نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: تعیین موقیت موس بر روی یک عکس

تعیین موقیت موس بر روی یک عکس

سلام بچه ها
    ببینید من یه Picture Box دارم . توش یه عکس دارم که اندازش خیلی از Picture Box بزرگتره و ...
    حالا من می خوام بدونم که هر لحظه موس دقیقا روی چه پیکسلی ( موقعیتی ) از عکس قرار داره .
    مثلا موس وقتی روی گوشه سمت چپ و بالای عکسه ( 0 و 0 ) رو نمایش بده وقتی وسط عکسه ( 1200 و 1560 ) رو نمایش بده و وقتی که به گوشه سمت راست و پایین صفحه اشاره می کنه ( 2400 و 3120 ) رو نشون بده . همه این نشون دادن موقیت ها نباید به اسکرول صفحه ربطی داشته باشه . یعنی من با هر میزان اسکرول که روی عکی کلیک کردم تو هر موقعیتی موس همیشه یه عدد خاص رو نشون بده .
    دقیق تر که بگم می شه این :
    موس روی یه نقطه رو عکس عدد ( 180و250 ) رو نشون میده ، حالا اگر ما صفحه رو اسکرول کردیم ( بالا یا پایین بردیم ) و دوباره بعد از اسکرول روی همون نقطه روی عکس اما تو یه موقیت دیگه تو صفحه نمایش کلیک کردیم همون عدد ( 180و250 ) رو نشون بده

کاربر دائمی آواتار ali_kolahdoozan
    محل زندگی
    اون سر دنیا
    منظور از (روی همون نقطه روی عکس اما تو یه موقیت دیگه تو صفحه نمایش کلیک کردیم همون عدد ( 180و250 ) رو نشون بده) چیه ؟ اگر همون نقطه باشه که همون رو نشون میده نباشه خوب نه

من منظورم اینه که ببینید بعد از اسکرول صفحه اون نقطه قبلی که موس به اون اشاره می کرد روی صفحه جابه جا می شه دیگه درسته بالاتر،پایین تر ، چپ و یا راست میره . ولی اون نقطه روی عکس موقیعت خاص خودش رو داره ( 250و180) و هرگز جا به جا نمیشه .
    من می خوام که موس بدون توجه باینکه عکس هر لحظه کجای صفحه نمایشه موقیت نقطه روی عکس رو دقیق و بدون تغییر نشون بده ...
    برای اینکه منظورمو بهتر متوجه بشین این عکسا رو نگاه کنین ....
    ممنونم
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار ali_kolahdoozan
    محل زندگی
    اون سر دنیا
    ببین فکر کنم اگر توی mousedown ‌خود picturebox‌ کد بنویسی . درست بشه . یعنی
    e.x رو توی موس داون خود picturebox بردار

کاربر دائمی آواتار ghafoori
    محل زندگی
    اصفهان-نجف اباد
    دوست عزیز من هرچه امتحان کردم دیدم خود رویداد کلیک موس picturebox هیچ ارتباطی با اسکرول فرم ندارد و یک نقطه را هم علامت گذاشتم و صفحه رو اسکرول کردم همان مختصات رو به من داد البته مختصات نسبت به خود picturebox نه به فرم

آره دوستای عزیز من منظورم دقیقا اینه که موقعیت موس را نسبت به خود عکس پیدا کنه ، بدون توجه به فرم و یا اسکرول شدن صفحه و این چیزا ...

من اینو خیلی لازمش دارم ...
    اگر میشه زودی جواب بدین ...
    ممنونم

تاپیک های مشابه

1. ساختن exe برنامه و تعیین آیکون آن
    نوشته شده توسط dorna1985 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 5
    آخرین پست: سه شنبه 09 بهمن 1386, 11:52 صبح
  2. مشکل در تعیین فرم اصلی
    نوشته شده توسط fazel-d در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 05 بهمن 1386, 14:32 عصر