلی ساده این کار را انجام دهید یا اگر می خواهید کاربر به زحمت بیفته یه فرم دیگه طراحی کنید.
    البته اینها همه نظرات شخصی خودمه به نظرات دوستان بی احترامی نشه. الگوریتم من برای بیشتر برنامه هایی از قبیل : واحد وزن و حتی بعضی از کدینگ ها مانند شهر و ... به این صورت می باشد.
    محسن جان سلام
    از راهنمایی شما بسار ممنونم ولی حقیقت امر اینه که داداشم چند وقته وارد این زبان شده و اون این مشکل را داشت که من جوابی واسش نداشتم گفتم شاید راه حلی باشد حال بدانم و بگذرم بهتره یا نادانسته ازش بگذرم !
    ولی در واقع من برای هچنین مواردی یک فرم جدید میسازم و تا بحال از روش شما برای یک کومبو استفاده نکردم .
    در کل از نظر شما ممنونم

البته اگر از این موضوع بگذریم این رو چی میگی مهران جان :
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

محل زندگی
    رشت
    نظر من که اگه کانتینر باشه من هم در خیلی از برنامه ها مشکل داشتم مخصوصا وقتی از کانتینر می خواستم بعنوان page fram البته با گرافیک دلخواه شبیه سازی کنم سرآخر هم پشیمان شدم و ...

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    به به میبینم که آقای رهرو فامیلی کار میکنید.
    در این مورد هم نمیدونم که چرا همه ما با formset ها بیگانه ایم(خودمم همینطورم)
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

نقل قول نوشته شده توسط rahro مشاهده تاپیک
    البته اگر از این موضوع بگذریم این رو چی میگی مهران جان :
    یه چیزی میگم نخندیدها
    اگر اون کادر وسطی که روی گرید هست یه Container هست ، یک واحد به بالا شیفتش بدید و بعد تست کنید ببینید چی میشه. یعنی topش رو یکی کم کنید. اگر top=50 هست بکنیدش 49
    بعد تست کنید و نتیجه رو بگید.
    قبلا یکبار در مورد combo به چنین مشکلی برخورد کرده بودم. خیلی عجیب بود ولی اینجوری درست شد.
    اصلا ببینید اگه جای دیگه ای از فرم هم باشه ( که مثلا بخشی از اون روی گرید باشه ) باز هم همینطوری هست.
    لطفا نتیجه رو بگید

سلام
    معمار جان اگر هدر گرید روی سلولهای گرید زیرین باشه یعنی رو هدر گرید زیرین نباشه مشکل حله. وگر نه مشکله هنوز هست.

نقل قول نوشته شده توسط binyaz2003 مشاهده تاپیک
    به به میبینم که آقای رهرو فامیلی کار میکنید.
    حقیر شاگرد خودتانم ! شما که ما رو تحویل نمیگیرن

تاپیک های مشابه

1. چگونگی نمایش فیلد منفی در Grid
    نوشته شده توسط frahimi در بخش Foxpro
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 09 خرداد 1386, 11:37 صبح
  2. قرار دادن کامبو باکس در Grid
    نوشته شده توسط بابک زواری در بخش VB.NET
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 12 فروردین 1386, 19:21 عصر
  3. یک سوال فوری در مورد Grid
    نوشته شده توسط Hamedm در بخش VB.NET