نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: SAY....@و چگونگی چاپ

کاربر دائمی آواتار Esikhoob
    محل زندگی
    Tehran

SAY....@و چگونگی چاپ

با سلام
    با VFP9 چگونه می توان با استفاده از دستور
    SAY....@
    چیزی را چاپ کرد.
    من قبل از این دستور ، دستورهای زیر را برای فعال کردن پرینتر اجرا می کنم:
    SET PRINTER TO DEFAULT
    SET DEVICE TO PRINTER
    اما چاپ بعضی مواقع بسیار طولانی میشود ، البته کسی معمولا یک عبارت کوچک را با یک دستور نمی خواهد روی یک کاغذ بنویسد؛ در نتیجه به نظر این وقفه در چاپ برای این است که صفحه هنوز جای چاپ دارد.
    خلاصه این یعنی چه؟

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    با سلام خدمت شما دوست گرامی !
    برای من جای تعجبه که دستور say اون هم توی ویژوال و اون هم برای چاپ با توجه به امکانات فوق العاده فاکس 9 دلیلش چیه؟ اگه می شه بیشتر توضیح بدین.

محل زندگی
    Tehran
    من برنامه ای دارم که با FoxPro2.6 for Dos نوشته شده ، میخواستم آنرا در ویژوال فاکس 9 اجراکنم .
    در این برنامه از دستور say....@ برای چاپ استفاده شده (از کد برنامه فهمیدم) ، این برنامه همکنون در VFP 9 اجرا میشود ؛ اما قسمت چاپش که هدف اصلی من از این کار است( چون برنامه های تحت DOS دیگر پرینتر های جدید را نمی شناسند) را هنوز به درستی تبدیل نکردم ، به نظر می رسد که اطلاعات من در این مورد کافی نیست ، چون وقتی دستور چاپ میدهم icon مخصوص پرینت در گوشه سمت راست می آید ولی حدود 7،8 دقیقه آنجا می ماند و پرینت انجام نمی گیرد و حوصله کاربر را سر میبرد، البته چند بار که دستور :
    SET PRINTER TO DEFAULT
    قبل از همه دستورها میدادم ، پرینتر درست عمل میکرد ، اما آن موقع هم سر در نمی آوردم آیا قرار است با اولین دستور SAY یک ورق کاغذ هدر رود چون این پرینتر ها دیگر سوزنی نیست که کاغذ را در حین عمل چاپ نگه دارد .
    الان وقتی این دستور را هم می دهم فایده ندارد اما بعضی وقتها بعد از وقفه طولانی ، چاپ می شود.
    خلاصه معلوم نیست با این فرمان چگونه می شود پرینت کرد.

اولا فاکس دو روش برای پرینت دارد
    1 همونی که شما میگید
    2 در فاکس داس هم برنامه طراح ریپورت وجود دارد
    حالا که شما با اون دستور دارید چاپ میگیرید پس از ارسال دستور چاپ از دستور eject برای خروج کاغذ استفاده کن
    از دستور SET PRINTER TO برای هم برای جلوگیری از وقفه زیاد استفاده کن
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

محل زندگی
    Tehran
    متشکرم.
    دستور eject را نمی دانستم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •