نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: چرا Kerio WinRoute با نام کامپیوترها اونها رو نمیتونه به هم مرتبط کنه ؟

چرا Kerio WinRoute با نام کامپیوترها اونها رو نمیتونه به هم مرتبط کنه ؟

سلام
    من 6 تا کامپیوتر با ویندوز Xp دارم که 5 تای آنها با HUB به هم متصل شدند و IP های از 192.168.0.1 تا 192.168.0.5 رو به اونها دادند و به راحتی توی شبکه WorkGroup کار میکنند . برای کامپیوتر ششم چون امکان کابل کشی نبوده لذا 2 تا USB Wireless (که به پورت UsB میخوره و ارتباط Wireless برقرار میکنه) گرفتند و به کامپیوتر ششم و اول وصل کردند و IP ی 192.168.1.0 رو به USB Wireless اول و IP ی 192.168.1.6 رو به USB Wireless دوم (روی کامپیوتر ششم) دادند . حالا 2 تا Workgroup هر کدام با خودشون و فقط کامپیوتر اول با دو WorkGroup ارتباط داره .من برای ارتباط این دو شبکه ، روی کامپیوتر اول نرم افزار Kerio WinRoute Firewall رو نصب کردم و برای Routing اون یه Rule تعریف کردم در نتیجه دو تا شبکه همدیگه رو میشناسن . ولی فقط با IP . یعنی مثلا وقتی از کامپیوتر سوم ، IP ی کامپیوتر ششم رو Ping میکنم Reply میده ولی وقتی اسمش رو Ping میکنم میگه چنین نامی در شبکه وجود نداره . من من گزینه DNS رو تیک زدم گفتم شاید مال اون باشه ولی تغییری نکرد . حالا نمیدونم ربطی به DNS یا WINS یا NETBIOS داره یا نه ؟ و کلا چیکار باید بکنم ؟
    ببخشید اگه سئوالم طولانی شد . چون گفتم اگه طولانی بشه بهتر از اینه که با چند تا پست سئوالم رو کامل بگم .
    با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله mojtaba_z : پنج شنبه 16 شهریور 1385 در 20:29 عصر

من 6 تا کامپیوتر با ویندوز Xp دارم که 5 تای آنها با HUB به هم متصل شدند و IP های از 192.168.0.1 تا 192.168.0.5 رو به اونها دادند و به راحتی توی شبکه WorkGroup کار میکنند . برای کامپیوتر ششم چون امکان کابل کشی نبوده لذا 2 تا USB Wireless (که به پورت Usb میخوره و ارتباط Wireless برقرار میکنه) گرفتند و به کامپیوتر ششم و اول وصل کردند و IP ی 192.168.1.0 رو به USB Wireless اول و IP ی 192.168.1.6 رو به USB Wireless دوم (روی کامپیوتر ششم) دادند . حالا فقط کامپیوتر اول با دو WorkGroup ارتباط داره .من برای ارتباط این دو شبکه ، روی کامپیوتر اول نرم افزار Kerio WinRoute Firewall رو نصب کردم و برای Routing اون یه Rule تعریف کردم در نتیجه دو تا شبکه همدیگه رو میشناسن . ولی فقط با IP . یعنی مثلا وقتی از کامپیوتر سوم ، IP ی کامپیوتر ششم رو Ping میکنم Reply میده ولی وقتی اسمش رو Ping میکنم میگه چنین نامی در شبکه وجود نداره . من من گزینه DNS رو تیک زدم گفتم شاید مال اون باشه ولی تغییری نکرد . حالا نمیدونم ربطی به DNS یا WINS یا NETBIOS داره یا نه ؟ و کلا چیکار باید بکنم ؟
    دوست عزیز ارسالتان را تصحیح کنید.

تاپیک های مشابه

1. kerio
    نوشته شده توسط hmdrf1 در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 38
    آخرین پست: چهارشنبه 07 تیر 1391, 09:01 صبح
  2. متصل شدن به winroute
    نوشته شده توسط hosseinrp در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 20 خرداد 1385, 14:54 عصر
  3. یک سوال راجع Kerio
    نوشته شده توسط hmdrf1 در بخش شبکه و Networking‌