نمایش نتایج 1 تا 28 از 28

نام تاپیک: تعدادی سوال در مورد بارکد(کسی تا حالا با بارکد کار کرده)

تعدادی سوال در مورد بارکد(کسی تا حالا با بارکد کار کرده)

با سلام خدمت دوستان من تعدادی سوال در مورد بارکد داشتم خواهشمندم که مسولین محترم سایت این تاپیک را قفل یا پاک نکنن (تاپیک قبلی من را پاک کردید و گفتیدکه جستجو کن من هرچی گشتم کامل به جواب نرسیدم)
    1. کسی کامپوننتی برای چاپ بارکد دارید بارکد استاندارد EAN 8 یا Code39(فونت نباشه)
    2. چطور میشه اطلاعات را از یک دستگاه بارکد خوان گرفت و اون را تو یک تکست باکس نمایش داد
    3. کسی تا حالا برنامه ای نوشته که توش از بارکد استفاده شده باشه

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط VisualStudio مشاهده تاپیک
    با سلام خدمت دوستان من تعدادی سوال در مورد بارکد داشتم خواهشمندم که مسولین محترم سایت این تاپیک را قفل یا پاک نکنن (تاپیک قبلی من را پاک کردید و گفتیدکه جستجو کن من هرچی گشتم کامل به جواب نرسیدم)
    1. کسی کامپوننتی برای چاپ بارکد دارید بارکد استاندارد EAN 8 یا Code39(فونت نباشه)
    2. چطور میشه اطلاعات را از یک دستگاه بارکد خوان گرفت و اون را تو یک تکست باکس نمایش داد
    3. کسی تا حالا برنامه ای نوشته که توش از بارکد استفاده شده باشه
    1- کامپونتهای زیادی هست می توانی پیدا کنی.
    2- اطلاعات از بارکد خوان وقتی وارد میشه مثل کار صفحه کلید می ماند کار کردن با آن خیلی ساده است

کاربر دائمی آواتار iman_s52
    محل زندگی
    اصفهان
    بله
    1- می تونی از ActiveReport استفاده کنی همه استاندارهای بارکد تک بعدی رو ساپورت میکنه
    2- همونطور که جناب linux گفتند نیازی به کار خاصی نداره البته این در مواردی که بارکد خوان شما کیبوردی یا USB باشه ولی اگه سریال باشه دیگه قضیه فرق میکنه.
    3-یه سیستم خرید و فروش نوشته بودم که این قابلیتهای بارکد و چاپ رو داشت(Code 128).

دیگه دوستانی نیستند
    اگر امکان داره یک نمونه ساده از این کار را برام بزارید
    من خودم کامپوننت های زیادی پیدا کردم یا کرک نداشتند یا اگر کرک داشتند کار نمی کردند

کسی نیست پاسخ گو باشه

فکر می کردم خیلی باید چیز پیش پا افتاده ای باشه و همه پاسخگو آن باشند

تو رو خدا کمک کنید

سلام
    من یه نمونه کد البته با وی بی 6 نوشته بودم که از پورت سریال می خوند، اون هم توسط مولفه‌ی مودم.
    اما توی دات نت تا حالا این کار رو نکردم. اگه خواستی که همون رو برات ارسال کنم.

خدانگهدار

سلام. من دقیقا همین مشکل رو داشتم اما یه DLL پیدا کردم که به همراه Font مخصوص خودش این کارو خیی راحت و بی دردسر انجام میده.
    خوبیش اینه که تمام فرمت های بارکد از قبیل Code39, Code93, Code128, Code128a ,EAN8 ,EAN13 و ................ رو ساپورت میکنه.
    تست شده و جواب داده . امیدوارم به دردت بخوره

منبع : www.idautomation.com
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

دوست عزیز از لطف شما متشکرم آیا این کد را خود شما تست کردید یعنی آن را با یک دستگاه بارک خوان امتحان کردید
    اگر بارکد خوان از نو ع USB یا Keyboard بود چگونه باید این کار را انجام بدم (می تونید یک نمونه این کد را برای من دوست کنید که فوکوس روی یک تکست باکس باشه

جناب روح اله خان اگر امکان داره این کد را برای من بفرستید

نقل قول نوشته شده توسط Farshad_sh مشاهده تاپیک
    سلام. من دقیقا همین مشکل رو داشتم اما یه DLL پیدا کردم که به همراه Font مخصوص خودش این کارو خیی راحت و بی دردسر انجام میده.
    خوبیش اینه که تمام فرمت های بارکد از قبیل Code39, Code93, Code128, Code128a ,EAN8 ,EAN13 و ................ رو ساپورت میکنه.

با عرض پوزش اگر امکان داره طریقه استفاده از این Dll را برای من شرح دهید

با عرض پوزش اگر امکان داره طریقه استفاده از این Dll را برای من شرح دهید

سلام. کار باهاش خیلی راحته. اول یه Refrence به فایل DLL می زنید. بعد توی فرم گزارشتون (RPT) یه TextObject می ذارین و فونت اون رو همون فونتی میذارین که توی فایل ارسال کردم براتون سایزش 11 و Bold هم نباشه

Imports IDAutomation.NetAssembly
    Imports CrystalDecisions.CrystalReports
    Imports CrystalDecisions.CrystalReports.Engine
    Public Class Form1
    Inherits System.Windows.Forms.Form

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
    Dim a As New IDAutomation.NetAssembly.FontEncoder
    Dim report As CrystalReport1 = New CrystalReport1

Dim t As TextObject = report.ReportDefinition.ReportObjects.Item("text2" )
    t.Text = a.Code39("fa133534343R")
    CrystalReportViewer1.ReportSource = report
    report.Refresh()
    End Sub
    End Class

این نمونه کدیه که من باهاش کار کردم. با یه بارکد خوان MetroLogic که USB هم بود تست کردم و هیچ مشکلی نداشت

امیدوارم به دردت بخوره

کل Solution رو هم برات Attach میکنم

من می خوام به این صورت باشه که که اطلاعات را از یک دستگاه بارک خوان که به پورت سریال وصل میشه را توی یک تکست باکس نشان بده
    حال آیا این کامپوننت دستگاه های بارکد خوانی که یه صورت Serial-Port وصل میشه ساپورت می کنه و همچنین دستگاه های که به صورت USB وصل میشه را ساپورت می کنه
    راستی این برای چاپ بارکد است یا خواندن بارکد

من می خوام به این صورت باشه که که اطلاعات را از یک دستگاه بارک خوان که به پورت سریال وصل میشه را توی یک تکست باکس نشان بده
    حال آیا این کامپوننت دستگاه های بارکد خوانی که یه صورت Serial-Port وصل میشه ساپورت می کنه و همچنین دستگاه های که به صورت USB وصل میشه را ساپورت می کنه
    راستی این برای چاپ بارکد است یا خواندن بارکد

سلام. ببینید معمولا بارکد برای چاپ روی کاغذ و بعد برای خواندن از روی کاغذ و وارد کردن توی یه چییزی مثلTextBox درست؟ خوب شما توی TextBox که قرار نیست بارکد رو نشون بدی (منظورم نمودار میله ای هستش) شما بارکد رو دیکد می کنید و بصورت عدد ( و بعضا حروف) توی تکست باکس نشون میدین که این وظیفه خود دستگاه بارکد خوانه نه هیچ کامپوننتی.
    یعنی شما بارکد رو جلوی بارکد خوان میذارین و بعد عدد بارکد توی تکست باکسی که فوکوس روشه بصورت خودکار وارد میشه.
    نوع بار کد که Serial هست یا USB مهم نیست چون هردوشون یه کارو انجام میدن و به کاپوننت یا چیزی مثل این ربط نداره.

این DLL ای که شما گزاشتید برای چی هست؟
    ظاهرا شما منظور من را متوجه نشدید
    من هم می دونم که که خوده بارکد را تو تکست باکس نشون نمده و بارکد دیکد می کنه نشون میده
    من با چاپ بارکد مشکلی ندارم من الان یک کاغذ دارم که روش یک بارکدی نوشته من چطوری این بارکد را با دستگاه بارکد خوان بخونم(دیکد کنه) و آن را توی یک TextBox نشون بدم اگر امکان داره یک نمونه سورس برام قرار دید که این کار را انجام بده بلاخره همین طوری که نمیشه باید بارکد خوان برنامه من را بشناسه
    -----------------------------------
    پیشا پیش از شما تشکر می کنم

این DLL ای که شما گزاشتید برای چی هست؟
    ظاهرا شما منظور من را متوجه نشدید
    من هم می دونم که که خوده بارکد را تو تکست باکس نشون نمده و بارکد دیکد می کنه نشون میده
    من با چاپ بارکد مشکلی ندارم من الان یک کاغذ دارم که روش یک بارکدی نوشته من چطوری این بارکد را با دستگاه بارکد خوان بخونم(دیکد کنه) و آن را توی یک TextBox نشون بدم اگر امکان داره یک نمونه سورس برام قرار دید که این کار را انجام بده بلاخره همین طوری که نمیشه باید بارکد خوان برنامه من را بشناسه
    -----------------------------------
    پیشا پیش از شما تشکر می کنم
    دستگاه بارکد خوان دقیقا مثل یه کی برد عمل میکنه. یعنی به محض اینکه بارکد رو جلوش قرار بدین اونو میخونه و در محلی که (تکست باکس) فوکوس روشه وارد میکنه و د رنهایت یه کد Enter هم بر میگردونه ( که این آخری Optional) هستش.

خیلی سادس و نیاز به هیچ DLL ای نداره. من یه بارکد خوان Metrologic دارم که USB هست و هیچ گونه Driver هم نداره و بعد از اینکه وصل میشه هر نوع بارکدی که روبروش قرار بدی میخونه و معادل عددیشو توی TextBox ای که فوکوس روشه وارد میکنه و یه Enter هم میزنه!
    بارکد خوان Serial هم عین همین عمل میکنه با این تفاوت که حتما باید Driver مربوطش نصب باشه.

اگر این کمک هم شما به من بکنید من واقعا از شما سپاسگذار میشم شما این فونتی را که برای من قرار داده بودید آیا خودتون تست کردید من مطمئن باشم که کار میکنه
    دوما من آخر سر نفهمیدم این Dll برای چی هست مگه بارکد را با خوده اون فونت چاپ نمی کنیم پس DLL برای چی هست
    ---------------------------------------------------------------
    یک سوال ساده چطوری من فوکوس را روی یک TextBox بگزارم؟

ببخشید که دیر شد

سلام

این کد من در مقابل کدهایی که دوستان گذاشتن، خیلی ابتداییه، شاید هم اصلاً به دردت نخوره، اما چون درخواست کرده بودید، گفتم بفرستم شاید بتونید ازش استفاده کنید.

با احترام- خدانگهدار

بسیار بسیار دست دوستان درد نکنه از همه دوستان متشکرم
    یک سوال ساده چطوری من فوکوس را روی یک TextBox بگزارم؟
    فقط همین قربان دوستان

اوه

سلام

your_textbox_name.Focus()

احتمالاً این رو هم برای این می خوای که کد گرفته شده رو توش نمایش بدی!
    نه ؟

با احترام- خدانگهدار

دقیقا برای همین کار می خواستم

کاربر دائمی آواتار HadiVB
    محل زندگی
    مشهد الرضا دیگه نایب الزیاره ایم
    هیچ کئوم مالی نبود

محل زندگی
    یه چیز بهتر بزارین :((

محل زندگی
    یه چیز بهتر بزارین

محل زندگی

Cool

یه چیز بهتر بزارین

کاربر دائمی آواتار iman_s52
    محل زندگی
    اصفهان
    میشه بگین دقیقا چیکار میخوای بکنی ؟؟؟

کاربر دائمی آواتار majjjj
    محل زندگی
    شیراز
    نقل قول نوشته شده توسط Farshad_sh مشاهده تاپیک

اگه میشه طریقه استفاده از این dll رو توضیح دهید
    با تشکر و احترام

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •