به نام یزدان پاک
سلام به همه ی دوستان
اسم من فرید و به pesarkhobeee معروفم .
قبل از هر چیزی ذکر این نکته ضروری که من تازه کارم و فقط یک ساله که به طور پیوسته برنامه نویسی می کنم که اون رو هم فقط با کتاب خوندن یاد گرفتم ! پس انتظار کد های تر و تمیز از من نداشته باشین !؟
و همچنین بی اشکال!
میرم سر اصل مطلب من با استفاده از دیتا بیسی ( Data Base ) که اقا بهزاد برای دیکشنریش ( Dictionary ) در اختیار ما گذاشتن یه بر نامه ناقص فقط برای اینکه فکرم رو نشون بدم نوشتم که در اون یک مرورگر اینترنت تعبیه شده و یک دکمه خاص ! ( چه فکر بزرگی ! باید مواظب باشم ماکروسافت منو ند وزده ؟ )
اون دکه اسمش دیکشنریه ! و این جوری کار می کنه که وقتی دنبال ٫ درست حسابی ترین سایت در مورد تحقیق تون !؟! بودین و ییهو به یه سایت انگلیسی بر خوردین با زدن اون به سایت فارسی تبدیل می شه البته با کمی تلاش خودتون !!!
تا حالا فکر کردین چرا برنامه ای نیومده که متن انگلیسی رو گرفته و متن کامل فارسی شو تحویل بده ؟ خب به خاطر اینکه یه کلمه چند تا معنی داره !!! و برنامه ها نمی تونن تشخیص بدن کدوم معنی برای متن مورد نظر مناسبه . منم نمی خوام هوش مصنوعی به برنامه بدم چون کمی تا قسمتی واقع بینم ! ایده من استفاده از منوهای کشوییه ! به این صورت که متن انگلیسی رو گرفته و معنی های هر کلمه رو با همون ترتیب در منوی های کشویی می گذاره و ما فقط باید معنی های درست رو انتخاب کنیم تا بفهمیم سایت مورد نظر می خواد چی بگه ! بهمین سادگی بهمین خوشمزگی اینترنت ( گلابی ؟؟؟ )
این کار باعث صرفه جویی زیادی در وقت و پول اینترنت میشه.
حال کردید ! حالا به چند پیام بازرگانی توجه کنید تا بقیشو بگم .............................................
برنامه نصفه نیمه منو ٫ میتونید از ادرس : http://d01.megashares.com/?d01=2c6da1a بگرید و نگاه کنید البته توجه به چند نکته ضروریه :

- این برنامه با Visual Basic 6 نوشته شده
- میشه گفت ویرایش الفاست و پر از باگ و مشکل ! به صورت کثیف برنامه نویسی شده و اگه تونستید سر در بیارید از بیل گیتس یه جایزه می گیرید !
- یکی ازمشکلاتی که باعث شد بخش کدهای ترجمه سایت ها پیچیده بشه اینه که نمی شه دو حلقه رو به صورت تو در تو استفاده کرد یا من نتونستم؟ البته در اخرین لحظات ایده استفاده از function به سرم زد !
- اگه خواستید برنامه رو امتحان کنید فایل HTML تون رو حداقل رو یه سرور مجازی قرار بدین چون فعلا فایل های روی هارد رو قبول نمی کنه و حتما اون فایل HTML تون محتوای کمی داشته باشه چون برتامه قاتی داره ها.
- و هزار رو یه چیز ندیده ی دیگه ( سرزمین عجایب ها ! بشتاااااااابید)

البته اون قدر ها هم بد نیست و اگه کمی دقت کنید با راهنمایی هایی که من تو کد ها گذاشتم خیلی راحت الگوریتم برنامه رو می فهمید .
ما نیازمند کمک های سبزتان هستیم ٫ شماره حسا .. ٫ ببخشید یه لحظه قاتی کردم ٫ مخلص یه دست صدا نداره و همه چیز رو همگان دانند پس اونایی که حاضرند یه خدمت جانانه به جامعه فارسی زبانان اینترنت بکنند اعلام امادگی بکنند و حتما ایمیل بزنند یا خودتون در همین قسمت نتیجه کارتون رو بزارید . ( از لینوس تروالز که کمتر نیستسم )
ایمیل من :
pesarkhobeee@yahoo.com
تو این فکر بودم اسمه گروه رو گروه گلابی بزارم ! شاید فکر کنید مسخرست ولی از apple برای خارجی ها که مسخره تر نیست فکرشو بکنید ٫ شرکت سیب !
اسم گروه ٫ باعث ایجاد روحیه گروهی و اتحاد بین اعضای گروه می شه .
البته من فکر های دیگه هم دارم که همشون در مورد نقاط ضعف ایرانی ها روی اینترنته . تا ببینیم چقدر استقبال از این فکر مون می شه . شاید بشه از کد های fire fox استفاده کرد ٫ فقط چه جوریش رو شما بگین ؟ یه مرورگر فارسی قوی که انگلیسیش ملسه !
من منتظرتونم ٫ همت کنید و بگید :
یا علی