سلام دوست عزیز
در پاسخ به سوالتون باید بگم
جاوا یا j2ee برای پروژه های وسیع در حد ملی یا چند ملیتی هستند...مثل پروژه کارت سوخت که با جاوا راه اندازی شده و به دست هندی ها(متاسفانه)
.net ...component های آماده ی بسیار زیادی داره...که لازم نیست زیاد کد بنویسی و میتونی از اون component ها استفاده کنی...اما
جاوا چون یک زبان open source میباشد...component های آماده ای ندارند و شما نمیتوانید پیدا کنید.
خلاصه
پروژه ای که با .net در 1 ماه handel میشود....با جاوا 4 ماه طول میکشد و شاید هم بیشتر...پس جاوا برای پروژه های بزرگ و .net برای پروژه های کوچک مورد استفاده قرار میگیرد...اما
جاوا یک زبان کاملا اصولی هست...یعنی بر عکس .net...در جاوا هر چیزی یک علتی داره...اما در .net نه...
در .net چرا میتونیم با قرار دادن یک @ از / های تکی استفاده کنیم؟...جواب:معلوم نیست...مایکروسافت اینجوری گفته و ما هم اینجوری استفاده میکنیم...
جاوا رو یاد بگیرید...اما برای کار در ضمینه برنامه نویسی پیشرفته و در خارج از کشور....
.net را یاد بگبربد...اما برای برنامه نویسی در داخل کشور...چون با .net نمیتونین برای کار از کشور خارج بشین....
به نظر من .net در برابر جاوا انقدر ضعیفه که...من خودم خجالت میکشم .net رو یاد بگیرم...واسه همین دنبال جاوا هستم
scjp و scjd رو تموم کردم و الان دنبال j2ee هستم...در حالی که فقط 1 ماه .net خوندم و در اون 1 ماه...حالم از .net به هم خورد
در ایران .net....غیره اصولی تو جای غیر اصولی بیشتر یافت میشه
ضمنا..یادتون نره...چون قطعات یدکی پیکان بیشتر یافت میشه...دلیل نمیشه که بنز سوار نشیم!
در یک وبلاگ که مربوط به یک آمریکایی بود...دیدم که 101 دلیل همراه با کد آورده بود که جاوا بهتر از .net هست...
موفق باشید