ehsaanjoon سلام
من مدتی با vb.net برنامه نوشته ام زبان خوبی است اما از هنگامی که در سایت میکروسافت دیدم که کد vb.net در Whidbey پنجاه در صد کد آن تغییر خواهد یافت فهمیدم که این زبان متزلزل است و آن را رها کردم و به سوی #C آمدم از آنجا که دوستان هم اشاره کردند برگ برنده میکروسافت #C است پس ممکن است vb.net نیز از رده خارج شود (شاید)

این نمونه مثال از سایت میکروسافت است.

Visual Basic .NET 2003 Const GreetingName As String = "Greeting"
Dim sDisplay As Object
Dim ResMgr As ResourceManager
ResMgr = New ResourceManager("ResourcesSample.MyStrings",_
Me.GetType.Assembly)

sDisplay = ResMgr.GetString(GreetingName)

Visual Basic Whidbey

My.Resources.MyStrings.Greeting

این هم آدرس مقاله :

http://<br /> <a href="http://msdn....aspx</a><br />

من دلیل اینکه اول vb.net را انتخاب کردم این بود این بود که با vb6 برنامه نویسی می کردم و برایم یادگیری آن بهتر بود اما پس از دیدن مقاله فوق برنامه نویسی را با C#‎ شروع کردم و هر آنچه که آموخته داشتم از VB.net در #C استفاده کردم (فقط زبانش c) بود

و به نظر من #C خیلی بهتر است تا vb.net از لحاظ نوشتن کد و شی گرائی (من که اینطور احساس کردم)

در مورد Delphi.Net
زبان بی خودی است زیرا دیگر برای Borland نیست همه چیز آن دیگر میکروسافتی است
خدا بیامرزد Delphi را که چیز دیگری بود به نظر من مسخره بازی است یا تعصب است کسانی که می گویند Delphi.Net فلان است بیسار است ..........
دلیل حرفم اینکه Delphi.Net ار فرم ورک میکروسافت استفاده می کند و هر سازی که میکروسافت بزند borland هم باید برقصد .
اگر یک روز میکروسافت بازی .Net را جمع کرد و بازی جدیدی را شروع کرد Borland هم باید Delphi.Net را جمع کند و منتظر شود که ببیند میکروسافت چه بازی دیگری را شروع می کند آیا اصلا Borland را بازی می دهد یا ه اصلا جزء نخودی قرارش می دهد

گفتم نخودی ها :
Borland الان نخودی است کسانی که تعصب دارند نمی توانند قبول کنند اما حقیقت تلخ است به این دلیل که :
Borland زمانی Delphi.Net را داد که میکروسافت قرار است "Whidbey" (2004). را بدهد و فرم ورک آن نیز فرق می کند در حالی که فرم ورکی که Delphi.Net استفاده می کند 1.1 است پس یک سال تو آفساید است

پس اگر می خواهی برده خوبی برای خود و میکروسافت باشی چنانچه که Borland با آن همه عظمت شد بهتر از C#‎ انتخاب کنی تا کمی از دست این ا ستکبار راحت باشی اما بدان که تو یک برده ای و اربابت هر بازی که می خواهد سر تو در می آورد تازه تو راحتی زیرا برای .net پولی نمی دهی وای به روزی که قانون کپی رایت در ایران رعایت شود.

بدان و آگاه باشید که میکروسافت یک استکبار است یک انحصار طلب
در میکروسافت یک مشت کن ذهن از لحاظ علم کامپیوتر وجود دارند که رشته اصلی آنها انحصار طلبی است آنها 24 ساعته
به فکر انحصار طلبی :دلار: هستند یک مشت نخبه در انحصار طلبی و استکبار نه یک جمع علمی

تو فکر می کنی چرا باید میکروسافت قسمت زبان فارسی در ویندوز قرار دهد یا اینکه چرا باید در نسخه Whidbey راضی شود تقویم جلالی را قرار دهد چون که ما قانون کپی رایت را رعایت می کنیم و پولی می دهیم یا اینکه دلش برای شیعه نشینان ایران (که می خواهد سر به تن ما نه باشد)سوخته است نه عزیز همه این کاره برای این است که تمامی دنیا برده او شوند حال یکی مزدور است مثل Borland که برای بقای عمرش مجبور است سر بسپارد و چارهای جز این ندارد(چون سیستم عامل دست میکروسافت است) یا مثل من و تو همانند مغ و خروسی هستیم که برای ما دانه می ریزد و ما را به دام می اندازد چند صباحی هم برایش قوقولی قو قو ل می کنیم بعد یک روز هم می بینی سرهایمان را می برد یا اینکه نهایتا در قفس هستیم و برایش تخم می کنیم و در آخر هم در قفس می میریم و من تو هم راضی هستیم چون که می گوئیم در قفس هستیم و از دست شغالان و گرگان و روباهان در آنانیم و بس بسنده کرده ایم به دانه ها و ته مانده غذا ها

دوست من دنبال کردن راه میکروسافت دنبال کردن به معنی دنبال کردن مسیر همیشگی و ابدی میکروسافت برای /ارتقاء / وصله / پرداخت هزینه است
و این را بدان تا زمانی که ضعیف نباشد ظالم به وجود نمی آید دنبال کردن راه میکروسافت همانند دنبال کردن راه آمریکا برای جهان تک قطبی است .

ببخشید اگر زیاده گوئی کردم و مثال هایی که آوردم نسبت به دوستان نداده ام و برای شرح ماجرا بود :مخالف:
و صرفا نظر اینجانب بود می دانم که کارم به پایان رسده چون هم دوستان Delphi کار و هم دوستان میکروسافت از دست من دلخورا که من ازآنها معذرت می خواهم.